Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Van Vlūtena 100 kilometrus pirms finiša uzbrūk un uzvar pasaules čempionātā

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Van Vlūtena 100 kilometrus pirms finiša uzbrūk un uzvar pasaules čempionātā
Annemīka van Vlūtena. Foto: AP/Scanpix

Lielbritānijā notiekošajā pasaules čempionātā grupas braucienā spožu uzvaru izcīnīja nīderlandiete Annemīka van Vlūtena, kura 100 kilometrus pirms finiša uzbruka un spēja noturēt pārsvaru pār sekotājām.

Medaļu komplektu pasaules čempionātā šodien sadalījja sieviešu elites braucējas. Par sacensību galvenajām favorītēm neapšaubāmi tika uzskatītas Nīderlandes sportistes, no kurām četras izcīnījušas zelta medaļu pasaules čempionātā grupas vai individuālajā braucienā.

Jau sacensību 49. kilometrā pārsteidzošu solo uzbrukumu stāvā kāpumā veica Annemīka van Vlūtena. Pirms tam Nīderlandes komanda jau tā turēja augstu tempu, lai samazinātu braucēju skaitu peletonā. Van Vlūtenai mēģināja sekot mājiniece Lizija Daignana, tomēr britu sportiste pārdomāja, nodomājot, ka nīderlandiete nespēs viena pati izturēt 100 kilometrus atrāvienā.

Vēlāk no peletona atrāvās spēcīga riteņbraukšanas lielvalstu braucēju grupiņa, starp kurām bija pirms četrām dienām par pasaules čempioni individuālajā braucienā kronētā amerikāniete Kloja Ouvena-Daigerta, pašreizējā čempione grupas braucienā nīderlandiete Anna van der Brēgena, austrāliete Amanda Sprata, pieminētā Daignana, kā arī divas itālietes, viena vāciete un dāniete.

Jūtot, ka van Vlūtena, visticamāk, uzvarēs, Daigerta centās situāciju glābt un atrāvās no konkurentēm, tomēr tālu viņa neaizbrauca un vēlāk tika noķerta. Par pasaules čempioni pēc 100 kilometru solo kļuva van Vlūtena, kamēr viņas tautiete van der Brēgena izcīnīja sudraba godalgu, atraujoties no Spratas, kurai tika bronza, un Daigertas.

Labāko sešiniekā iekļuva trīs nīderlandietes. Oranžajās formās tērptās riteņbraucējas pasaules čempionātā grupas braucienā uzvarējušas pēdējos trīs gadus pēc kārtas, kā arī kopš 2006. gada Tulpju zemes pārstāves izcīnījušas 14 no 42 medaļām.

Grupas brauciens elites sievietēm

VSportisteValstsLaiks
1.Annemīka van VlūtenaNīderlande4:06:05
2.Anna van der BrēgenaNīderlande+2:15
3.Amanda SprataAustrālija+2:28
4.Kloja Ouvena-DaigertaASV+3:24
5.Elīza Longo BorgīniItālija+4:45
6.Marianna VosaNīderlande+5:20

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā noslēgsies rītdien ar grupas braucienu vīriešu elitei, kur startēs arī trīs Latvijas sportisti - Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš.