Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Latvijas skvošistes paliek astotās Eiropas komandu čempionāta vājākajā divīzijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas skvošistes paliek astotās Eiropas komandu čempionāta vājākajā divīzijā
Ineta Mackeviča (no kreisās), Baiba Lulle, Liene Rieba un Elīza Dombrovska. Foto no Lulles Facebook profila

Latvijas sieviešu skvoša izlasei sestdien Portugālē ar izcīnītu astoto vietu noslēdza Eiropas komandu čempionāta trešās divīzijas turnīru.

Sacensību vājāko divīziju Latvija, kuras sastāvā ir Ineta Mackeviča, Baiba Lulle, Liene Rieba un Elīza Dombrovska, ceturtdien iesāka veiksmīgi ar 2-1 pārspējot Rumāniju un Igauniju. Pret Rumāniju latvietēm uzvaras guva izlases līderes Mackeviča un Lulle, uzvaru summā garantējot jau pirms trešā mača, bet pret Igauniju Mackeviča uzvarēja, kamēr Lulle zaudēja, kas nozīmēja, ka viss izšķīrās trešajā mačā - tas izvērtās dramatisks, Riebai uzvarot piektajā geimā ar 12:10.

Tas nozīmēja, ka Latvija sasniedza ceturtdaļfinālu, bet tajā ar 1-2 piekāpās Portugālei. Ļoti pārliecinošu uzvaru guva Mackeviča, bet Lulle un Rieba zaudēja.

Pusfinālā par 5.-8. vietu piektdienas vakarā latvietes ar 1-2 zaudēja Luksemburgai, atkal uzvaru gūstot Mackevičai, bet neveiksmes ciešot Lullei un Dombrovskai, kamēr cīņā par septīto vietu ar 1-2 tika atzīts arī Igaunijas pārākums, uzvarot vienīgi izlases neapšaubāmajai līderei Mackevičai, kamēr Lulle un Rieba zaudēja piecu geimu cīņās.

Trešās divīzijas dāmu turnīrā kopā sacentās 12 izlases, Latvijai apsteidzot Slovēniju, Grieķiju, Rumāniju un Menas salu.

Pērn Eiropas komandu čempionāta trešās divīzijas turnīrs notika Rīgā, dāmu grupā mājiniecēm gūstot sesto vietu, bet vīru sacensībās samierinoties vien ar 16. pozīciju. Šogad vīru turnīrā Latvija nestartē.

Eiropas komandu čempionātā katrā mačā sacenšas 3 dāmas un 4 kungi. Katras komandas spēcīgākais spēlētājs sacenšas ar pretinieku komandas spēcīgāko spēlētāju, 2. numurs ar 2. utt. Uzvarētājkomanda tiek noteikta, summējot visu dalībnieku spēļu rezultātus. Turnīra pirmo divu vietu ieguvējas iegūs tiesības spēlēt otrajā divīzijā. Pasaules ranga 64. vietā esošā liepājniece Mackeviča savā karjerā šajā turnīrā zaudējusi tikai vienā mačā, šo neveiksmi ciešot pērn Rīgā.