Petrova memoriālā uzvar Morozevičs, Širovs - otrais

Aleksandrs Morozevičs.
Foto: sahafederacija.lv

Vladimira Petrova memoriālā šahā uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējā kārtā. Turnīrā triumfēja Krievijas lielmeistars Aleksandrs Morozevičs, kurš septiņās partijās izcīnīja piecus punktus (4-2-1). Otrajā vietā ierindojās Latvijas labākais šahists Aleksejs Širovs, kuram 4,5 punkti (3-3-1), bet trešajā — Ukrainas lielmeistars Igors Kovaļenko (3-3-1).

Vladimira Petrova memoriāla finālturnīra pēdējo dienu, kurā lielmeistariem bija jāizspēlē trīs izšķirošās sacensību kārtas, Latvijas pirmais numurs Aleksejs Širovs sāka ar skaistu uzvaru pār izcilo ukraiņu šahistu Vasīliju Ivančuku. Širovs pēc atklātnes ieguva savam stilam atbilstošu pozīciju ar labām uzbrukuma iespējām. Pozīcijas sniegtās iespējas mūsu lielmeistars izmantoja spīdoši un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru.

No Latvijas šahista atpalikt negrasījās Aleksandrs Morozevičs, kurš taktiskā cīņā pārspēja azerbaidžānas šahistu Šahrijaru Mamedjarovu. Pie uzvaras tika vēl viens no sacensību līderiem Igors Kovaļenko, kurš pārspēja Polijas lielmeistaru Mihalu Kraseņkovu. Savukārt ceturtais līderis Ildars Hairuļins cieta sakāvi partijā pret Danielu Fridmanu un līdz ar to praktiski izstājās no cīņas par pirmo vietu turnīrā.
Priekšpēdējā kārtā saglabājas status quo

Pēc rezultatīvā dienas sākuma, turnīra priekšpēdējā kārta izvērtās salīdzinoši miermīlīga — trīs neizšķirti un viena rezultatīva partija.

Aleksejs Širovs pēc taktiski sarežģītas cīņas bija spiests samierināties ar neizšķirtu pret Igoru Kovaļenko, bet Aleksandrs Morozevičs nespēja atrast uzvaru pret Mihalu Kraseņkovu un forsēja neizšķirtu ar gājienu atkārtošanos. Ceturtajā kārtas partijā Vasīlijs Ivančuks spēlēja neizšķirti ar Ildaru Hairuļinu.

Pēdējā kārtā labākas izredzes cīņā par pirmo vietu bija Širovam ar Morozeviču, kuriem abiem baltās figūras pret attiecīgi Kraseņkovu un Fridmanu. Daudz grūtāk par uzvaru cīnīties bija Kovaļenko, kuram pēdējā kārtā melnās figūras pret Hairuļinu. Ukraiņu lielmeistars nolēma neriskēt un partija ātri beidzās neizšķirti.

Abi turnīra uzvaras pretendenti savas partijas sāka ar karaļa bandinieka gājienu, tādējādi iezīmējot savu apņēmību sarežģīt spēli, lai par katru cenu cīnītos par uzvaru. Daniels Fridmans pret Morozeviču izvēlējās pozicionālo franču aizsardzību, taču no taktiskas uguņošanas tas viņu neglāba — krievu lielmeistars 27. gājienā upurēja zirgu un sāka uzbrukumu, kas izšķīra partijas likteni viņa labā. Tikmēr Aleksejs Širovs darīja visu, lai sarežģītu cīņu pret Mihalu Kraseņkovu, taču Latvijas šahista uzbrukums centrā noveda tikai pie figūru nomaiņas un cīņas resursu izsīkuma. Širovam nācās atzīt neizbēgamo un piedāvāt neizšķirtu, kas nodrošināja uzvaru turnīrā Aleksandram Morozevičam.

Pēdējie savu partiju pabeidza Vasīlijs Ivančuks un Šahrijars Mamedjarovs, kuri cīnījās līdz pilnīgam spēku izsīkumam — neizšķirts tika fiksēts, kad uz galdiņa bija palikuši tikai karaļi, par ko abi lielmeistari izpelnījās publikas aplausus.

Izmantotie resursi:
LATVIJAS ŠAHA FEDERĀCIJA »

  -4 [+] [-]

, 2012-02-20 10:42, pirms 4 gadiem
Varbūt Širovam minūti pirms beigām vajadzēja paņemt taimautu, noņemt no laukuma karali un izlaist uz galdiņa devīto bandinieku ("Rautakallio galotnes manevrs")?

  +1 [+] [-]

, 2012-02-20 15:19, pirms 4 gadiem
paldies par info, ļoti labi ka Latvijā atkal paceļās šahs!

  -1 [+] [-]

, 2012-02-20 15:29, pirms 4 gadiem
ko es te ar savu 3 sporta klasi varu?)))

Tev jābūt autorizētam, lai varētu atstāt komentāru. Varbūt vēlies piereģistrēties?

restorāni Rīgā - saņem atlaides