Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:5, Did:0, useCase: 0
5

"Red Bull Hardline" trase pārsteidz ar īpašu bīstamību

"Red Bull" tradicionāli rīko dažādas īpaši ekstrēmas sporta sacensības, un tā tas ir arī riteņbraukšanā. "Red Bull Hardline" dalībniekiem šoruden bija jāveic nobrauciens pa sevišķi smagu un bīstamu kalnu trasi, un šajā video viens no dalībniekiem nofilmējis, kā tā izskatās no viņa skatpunkta.
11

Diskusija par sportistu un mediju attiecībām, sporta žurnālistikas kvalitāti Latvijā

Pēdējā laikā krietni aktualizējies jautājums par sportistu un mediju savstarpējām attiecībām Latvijā. Aizvadītajā nedēļā portālam Sportacentrs.com komentāru sniegt atteicās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, taču arī iepriekš bijuši piemēri, kuru dēļ nolēmām padiskutēt par šo tēmu.Piedāvājam diskusiju, kurā piedalās laikraksta “Diena” sporta nodaļas vadītājs Māris Zembergs, “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons, VEF skolas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lauva, SK Cēsis prezidents Krišjānis Kļaviņš, Sportacentrs.com valdes loceklis Kristaps Zālītis.
4

Šovakar Sportacentrs.com TV diskusija par sportistu un mediju attiecībām

Pēdējā laikā krietni aktualizējies jautājums par sportistu un mediju savstarpējām attiecībām Latvijā. Aizvadītajā nedēļā portālam Sportacentrs.com komentāru sniegt atteicās Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis, taču arī iepriekš bijuši piemēri, kuru dēļ nolēmām padiskutēt par šo tēmu.Diskusiju, kurā piedalās laikraksta “Diena” sporta nodaļas vadītājs Māris Zembergs, “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons, VEF skolas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lauva, SK Cēsis prezidents Krišjānis Kļaviņš, Sportacentrs.com valdes loceklis Kristaps Zālītis, šovakar plkst. 19.00 skaties Sportacentrs.com TV kanālā.Jau rīt diskusija pilnā garumā būs pieejama arī portālā Sportacentrs.com.
2

Poļu riteņbraucējs atdod konkurentam uzvaru

Dīvaini svētdien Minskā noslēgušās UCI velosacensības "Grand Prix Minsk", kur pēdējā kilometrā vadībā esošais polis Mareks Rutkevičs pēkšņi samazināja ātrumu, lai atdotu uzvaru mājiniekam Nikolajam Šumovam. Pēc sacensībām Rutkevičs teica, ka tā kā sestdienas sacensībās uzvarējis polis, svētdien šīs valsts sportisti izlēmuši uzdāvināt baltkrieviem dāvanu. "Redzēju, ka Šumovs brauc aiz muguras un nolēmu viņu pagaidīt. Tomēr nebiju uzpirkts. Tā bija vienkārši palīdzība." Piekto vietu sacensībās guva latvietis Emīls Liepiņš, finišējot 11 sekundes aiz uzvarētāja.
Emīls Liepiņš pret Tomu Alsbergu
Foto: Ekrānuzņēmums

Vienības brauciens ar slaveniem beļģiem, retro distanci, dueļiem uz veloruļļiem

Vienības brauciens, kas aizsākās jau trīsdesmitajos gados, bet tika atjaunots 1995. gadā, 2. septembrī Siguldā atkal pulcēs riteņbraukšanas cienītājus no visas Latvijas un arī ārzemēm. Šogad īpašie viesi būs vairāki agrāk slaveni Beļģijas riteņbraucēji, otro gadu tiks piedāvāta arī retro velosipēdu distance, bet Latvijas fiksīšu karalis Toms Alsbergs interesentiem piedāvās sacensties uz veloruļļiem.

Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sacensību ieraksts

Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sacensību ieraksts
Lija Laizāne
Foto: Ekrānuzņēmums
7

LČ startēs visi labākie un ātrslidotājs Silovs, sportisti uzrunā autovadītājus

28. jūnijā Biķernieku trasē ar individuālo braucienu sāksies Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. 30. jūnijā Talsos grupas braucienu aizvadīs sievietes, bet 1. jūlijā trasē dosies vīrieši. Šogad Latvijas čempionātā redzēsim visus labākos Latvijas sportistus, Tomu Skujiņu, Kristu Neilandu, Emīlu Liepiņu, Gati Smukuli un Andžu Flaksi ieskaitot. Tāpat piedalīsies arī vienīgā profesionālā Latvijas riteņbraucēja Lija Laizāne.
Jānis Freimanis un Emīls Liepiņš
Foto: Ekrānuzņēmums
1

Emīls Liepiņš par sprinta raušanu, "Aston Martin", cīņu ar elkoņiem, dopingu

Lielbritānijas riteņbraukšanas komandas "ONE Pro Cycling" līderis šosezon ir 25 gadus vecais latvietis Emīls Liepiņš. Gan komandai, gan pašam Emīlam ir gana ambiciozi mērķi. Sarunā ar viņu mēģinājām saprast, cik viegli vai grūti tos būs realizēt, ko nozīmē būt sprinterim riteņbraukšanā un kā tad ir ikdienā sēdēt uz "Aston Martin"?00:00:20 - 00:03:39 Par pirmo braucienu ar riteni divu gadu vecumā, pārēju no BMX uz šosejas riteņbraukšanu00:03:40 - 00:10:40 Par grūtākajiem brīžiem uz riteņa, treniņiem ziemā un velotrenažieru izmantošanu00:10:41 - 00:14:29 Par lēcienu no junioriem elitē, atļauto un neatļauto sprinta finišos, smagāko kritienu00:14:30 - 00:18:45 Par stažēšanos Francijas komandā, Toma Skujiņa liktenīgo ierakstu tviterī un ēdienkarti00:18:46 - 00:25:13 Par "Aston Martin" karbona rāmi un citām detaļām, gaidāmajiem mačiem starp velo un F1 komandu00:25:14 - 00:31:47 Par sprinta raušanu, braukšanu kalnos un biežāk uzdotajiem jautājumiem riteņbraucējiem00:31:48 - 00:39:27 Par komandas mērķiem, budžetiem, goda pjedestāliem, uzvarām un Latvijas čempionātuSarunas ilgums 39 minūtes
Foto: lrf.lv

Rīgas velomaratons: Liepiņš ar "Aston Martin", Pauniņa otra puse un skrituļslidotāji

Nākamajā nedēļas nogalē, 3. jūnijā jau 35. reizi Latvijas galvaspilsētā risināsies "Toyota" Rīgas velomaratons. Lai gan tā pamatmērķis ir pulcēt amatierus, kurus pārstāvēs arī labi pazīstamais mūziķis Normunds Pauniņš, sacensībās piedalīsies arī profesionāļi. Iespējams, pat Latvijas labākais sprinteris Emīls Liepiņš. Tikmēr paraugdemonstrējumu formātā pirmoreiz notiks arī skrituļslidošanas sacensības.
Oskars Muižnieks
Foto: Ekrānuzņēmums

SEB MTB: Muižnieks tēmē uz uzvaru, vīru piedzīvojumi Āfrikā, jaunumi dāmu mačos

Jau pēc pāris nedēļām startēs 17. SEB MTB velomaratona sezona, bet šīgada pagaidām siltākajā dienā "Ātruma cilts" kartinga trasē notika jaunās sezonas prezentācija, kurā piedalījās gan rīkotāji un sponsori, gan virkne dalībnieku.
4

OS atmiņas: Daumants Znatnajs par Sarajevu un Kalgari, Upatnieku un Ķipuru

Bijušais Latvijas (PSR) Sporta komitejas vadītājs Daumants Znatnajs droši var saukties par... dižfunkcionāru. Trijās olimpiskajās spēlēs - Sarajevā (1984), Kalgari un Seulā (1988) bijis PSRS komandas t.s. sporta veida delegācijas vadītājs, abās ziemas spēlēs atbildot par bobsleju un kamaniņu sportu, bet Korejā pirms 30 gadiem - par volejbolu. Ko atcerēties un stāstīt 80. dzimšanas dienas priekšvakarā viņam ir daudz. Par uzstāšanos PSRS NOK plēnumā 1988. gada 2. decembrī (lamas no visas Savienības!), par bobsleja "padomju raķešu" būvētāju Rolandu Upatnieku un viņa strīdu ar Jāni Ķipuru, kas daļēji sašķēla mūsu bobsleju. Bet strīda pamatā - nauda! PSRS izlases galvenais treneris Upatnieks gribējis, lai bobslejisti no saviem zelta pulksteņiem, ko saņēma par uzvarām bobsleja startos (bija tādas sacensības) pusi summas iemaksā viņa... ārzemju bankas kontā. Puikas to negribēja darīt un blakus jau bija arī Maskavas "roka" - cerībā pastumt latviešus vispār malā no PSRS bobsleja izlases. Izšķiroša bijusi 1986. gada 17. decembra sanāksme Rīgā.Arī tagad Znatnajs sporta sacensības TV skatās kā... sporta funkcionārs. Uztraucoties par to, kādus stiķus un niķus var izspēlēt tiešie konkurenti, un ne tikai krievi, bet arī vācieši. Apbrīno Daiņa Dukura (Upatnieka audzēknis!) cīņu ar konkurentu daudz lielākām komandām. Bet īkšķus tur par visu Latvijas sportu.
1

Rodke par psiholoģiju, fizisko sagatavotību, uzturu, esportu, auto sēdekļiem...

Piedāvājam Jāņa Celmiņa sarunu ar fiziskās sagatavotības treneri Helmutu Rodki. Fiziskās sagatavotības treneris ar gandrīz 20 gadu stāžu sarunas laikā stāsta par to, kāpēc negatavo individuālās treniņu programmas, bet strādā ar katru individuāli, ko domā par jauniešu sportu un fiziskajām aktivitātēm, Latvijas iedzīvotāju vispusīgo fizisko sagatavotību un daudzām citām lietām, kas saistītas ar fizisko sagatavotību.
Jānis Domburs
Foto: Ekrānuzņēmums
18

Jānis Domburs: "Ar 50 miljonu budžetu sportā neko nevar atrisināt"

Pazīstamais žurnālists Jānis Domburs intervijā Sportacentrs.com izteicās, ka sportam atvēlētais budžets ir nepietiekams, kas jau saknē rada dažādas problēmas. Viens no izskaidrojumiem tam ir atbildīgo amatpersonu vājā izpratne par fizisko aktivitāšu nozīmi un interese par sportu kopumā.P.S. Jau rītdien Sportacentrs.com varēsiet noskatīties pilnu videointerviju ar žurnālistu Jāni Domburu, kuru iztaujājām par sporta un politikas saikni, karogiem un medaļām, kā arī par viņam tik tuvo basketbolu.

Liepiņš uzvar grupas finišu un izcīna otro vietu "Tour of Hainan" noslēguma posmā

Piedāvājam video no Ķīnā notikušā UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena "Tour of Hainan" noslēdzošā posma, kurā otro vietu izcīnīja Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. Kopvērtējumā dobelnieks ieguva trešo vietu.

SEB MTB Mārupes velomaratons 2017. Pilns ieraksts.

07.10.2017 SEB MTB Mārupes velomaratons. Pilns ieraksts.

Riteņbraucēji avarē automašīnas dēļ

"Tour of Britain" velobraucienā šonedēļ notika negadījums - vairāki riteņbraucēji ietriecās automašīnā.Video: Sally Nashir / Eurosport
Mikus Strazdiņš (pa labi) 
Foto: 2017 UCI BMX World Championships

Pētersone un Strazdiņš izcīna junioru pasaules bronzu BMX riteņbraukšanā

ASV pilsētā Rokhilā svētdien noslēdzās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Junioru ieskaitē Latvijai divas godalgas: gan Vineta Pētersone, gan Mikus Strazdiņš ieguva bronzu. Video: UCIFoto: 2017 UCI BMX World Championships
Jānis Freimanis un Mārtiņš Blūms
Foto: Ekrānuzņēmums

Mārtiņš Blūms par MTB olimpisko krosu, akmeņiem, kritieniem, tehnikas izmaksām

Pēdējās nedēļās ziņās par riteņbraukšanu regulāri tiek pieminēts Mārtiņš Blūms, kurš šobrīd ir Pasaules kausa kopvērtējuma līderis U23 vecuma grupā. Tādēļ nolēmām aicināt uz sarunu šobrīd labāko Latvijas kalnu riteņbraucēju XCO jeb olimpiskajā krosā. Sarunas laikā 21 gadu veco sportistu iztaujājām par kalnu riteņbraukšanu, sporta veida izmaksām un augstāko punktu MTB riteņbraucēja karjerā. Starp citu, 16. jūlijā Mārtiņu varēsim redzēt arī Latvijas čempionātā Priekuļos.00:00:18 - 00:05:20 Par Pasaules kausa sacensībām, starta vietām un grūstīšanos00:05:21 - 00:10:18 Par olimpisko krosu, sarežģītākajām trasēm un progresu šajā sezonā00:10:19 - 00:14:36 Par BMX karjeru, treneri Vilmāru Tomsonu un MTB treniņu specifiku00:14:37 - 00:16:57 Par ZZK komandu, komandas biedru Arni Pētersonu un lielajām ražotāju komandām00:16:58 - 00:19:47 Par bailēm, kritieniem, traumām un trases izpētīšanu00:19:48 - 00:24:47 Par Pasaules kausa posmu un tehnikas izmaksām, kalnu riteņbraukšanas lielvalstīm00:24:48 - 00:28:35 Par izredzēm iekļūt ražotāju komandā, nepieciešamajiem kontaktiem, riteņa pārvadāšanu00:28:36 - 00:31:56 Par papildus finansējumu un olimpisko sapniSarunas ilgums 32 minūtes

LČ BMX riteņbraukšanā 2017. Sacensību ieraksts

01.07.2017 LČ BMX riteņbraukšanā 2017. Sacensību ieraksts
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
7

Neilands - Latvijas čempions, Serģis pārsteidz, Smukulim atkal neveiksme

Latvijas čempionāts riteņbraukšanā 25. jūnijā Talsos noslēdzās ar grupas brauciena sacensībām, kurās triumfēja 22 gadus vecais Krists Neilands, otro vietu negaidīti ieguva Kaspars Serģis, bet trešais bija Viesturs Lukševics. Otrajā grupā finišēja pēdējo gadu Latvijas labākie riteņbraucēji - Aleksejs Saramotins un Gatis Smukulis, bet Toms Skujiņš un Andžs Flaksis finišu sasniedza vēl pēc sešām minūtēm. U23 vecuma grupas ieskaitē zeltu ieguva Deins Kaņepājs, bet pirms tam amatieru braucienā labākais bija Kalvis Eisaks.