Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Latvijas vīru skvoša izlase pēc vēl viena zaudējuma Rīgā paliek 16. vietā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas vīru skvoša izlase pēc vēl viena zaudējuma Rīgā paliek 16. vietā
Latvijas vīriešu skvoša izlase Eiropas komandu čempionātā

Latvijas vīriešu skvoša izlase sestdien Rīgā piedzīvoja vēl vienu zaudējumu Eiropas komandu čempionāta trešās divīzijas turnīrā, sacensības noslēdzot 16. pozīcijā.

Latvija sacensības sāka ar zaudējumiem Norvēģijai, Gibraltāram un Grieķijai, turpinājumā apakšgrupas pēdējā mačā tika pieveikta Baltkrievija, bet pēc tam vēl trīs zaudējumi ciesti turnīrā par 9.-16. vietu.

Noslēdzošajā duelī sestdienas rītā latvieši ar 1-3 atzina Lietuvas pārākumu. Vienīgo uzvaru svinēja Artūrs Zaicevs, kamēr zaudējumus piedzīvoja Kārlis Pekstiņš, Reinis Kučers un Jānis Plūme. Zīmīgi, ka Kučers sākotnēji nemaz nebija Latvijas Skvoša federācijas izziņotajā sastāvā turnīram.

Vīriešu izlasei sacensībās nevarēja palīdzēt trīspadsmitkārtējais Latvijas čempions skvošā Aleksandrs Pāvulāns, kurš turnīrā pildīja galvenā tiesneša pienākumus.

Kā zināms, Latvijas sieviešu izlase turnīru noslēdza jau piektdien, gūstot sesto vietu. Sākotnēji latvietēm neizdevās uzvarēt izšķirošajā grupas duelī par vietu pusfinālā, bet pēc tam cīņā par piekto vietu nācās atzīt Igaunijas pārākumu.

Eiropas komandu čempionātā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - deviņas sieviešu un 18 vīriešu izlases no 20 valstīm. Katrā komandu mačā sacenšas 3 dāmas un 4 kungi. Katras komandas spēcīgākais spēlētājs sacenšas ar pretinieku komandas spēcīgāko spēlētāju, 2. numurs ar 2. utt. Uzvarētājkomanda tiek noteikta, summējot visu dalībnieku spēļu rezultātus. Turnīra pirmo divu vietu ieguvējas iegūs tiesības spēlēt otrajā divīzijā. Tās vīriem ir Horvātija un Zviedrija, kamēr dāmām - Itālija un Ukraina.