Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

BMX riteņbraucēja Buldinska: "Būtu šāda trase jau sen, mēs būtu augšgalā"

Ints Megnis
Ints Megnis

BMX riteņbraucēja Buldinska: "Būtu šāda trase jau sen, mēs būtu augšgalā"
Vanesa Buldinska. Foto: BmxEmotion

Viena no divām vadošajām Latvijas BMX riteņbraucējām Vanesa Buldinska ir ļoti priecīga par savu rezultātu sestdien Valmierā aizvadītajā Eiropas čempionātā, ņemot vērā, ka pēdējās piecas nedēļas cīnījusies ar dažādām traumām, sportiste pēc sacensībām atzina sarunā ar Sportacentrs.com.

Dāmu elites grupā Valmierā startēja vien 22 braucējas, kurām trijās priekšsacīkšu kārtās bija jānoskaidro 16 pusfinālistes. Buldinska atzīst, ka sākotnēji domājusi, ka pusfinālā nemaz nav tikusi, bet, kad šajā kārtā finišēja sestā savā braucienā, pauda, ka ir ļoti priecīga.

"Ļoti, ļoti labas emocijas, ņemot vērā, kādā šobrīd esmu stāvoklī - fiziskais stāvoklis, traumas," saka Buldinska, kura pirms piecām nedēļām Francijā piedzīvoja smagu kritienu, salaužot atslēgas kaulu un roku, bet ar to nelaimes nebeidzās, jo pagājušajā nedēļā Valmierā aizvadītajā Latvijas čempionātā sportiste pamanījās tikt arī pie smadzeņu satricinājuma. "Lauzta roka, izoperēts plecs. Šodien viss sakrita, esmu ļoti priecīga. Es teiktu, ka pelnīti. Divpadsmitā vieta bija tas, ko man vajadzēja. Ja es nebūtu notraumējusies, varētu cīnīties par finālu, bet ar visām traumām jāpriecājas par 12. vietu."

"Pēc tam, kad Latvijas čempionātā, dabūju smadzeņu satricinājumu, trīs dienas gulēju, domāju, ka nekur nebraukšu, bet beigās tomēr jutos labāk," stāsta sportiste.

Sacensības Valmierā notika jaunuzceltajā trasē, kas nosaukta divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga vārdā. "Latvijas līmenim ļoti laba trase, varam priecāties par tādu. Organizatoriskajā ziņā sacensības tika aizvadītas apmēram līdzvētīgi ar citiem Eiropas čempionātiem, es negaidīju, ka Latvijā var tik labi noorganizēt sacensības, līmenis ir tiešām labs. Ar šādu trasi mēs varam tikai kļūt labāki, ir skaidrs, ka rezultāti tikai augs, mums šādu trasi tādu vajadzēja jau sen. Būtu sen tāda trase, mēs jau būtu augšgalā."

Buldinska sestdien, kad sacentās junioru un elites dāmas, bija vienīgā Latvijas pārstāve. Junioru līmenī mums šobrīd nav labu braucēju, bet otra vadošā elites sportiste Vineta Pētersone piektdien treniņā piedzīvoja smagu kritienu. Sestdien viņa vienu reizi lēnām izbrauca trasi, bet pēc tam uz velosipēda vairs neatgriezās.

  +5 [+] [-]

, 2019-07-14 01:36, pirms gada
Nu nez, Štrombergs, Matisons un Lakučs izauga un plūca panākumus bez šādas trases esamības. Viss atkarīgs no sportista, ja tu esi stiprs un konkurētspējīgs pasaules līmenī, tad tu tāds esi gan pasaules līmeņa trasēs gan uz piemājas pauguriem.

  +3 [+] [-]

, 2019-07-14 01:55, pirms gada
Kādreiz arī pasaulē nebija tās trases tik dullas, un arī tā konkurence nebija tik nežīga - tiklīdz BMX iekļāva OS, tā aizgāja.. bet mēs tik jūsmojām par Štrombi un mīņājāmies uz vietas..
Slēpts komentārs: aizermans

  -2 [+] [-]

, 2019-07-14 07:35, pirms gada
Kāpēc renē mums pēc tās loģikas nekas spīdošs nesanāk? Es par kamaniņām

  -2 [+] [-]

, 2019-07-14 07:53, pirms gada
Ja raustīsies lekt,tad var palīdzēt tikai līdzena trase...

  +3 [+] [-]

, 2019-07-14 08:46, pirms gada
pūce rakstīja: Kāpēc renē mums pēc tās loģikas nekas spīdošs nesanāk? Es par kamaniņām
tāpēc,ka tur ar pliku trasi nekas nesanāks, vajag arī lielāku piķi priekš tehnikas attīstības,lai sacenstos ar lielvarām,losi

  +4 [+] [-]

, 2019-07-14 12:14, pirms gada
pūce rakstīja: Kāpēc renē mums pēc tās loģikas nekas spīdošs nesanāk? Es par kamaniņām
Kāpēc nekas nesanāk? Mums ir medaļas PČ, OS, EČ.

     [+] [-]

, 2019-07-14 16:32, pirms gada
sandis444444 rakstīja: Nu nez, Štrombergs, Matisons un Lakučs izauga un plūca panākumus bez šādas trases esamības. Viss atkarīgs no sportista, ja tu esi stiprs un konkurētspējīgs pasaules līmenī, tad tu tāds esi gan pasaules līmeņa trasēs gan uz piemājas pauguriem.
Es nedomāju, ka viņa teica, ka nav jātrenējas. Tad kad Māris sāka, BMX bija autiņos. Pasaki vēl, ka pofig kādā trasē trenēties, galvenais talants un darbs! Pilnīgas muļķības, tā var teikt cilvēks, kurš nekad nekur nav trenējies un ar sportu tikai netā draudzējas!!!

  -1 [+] [-]

, 2019-07-14 19:25, pirms gada
Meitenīt, nav tikai trasē vaina... Ar tavu muti šoreiz runā kāds cits, un mēs ļoti labi zinām, kurš tas ir. Taču jaunā trase, protams, dos jaunas iespējas trenēties arī Latvijas talantiem. Tādi mums ir, tikai svarīgi, lai viņi nonāk īstajās rokās un nesāk domāt, ka tikai ļoti izcilā pašmāju trasē varēs atrisināt visas problēmas.
Kas attiecas uz tevis pašas vakardienas startu, tad, iespējams, tomēr nevajadzēja saforsēt... Braukt kopā ar pilnīgi veselām meitenēm, kuras var "vērties vaļā" uz maksimālo, ja tu pati vēl īsti nevari, varbūt tomēr nevajadzēja... Taču varbūt tas kaut kādā ziņā nāk par labu gaidāmajām PČ, kas pēc divām nedēļām, tad gan. Jebkurā gadījumā īsti konkurētspējīga tu vakar trasē ar ārzemniecēm nebiji, jau tūlīt pirmajā taisnē viss bija skaidrs...

     [+] [-]

, 2019-07-14 19:30, pirms gada
ice F-1 rakstīja: tāpēc,ka tur ar pliku trasi nekas nesanāks, vajag arī lielāku piķi priekš tehnikas attīstības,lai sacenstos ar lielvarām,losi
Tehnika šodien BMX brīvi pieejama visiem, un tāds "piķis" arī Latvijas mērogā ir paceļams. Lielvaras te īsti nav pie vainas, protams, Francijā, Holandē un varbūt vēl šur tur, jā, arī Krievijā, ir krietni vien lielākas atlases iespējas, taču daudz kas ir katram pašam galvā. Vai arī nav. Un tur neko nepadarīs ne izcila trase, ne par citiem dārgāks divritenis...

     [+] [-]

, 2019-07-15 00:22, pirms gada
Kāds var paskaidrot kāpēc YT neviena video par šo pasākumu nav, neviens neko nefilmēja?