Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2492, Did:0, useCase: 0

Autors: Gatis Druvietis

J.Šics: "Vankūverā bija ļoti patīkami, bet ceļš uz Sočiem bija jālauž"

J.Šics: "Vankūverā bija ļoti patīkami, bet ceļš uz Sočiem bija jālauž"
Latvijas olimpiskie kamaniņu braucēji - Mārtiņš Rubenis / Elīza Tīruma un Juris Šics / Andris Šics
Foto: kamanas.lv

Latvijas labākais kamaniņu divnieks Andris Šics un Juris Šics iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Vankūverā (2010) pārsteidzoši izcīnīja sudraba medaļas. Nākamajā olimpiskajā ciklā viņi varēja gatavoties tikai divus pēdējos gadus, jo bija traumas. Sarunā ar laikrakstu "Diena" brāļi atzīst, ka zaudētie divi gadi ir ļoti jūtami, jo konkurenti nav stāvējuši uz vietas. Mūsējie tomēr uzskata, ka ir pienācīgi sagatavojušies Soču spēlēm, kur būs redzama viņu vieta.

Šīs olimpiskās četrgades sākumā vispirms ilgstoši ar pleca traumu mocījās Andris, bet gadu vēlāk smagā autoavārijā cieta Juris, līdz ar to pirmie divi gadi izkrita, bet nākamajos gados nācās smagi strādāt, lai atgrieztos elitē. 2012-2013 gada sezonas kopvērtējumā brāļi ieņēma 6. vietu, bet šosezon ir 9. vieta.

J.Šics: "Vankūverā sasniegtais bija ļoti patīkams, taču pēc tam pavilkām svītru. Sākās jauns ceļš, kas uz Sočiem bija jālauž jau pavisam citādi. Bija ļoti daudz nedienu un dažādu traumu, pēc kurām vispirms svarīgākais bija vispār tikt uz kājām. Tikai pēc tam sākām domāt par sportu un vēl vēlāk varējām sākt likt savu latiņu arvien augstāk un augstāk. Ja tā paskatās, Sočiem esam gatavojušies tikai divus gadus četru vietā, kā vajadzēja būt. Domāju, ka esam tikuši jau diezgan augstu, un ceru, ka tādā pašā progresijā iesim uz priekšu."

J.Šics: "Manī vēl ir daudz skrūvju un metāla gabalu, kas, cik sapratu, paliks uz visu dzīvi, taču tpu, tpu, tpu, pagaidām nekādi netraucē. Cerams, ka tā arī paliks. Lidostā arī nepīkst. Laikam ielikts labs metāls [smejas]. Daudzās lietās tagad esmu kļuvis pat spēcīgāks nekā pirms tam. Viss ir labi."

A.Šics: "Protams, ļoti jūtam tos divus zaudētos gadus. Neviens no konkurentiem jau nesēž uz vietas. Visi ir attīstījušies, sevišķi jau tehnikas ziņā. Vēl šosezon pamatīgi nācās dzīties visiem pakaļ tehnikas jomā, pat upurējot atsevišķus Pasaules kausa posmus. Svarīgākais bija atrast labākās kamanas un saprast visus tos tehniskos knifiņus."

A.Šics: "Domāju, ka olimpiskajām spēlēm esam sagatavojušies pienācīgi. Viss rit pēc plāna, lai Sočos viss būtu kārtībā. Pats galvenais ir uzturēt labu veselību. Vēl jau ir virkne mazu darbiņu, kas jāpaveic, lai sportiskās formas pīķi sasniegtu tieši īstajā brīdī."

Sočos pirmoreiz olimpisko spēļu vēsturē būs arī stafetes sacensības. Iespējams, ka tieši tur Latvijas kamaniņu sportam ir lielākās cerības uz medaļām.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena"


, 2014-01-29 19:44, pirms 7 gadiem
Soču prognoze...
5. Stafete
8. Šici
11. Tīruma
12. Rubenis
15. Otrs divnieks
16. Zirne
, 2014-01-29 21:23, pirms 7 gadiem
dnp rakstīja: Soču prognoze...
5. Stafete
8. Šici
11. Tīruma
12. Rubenis
15. Otrs divnieks
16. Zirne
Domāju, ka būs labāk!
Rubenis un Šici top 6