Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

Pilsonis iesniedz prasību tiesā pret Mutko

Krievijas pilsonis Valērijs Raškins iesniedzis prasības pieteikumu pret vicepremjeru Vitāliju Mutko, kurš 5. decembrī saņēma mūža diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm.

Pilsonis iesniedz prasību tiesā pret Mutko
Vitālijs Mutko
Foto: Jevgeņijs Bijatovs, rsport.ru

2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā Vitālijs Mutko bija Krievijas sporta ministrs, pēc tam pieņēma paaugstinājumu un kļuva par valsts vicepremjeru.

Maskavas tiesā tagad iesniegts pieteikums, kur teikts, ka Mutko dēļ Krievijai šobrīd ir "bezprecedenta pazemojums un kauns, iedragāts krievu sporta un valsts tēls, cietuši sportisti, kuri visu dzīvi gājuši uz piedalīšanos olimpiādē." Mutko tagad nav spējis "atkarot iespēju" pilnvērtīgi startēt 2018. gada olimpiskajās spēlēs.

Prasītājs lūdza tiesu uzlikt par pienākumu atkāpties no vicepremjera posteņa un atvainoties visiem Krievijas pilsoņiem par valsts goda un cieņas aizskaršanu. Vēlāka piebilde: tiesa atteicās ierosināt lietu, pieteicējam ir tiesības noteiktajā kārtībā pārsūdzēt šo lēmumu.

Kā jau ziņots, 2016. gada 18. jūlijā WADA neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī vasaras sporta veidos. Pēc tam SOK izveidoja vēl divas komisijas, lai turpinātu vākt pierādījumus. Šī darba rezultātā patlaban Krievijas sportistiem atņemtas 11 medaļas no Soču olimpiskām spēlēm, kopumā 22 krievu atlēti sodīti par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. SOK vakar nolēma diskvalificēt Krieviju no 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, tīrajiem krievu sportiem ļaus piedalīties, taču zem neitrāla karoga un bez nacionālās himnas.

Izmantotie resursi:
rbc.ru

 

2017-12-06 16:15

Nākamais: Startēs Latvijas jaunatnes telpu futbola čempionāts