Vasiļjeva – Eiropas čempione snūkerā, Prisjažņukai bronza

Vasiļjeva – Eiropas čempione snūkerā, Prisjažņukai bronza

Tatjana Vasiļjeva
Foto: LV-Snooker

Ceturtdien Daugavpilī noslēdzās Eiropas čempionāts snūkerā, kurā uzvaru dāmu turnīrā izcīnīja Latvijas pārstāve Tatjana Vasiļjeva. Lielisks sniegums arī Annai Prisjažņukai, kura ierindojās trešajā vietā.

Vasiļjeva finālā sacentās pret seškārtējo Eiropas čempionu, beļģieti Vendiju Jansu, kurai pērn bija zaudējusi. Šoreiz Vasiļjevai lielāko daļu mača nācās atspēlēties (0:1, 1:2, 2:3, 3:4), tomēr izšķirošajos freimos Latvijas pārstāve nodemonstrēja augstvērtīgāku sniegumu un pelnīti triumfēja.

Astoto freimu Vasiļjeva uzvarēja ar 57:40, bet izšķirošo, devīto, uzsāka ar 27 punktiem pēc kārtas. Tam sekoja Jansas atbilde (32 punktu sērija), tomēr latviete nepadevās aukstasinīgi atguva vadību un pārsvaru – 56:39. Beigas gan izvērtās ļoti saspringtas, jo Jansai sanāca nejaušs snūkers, no kura Vasiļjeva spēja izkļūt tikai ar trešo piegājienu. Freima turpinājumā Vasiļjeva izspēlēja fantastisku dupletu un iesita lūzā pēdējo sarkano bumbu. Tika pievienota arī melnā bumba, taču sekoja slikta izeja uz dzelteno. Čempiona titula liktenis tika izšķirts cīņā par krāsainajām bumbām. Izšķirošo kļūdu pieļāva Jansa, bet Vasiļjeva, nogādājot lūzās secīgi zaļo, brūno, zilo un rozā bumbu, uzvarēja freimā un visā spēlē, kļūstot par pirmo Eiropas čempioni Latvijas vēsturē!

Trešo vietu izcīnīja cita Latvijas pārstāve Anna Prisjažņuka, kura pusfinālā zaudēja Jansai (1:4). Inese Lukaševska izstājās ceturtdaļfinālā.

Vīriešu konkurencē vairākiem Latvijas snūkeristiem izdevās iekļūt izslēgšanas spēlēs (TOP64), taču tur tika piedzīvoti zaudējumi jau pirmajā kārtā. Par čempionu kļuva Skots Donaldsons (Skotija), kurš ar 7:3 uzveica Brendanu O'Donohjū (Īrija).

Izmantotie resursi:
LV-Snooker | Latvijas un pasaules snūkera jaunumi
ESC 2012 - Men

     [+] [-]

, 2013-02-22 15:40, pirms 5 gadiem
Varēja jau Pāruma kungu neatlaist. Vismaz viņš rakstīja par snūkeru.

Tev jābūt autorizētam,