Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Noslēdzies 8. Latvijas čempionāts skvošā

Andrejs Siliņš

Noslēdzies 8. Latvijas čempionāts skvošā
Ineta Mackeviča (priekšā)

23. un 24. oktobrī Zelta Boulinga centrā Rīgā norisinājās 8. Latvijas čempionāts skvošā. Latvijas čempiona titulu vīriešu klasē šogad jau sesto reizi tā izcīņas vēsturē ieguva Aleksandrs Pāvulāns, bet sieviešu klasē otro gadu pēc kārtas uz goda pjedestāla kāpa astoņpadsmitgadīgā liepājniece Ineta Mackeviča.

Jaunā liepājniece arī bija sacensību favorīte. Cīņā par čempiones godu viņa ar rezultātu 3/0 pārspēja jelgavnieci Baibu Lulli. Bronzas medaļu šogad izcīnīja rīdziniece Laura Gaigala, ar rezultātu 3-0 pārspējot arī rīdzinieci Gintu Sniedzīti.

Cīņā par čempiona titulu vīriešu Elite Open klasē pārsteigumu nebija - čempiona titulu, līdzīgi kā piecus iepriekšējos gadus, izcīnīja Aleksandrs Pāvulāns. Trešo reizi čempionāta sudraba medaļu kaklā kāra Marģers Zeitmanis, bet trešo vietu sīvā cīņā izcīnīja Kaspars Purgailis.

Otro reizi Latvijas skvoša čempionātu vēsturē tika izspēlēts turnīrs vīriešu A klasē starp spēlētājiem, kuri Latvijas Skvoša Federācijas (LSF) vīriešu reitingā ieņem 9.-24.vietu. Par uzvarētāju A klasē kļuva Ivars Liepiņš, otrais - Reinis Kučers, trešais - Rafaels Krimels.

Vīriešu B klasē (spēlētāji, kuri LSF reitingā ir 25.-48.vietā) uzvara tika Edmunds Mieriņš, vīriešu C klasē (spēlētāji, kuri LSF reitinga tabulā ir 49.vietā un zemāk) - Sandris Āpels.

"Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, dalībnieku skaits šogad bija mazāks, bet ievērojami ir audzis vidējais spēlētāju meistarības līmenis. Turpināt to paaugstināt motivēs virkne sacensību, ko Latvijas Skvoša federācija un dažādi sporta klubi organizēs laikā līdz nākamajam čempionātam, kas notiks 2011.gada pavasarī ," komentē LSF valdes priekšsēdētājs A.Pāvulāns.

Čempionātu organizē Latvijas Skvoša Federācija, to atbalsta veselības centrs "Pļavnieki", zāļu ražotne "Silvanols", kompānija "Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija" un "Harrow".

Godalgoto vietu ieguvēji

Vīrieši Elite Open

1. Aleksandrs Pāvulāns
2. Marģers Zeitmanis
3. Kaspars Purgailis

Vīrieši A

1. Ivars Liepiņš
2. Reinis Kučers
3. Rafaels Krimels

Vīrieši B

1. Edmunds Mieriņš
2. Viktors Samardaks
3. Edmunds Imbovičs

Vīrieši C

1. Sandris Āpels
2. Aleksandrs Sautins
3. Nikita Opļetins

Sievietes Open

1. Ineta Mackeviča
2. Baiba Lulle
3. Laura Gaigala

Informāciju sagatavoja
Latvijas Skvoša federācija
Latvijas Skvoša Federācija