Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 0

Meta Vorlds Pīss maina vārdu atpakaļ un atkal būs Rons Ārtests

Andrejs Siliņš

Meta Vorlds Pīss maina vārdu atpakaļ un atkal būs Rons Ārtests
Rons Ārtests
Foto: AFP / Scanpix

Amerikāņu basketbolists, kurš pirms septiņiem gadiem nomainīja vārdu uz Meta Vorlds Pīss, nolēmis atgriezties pie sava oriģinālā vārda un turpmāk atkal būs dēvējams par Ronu Ārtestu.

38 gadus vecais Ārtests 2011. gada rudenī oficiāli nomainīja vārdu uz Meta Vorlds Pīss, tiešajā tulkojumā no angļu valodas - Metta Pasaules Miers. Ārtests šādu lēmumu pamatoja ar vēlmi pozitīvi ietekmēt jauno paaudzi visā pasaulē. "Metta" ir tradicionāls budistu vārds, kas apzīmē laipnību un draudzību pret visiem. Trīs gadus vēlāk Ārtests pirms sezonas Ķīnā izteicās, ka vēlas mainīt vārdu uz Pandas Draugs, taču oficiāli tas nenotika.

Šovasar Ārtests pēc sezonas izlaišanas atkal profesionāli spēlē basketbolu, tiesa, ne vairs pieci pret pieci basketbolu, bet ASV populārajā trīs pret trīs līgā BIG3. Nesen vienā no mačiem Vorlds Pīss atteicās nomainīties, kad to pieprasīja viņa pārstāvētās komandas treneris Čārlzs Ouklijs. Pēc ilgākas tielēšanās basketbolists tomēr devās malā, dodot vietu laukumā savam komandas biedram. Citā epizodē spēlētājs, izrādot nepatiku pret tiesneša lēmumu, aizspēra bumbu, par ko saņēma diskvalificējošo piezīmi.

Vienā no BIG3 līgas intervijām, ko vada aktieris un komiķis Maikls Rapaports, spēlētājs atklāja, ka maina vārdu atkal uz Rons Ārtests. Pirms vārda maiņas 2011. gadā Ārtests bija iemantojis slavu kā aizsardzības speciālists, kas nekautrējas no asumiem. 2004. gada rudenī Ārtests bija viens no pamanāmākajiem spēlētājiem kautiņā starp Detroitas "Pistons" un Indianas "Pacers" komandām, kā arī līdzjutējiem. Ārtests toreiz saņēma lielāko sodu starp epizodē iesaistītajiem - diskvalifikāciju uz visu sezonu, kas bija 86 spēles, turklāt par šo laiku nesaņemot atalgojumu gandrīz piecu miljonu dolāru apmērā. Karjeras laikā gan Ārtests tāpat nopelnījis tuvu astoņdesmit miljoniem dolāru.

Ārtests NBA ienāca 1999. gadā, kad viņu ar 16. numuru draftēja Čikāgas "Bulls". Vēlāk 201 centimetru garais uzbrucējs pārstāvēja arī "Pacers", "Kings", "Rockets", "Lakers" un "Knicks" komandas NBA, kā arī "Blue Whales" Ķīnā un Kantu komandu Itālijā. Pēdējais ieraksts kā profesionālim pieci pret pieci basketbolā Ārtestam meklējams 2017. gada pavasarī. Pagājušā gada rudenī "Lakers" nolīga Ārtestu par individuālās attīstības treneri fārmklubā Attīstības līgā.

  +5 [+] [-]

, 2018-08-05 19:44, pirms 8 mēnešiem
klauns

     [+] [-]

, 2018-08-05 20:08, pirms 8 mēnešiem
Veld Pīs, latviski raksta kā izrunā!

  +2 [+] [-]

, 2018-08-05 21:14, pirms 8 mēnešiem
Panda's friend?
Nopietni? Vai tas ir joks?

     [+] [-]

, 2018-08-06 09:23, pirms 8 mēnešiem
AK DIEVS,es tik tagad uzzināju,ka ka tas bija artests....agrāk viņš cita'dāk izskatījās.

  +1 [+] [-]

, 2018-08-06 10:22, pirms 8 mēnešiem
Ārtests, 2011. gadā mainīdams vārdu, nesaprata, ka nejau vārda maiņa palīdzēs "pozitīvi ietekmēt jauno paaudzi". Bet tikai un vienīgi ar pareizu un labu piemēru var to izdarīt. Vārdiem (un vārda maiņai) nav nekādas nozīmes, ja nerādi arī pats labu piemēru apkārtējiem. Ja ir labs piemērs, tad jaunieši ieklausīsies arī Ronā Ārtestā un nekāds Pasaules Miers nav vajadzīgs. To īstenībā nesaprot arī daudzi tēvi, audzinot savas atvases - kaut ko stāsta kā jādara, bet paši to nespēj parādīt ar piemēru...

     [+] [-]

, 2018-08-07 15:32, pirms 7 mēnešiem
Ivijis rakstīja: Ārtests, 2011. gadā mainīdams vārdu, nesaprata, ka nejau vārda maiņa palīdzēs "pozitīvi ietekmēt jauno paaudzi". Bet tikai un vienīgi ar pareizu un labu piemēru var to izdarīt. Vārdiem (un vārda maiņai) nav nekādas nozīmes, ja nerādi arī pats labu piemēru apkārtējiem. Ja ir labs piemērs, tad jaunieši ieklausīsies arī Ronā Ārtestā un nekāds Pasaules Miers nav vajadzīgs. To īstenībā nesaprot arī daudzi tēvi, audzinot savas atvases - kaut ko stāsta kā jādara, bet paši to nespēj parādīt ar piemēru...
tas pats Arstalarsmiruss vai kaa tur Dule sevi nosauca, tai pasa laivaa... ar glupibam tik nodarboties