Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:139, Did:0, useCase: 0

LSPA viesojas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

LSPA viesojas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Ceturtdien, 14. aprīlī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors Jānis Žīdens tikās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai pārrunātu sporta zinātnes finansēšanas un attīstības iespējas, kā arī citus sporta nozarei un Akadēmijai aktuālus jautājumus.

Pēc iepazīšanās ar LSPA piedāvātajiem zinātniski pētnieciskajiem darbības principiem un iespējām, Kārlis Šadurskis pozitīvi novērtēja LSPA akadēmisko darbību un tradīcijas, kā arī atbalstīja turpmāku sporta zinātnes attīstību, veidojot sporta zinātnes centru, kā platformu pētnieciskajai darbībai ar modernām un mūsdienu prasībām atbilstošām sporta zinātnes laboratorijām.

Sarunas gaitā LSPA rektors ministru arī aicināja zinātnisko grādu nomenklatūrā ietvert sporta zinātņu doktora nosaukumu sporta zinātnes nozarē, jo nozarei atbilstoša doktora zinātniskā grāda piešķiršana šajā jomā šobrīd nav paredzēta. Tā vietā zinātniskais grāds sporta speciālistiem tiek piešķirts tikai pedagoģijā.
LSPA pārstāvji sarunā ar K.Šadurski norādīja ne tikai uz līdzekļu trūkumu sporta zinātnes attīstībai, bet arī LSPA telpu renovācijai. Augstskolas rektors informēja, ka studentu interese par studijām LSPA ir stabila un aizvien palielinās.

„Lai studiju process sportā arī turpmāk varētu notikt kvalitatīvi, ļoti nopietni jādomā par telpu pārbūvi un paplašināšanu, lai nodrošinātu mūsdienīgu un uz attīstību vērstu studiju procesa pilnveidošanu," paskaidroja J.Žīdens.

Tikšanās laikā, konstruktīvā un uz izpratni balstītā gaisotnē, tika apspriesti arī citi augstākajai izglītībai un sporta jomai aktuāli jautājumi, jo īpaši sporta izglītības un zinātnes, treneru sertificēšanas un sporta infrastruktūras sakārtošanas kontekstā.

Sarunā piedalījās arī LSPA prorektori Juris Grants un Andra Fernāte, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovācijas departamenta direktore Agrita Kiopa, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, Sporta departamenta direktora vietniece sporta izglītības un attīstības plānošanas jautājumos Anda Mičule un ministra biroja vadītājs Andis Geižāns.

     [+] [-]

, 2016-04-15 15:25, pirms 2 gadiem
Super!!! Pati aktuáláká SPORTA zinja! Iesaku LJOOOOOTI labi padomát Sportacentrs razhotájiem par to vai ir vérts sákt publicét politiku shajá saitá. No savas pieredzes zinu, ka tas ne pie ká laba nenovedís!

Tev jābūt autorizētam,