Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource382 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource382), Fid:1593, Did:0, useCase: 0

Nākamgad "Skrien Latvija" seriālā būs septiņi posmi

Jānis Pārums

Nākamgad "Skrien Latvija" seriālā būs septiņi posmi
Gundars Upenieks
Foto: Kārlis Pakārklis, skriesim.lv

Skriešanas seriāla "Skrien Latvija" 2013.gada sezonas sacensību kalendārā iekļauti septiņi posmi – Rīgai, Ventspilij, Liepājai, Kuldīgai, Valmierai un Siguldai pievienojusies arī Rēzekne, informē organizatori.

Beidzot pārstāvēta arī Latgale

Tieši ar Rēzeknes pusmaratonu tiks atklāta 2013.gada "Skrien Latvija" sezona – sacensības notiks jau 6.aprīlī. Šī būs pirmā reize, kad "Skrien Latvija" sacensības notiks Latgalē. "Skrien Latvija" organizators Gundars Upenieks portālam Sportacentrs.com pastāstīja: "Par Rēzeknes pievienošanu "Skrien Latvija" pulkam izlēmām pirms noslēguma pasākuma (tas notika 24.novembrī Kuldīgā, kur tika sumināti šī gada labākie "Skrien Latvija" dalībnieki – aut.). Rēzeknieši pie mums griezās ar savu vēlmi kļūt par "Skrien Latvija" sastāvdaļu, mēs apspriedāmies un vienbalsīgi nolēmām – jā, Rēzeknei jābūt "Skrien Latvija" kalendārā. Rēzeknes lielais pluss bija tas, ka tā ir Latgale, kur mūsu seriāls līdz šim nebija bijis."

Jāatgādina, ka Rēzeknes pusmaratons pirmo reizi notika šogad, 30.sepembrī, taču tas nebija iekļauts "Skrien Latvija" programmā. Rēzeknes pusmaratonā dažādās distancēs uz starta izgāja vairāk nekā 400 dalībnieku, no tiem 134 – pusmaratonā. "Skrien Latvija" posmos tieši pusmaratonā piedalās krietni virs 400 dalībniekiem (šogad Rīgā, Valmierā un Siguldā – pat virs 500 dalībniekiem).

Dalībnieku skaits pieaudzis par 25%

"Mēs esam uz pareizā ceļa, par ko liecina dalībnieku skaita pieaugums. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, bijis par 25% vairāk dalībnieku," atzina Upenieks. Jāatgādina, ka šogad notika seši posmi – Rīgā (Biķerniekos), Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā, kur dalībnieki varēja izvēlēties distances no 5km līdz pusmaratonam (21.0975km), bet Valmierā, kā ierasts, varēja skriet arī pilno maratonu jeb 42.195 km

Rīgas pusmaratons, kas norisinājās Biķerniekos, nākamgad būs Biķernieku pusmaratons. Tas skaidrojams ar to, ka drīz pēc tam norisinās arī Nordea Rīgas maratons, kurā ir pusmaratona distance, tādejādi Biķerniekos notiekošais "Skrien Latvija" posms pārdēvēts, lai lieki nejauktu cilvēkiem galvu.

Izaicinājumi – augstāka kvalitāte, vēl vairāk dalībnieku

"Vēlamies piesaistīt vēl vairāk dalībnieku, bet tad vēl vairāk jāceļ sava kvalitāte. Tie ir divi galvenie stūrakmeņi, bet trešais, no kā atkarīgi pirmie divi – vēl labāka sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem," par nākamā gada izaicinājumiem pastāstīja "Skrien Latvija" seriāla organizators.

Šobrīd jau var iegādāties "Skrien Latvija" nākamās sezonas abonementu, kura cena ir 40 latu. To var iegādāties līdz šī gada beigām. Abonements sedz visu iepriekš minēto seriāla posmu jebkuras distances dalības maksu. Konkrētiem sacensību posmiem varēs pieteikties pēc jaunā gada. Upenieks pieļāva, ka Rēzeknes un Biķernieku pusmaratoniem pieteikšanās sāksies jau 1.janvārī.

Lina skries, baudot skrējienus

Londonas olimpisko spēļu dalībniece maratoniste Dace Lina, kura šogad piedalījās tikai vienā "Skrien Latvija" posmā, Valmierā izcīnot trešo vietu (vēl trešā vieta šajā sezonā viņai komandu vērtējumā kopā ar "Sportlat"– aut.), ieplānojusi seriālā piedalīties arī nākamgad: "Šogad biju ieplānojusi skriet arī Siguldas pusmaratonā, taču radās problēmas ar gudrības zobu, tāpēc Siguldā biju kā atbalstītāja. Laba ideja ir komandu cīņas. Pērn Jolanta Liepiņa no "Sportlat" piedāvāja iespēju startēt komandā. Man tas bija kaut kas jauns. Nebiju iedomājusies, ka tas radīs tādu azartu. Arī nākamgad skriešu "Skrien Latvija" posmos, tiesa, tad skriešana nebūs mana prioritāte, gribu sevi realizēt vēl kādā citā jomā. Tiesa, bez skriešanas savu dzīvi vairs nespēju iedomāties. Turpmāk mana prioritāte būs skriet, baudot skrējienu, nevis dzīties pēc rezultāta, kā tas lielākoties bija līdz šim. Priecājos, ka Latvijā ir šāds sacensību seriāls. Sacensību gars un konkurence mudina būs aktīvam!"

"Skrien Latvija" 2013.gada sacensību kalendārs.

PosmsDatumsSacensības
1.06.04.2013.Rēzeknes pusmaratons
2.27.04.2013.Biķernieku pusmaratons
3.22.06.2013.Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons
4.20.07.2013.Liepājas pusmaratons
5.10.08.2013.Kuldīgas pusmaratons
6.15.09.2013.Sportlat Valmieras maratons
7.12.10.2013.Siguldas pusmaratons

     [+] [-]

, 2012-11-27 01:52, pirms 6 gadiem
Vienigi Rezekne parcelta uz 6. aprili? tas gan nav pratigi, jo pārāk agrs Latvijas un vel jo vairaak Latgales apstakljiem. var gadities, ka vel bus sniegs un sagatavoties arii isti vel nav iespeejas. Labak butu septembra beigas, vai kaut vai JUNIJA pirmā sestdiena/svetdiena.