Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 0

90 gadus vecs autosportists plāno atgriezties NASCAR

90 gadus vecs autosportists plāno atgriezties NASCAR
Heršels Makgrifs
Foto: The Vail Voice

Autosportists Heršels Makgrifs, kuram decembrī apritēja 90 gadi, maijā plāno atgriezties NASCAR sacīkstēs.

Makgrifa seniora plānos ir piedalīties NASCAR "K&N Pro Series West" čempionāta posmā Tuksonas trasē, kas atrodas ASV, Arizonas štatā. Vecmeistars 5. maijā sēdīsies pie "Bill McAnally Racing" komandas sagatavota "Toyota" spēkrata stūres.

Autosportā Makgrifs ir jau vairāk nekā 70 gadus. Viņam pieder vairāki "K&N Pro Series West" rekordi Tuksonas trasē - šeit viņš savā karjerā aivadījis 266 sacīkstes, izcīnot 35 uzvaras, 37 reizes startējis no pirmās pozīcijas, 98 reizes finišējis pirmajā pieciniekā, bet 144 reizes sportists iekļuvis pirmajā desmitniekā. Šajā trasē viņš pirmo reizi startēja 1954. gadā, kad minētais "K&N Pro Series West" seriāls norisinājās pirmo sezonu.

Tāpat Makgrifs ir vecākais pilots, kuram "K&N Pro Series West" ietvaros izdevies uzvarēt - pēdējo no uzvarām viņš guva, kad bija 61 gadu vecs. Savukārt pēdējo reizi sacīkstēs amerikānis startēja 2012. gadā Sonomas trasē, kad bija 84 gadus vecs.

Iniciatīva atgriezties sacīkstēs nākusi no "Bill McAnally Racing" komandas, kas gatava apmaksāt startu vienā no posmiem. Tā kā Makgrifa mājas atrodas tieši Tuksonā, kur arī startēts ļoti daudz, izvēle kritusi par labu tieši šai trasei.

Makgrifs, kurš pirmās autosacīkstes karjerā aizvadīja 1945. gadā ar mašīnu, ko aizdevis tēvs, atzīst, ka viņam nav bail startēt 90 gadu vecumā: "Man viss būs labi. Kad galvā ir ķivere, viņi nezina, kas sēž pie stūres. Neviens nezinās, man ir 90 vai 22 gadi. Sacīkšu beigās viņi brīnīsies, kas ar to mašīnu ir braucis."

Izmantotie resursi:
motorpsort.com

     [+] [-]

, 2018-04-21 16:57, pirms 9 mēnešiem
Izskatās pēc vecāka Džeremija Klārksona