Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Eiropas čempionātā Suharevam bija trauma, Koževņikovam patraucēja tiesneši

Eiropas čempionātā Suharevam bija trauma, Koževņikovam patraucēja tiesneši
Vadims Koževņikovs ar grūšanas bronzu
Foto: Federatia Romana de Haltere

Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs (94 kg) aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja grūšanas bronzu Eiropas čempionātā, kas risinājās Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē, savukārt Ritvars Suharevs (77 kg) ieguva raušanas bronzu. Summā abi mūsu sportisti ierindojās ceturtajā vietā. Sarunā ar laikrakstu "Diena" slavenais treneris Eduards Andruškevičs atklāj, ka vienam patraucēja tiesneši, bet otram gadījās savainojums.

Eiropas čempionāta raušanas pirmajā mēģinājumā Ritvars Suharevs nenofiksēja 150 kg stieni un mazliet savainoja elkoni. LOV fizioterapeits Agris Potašs noteipoja satraumēto vietu. Grūšanā bija plānots sākt ar 180 kg, taču piesardzības apsvērumu dēļ izvēlējās 176 kg.

Vācijas Bundeslīgā pievarēja 186, treniņā bija pat 188, taču Eiropas čempionāta pēdējā piegājienā Suharevam neizdevās uzveikt 186 kilogramus. "Viņš bija gatavs šo svaru pacelt, bet elkoņa savainojums neļāva parādīt visu, uz ko spējīgs," informē treneris.

Eiropas čempionāta raušanā Vadims Koževņikovs piedzīvoja neveiksmes ar 153 un 154 kg (pacēla, taču tiesneši neieskaitīja, norādot uz neiztaisnoto elkoni). Trešajā piegājienā tika galā ar 154 kilogramiem. "Tiesneši bija pārāk piekasīgi," skaidro Eduards Andruškevičs. "Svarcelšana nav vingrošana, kur atzīmes dod par skaistumu." Grūšanas pēdējā mēģinājumā nepacēla 204 kg, jo īsti nesanāca tehniskā puse. Treniņā ir pievarējis pat 205 kg.

Neskatoties uz minētājam ķibelēm, ceturtā vieta ir abu mūsu sportistu karjeras labākais sasniegums šajā līmenī.

Kā jau ziņots, Latvijas svarcelšanas zvaigzne Rebeka Koha (58 kg) ļoti pārliecinoši izcīnīja zelta godalgu.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena", Māris Zembergs

     [+] [-]

, 2018-04-03 16:08, pirms 10 mēnešiem
Gan Vadimam gan Ritvaram lielākie sasniegumi vēl tikai būs,par Rebeku pat vispār nav vērts apspriest,jātrennejas tik!