Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Astoņu valstu diskvalifikācijas dēļ tiks pārcelts Eiropas čempionāts svarcelšanā

Astoņu valstu diskvalifikācijas dēļ tiks pārcelts Eiropas čempionāts svarcelšanā

Maksims Agapitovs
Foto: Sputnik/Scanpix

Svarcelšana 2017

Krievijas Svarcelšanas federācijas prezidents Maksims Agapitovs paziņojis savas valsts medijiem, ka Eiropas čempionāts 2018. gadā tiks pārcelts uz rudeni, proti, laiku, kad beigsies astoņu diskvalificēto valstu soda termiņi.

Pirms dažām dienām Starptautiskā svarcelšanas federācija paziņoja par vairāku valstu diskvalifikāciju no savām sacensībām uz 12 mēnešiem. Par sistemātiskiem dopinga lietošanas pārkāpumiem Eiropā sodītas Krievijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Moldovas, Turcijas, Ukrainas un Bulgārijas svarcelšanas federācijas.

Krievijas Svarcelšanas federācijas prezidents Maksims Agapitovs šodien preses konferencē atklāja, ka tiek izskatīta iespēja iesniegt apelāciju par šo lēmumu, kas sākotnēji nozīmēja Eiropas čempionāta izlaišanu. Eiropas čempionāts svarcelšanā nākamgad bija plānots Turcijā marta izskaņā, taču diskvalifikācijas dēļ tajā nevarētu piedalīties arī paši mājinieki.

Kā atklāja Agapitovs, tad panākts vienkāršs risinājums: „Eiropas čempionāts svarcelšanā tiks pārcelts uz rudeni. Tas saistīts ar mūsu soda termiņu beigšanos.”

Krievijas un pārējo valstu diskvalifikācija beigsies 30. septembrī, līdz ar to paredzams, ka Eiropas čempionāts varētu notikt uzreiz oktobra sākumā, jo sportistiem vēl būs nepieciešams laiks, lai sagatavotos pasaules čempionātam, kas 24. novembrī sāksies Peru.

Eiropas čempionāta pārcelšana gan vēl nav apstiprināta federācijas mājaslapā, taču, pat ja šis interesantais diskvalifikācijas apiešanas variants piepildīsies, tad astoņas sodītās valstis tik un tā būs spiestas izlaist šī gada pasaules čempionātu, kas novembra beigās notiks ASV.

Šī gada Eiropas čempionātā tieši Krievija savāca vislielāko medaļu klāstu, kamēr labāko valstu sešiniekā bija arī Ukraina, Armēnija un Turcija. Latvijai vienīgo medaļu ieguva Rebeka Koha, kura bija otrajā vietā svara kategorijā līdz 58kg.

Izmantotie resursi:
ЧЕ-2018 по тяжелой атлетике перенесен с весны...

Tev jābūt autorizētam,