Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Skujiņam un "Trek - Segafredo" septītā vieta PČ komandu braucienā

Ints Megnis
Ints Megnis

Skujiņam un "Trek - Segafredo" septītā vieta PČ komandu braucienā
"Trek - Segafredo" komanda pasaules čempionāta komandu braucienā. Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš "Trek - Segafredo" komandas rindās svētdien Austrijā izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta komandu braucienā.

Sportisti veica 62,8 kilometrus garu distanci ar vienu ļoti lielu kalnu kāpumu, uzvaru izcīnot "Quick - Step Floors" vienībai, kas distanci noslēdza stundā, septiņās minūtēs un 25 sekundēs. Pēc kalnu kāpuma sekoja ļoti liels nobrauciens, kurā riteņbraucēji pat pārsniedza 100km/h lielu ātrumu.

Otro un trešo vietu izcīnīja "Sunweb" un BMC komandas, kuras abas finišā šķīra tikai viena sekunde.

Savukārt "Trek - Segafredo" ar Skujiņu ierindā zaudēja divas minūtes un četras sekundes.

Komandu brauciens pasaules čempionātā notika pēdējos reizi. Skujiņš iepriekš izteicās, ka, ņemot to vērā, lūdzis komandai iekļaut viņu sastāvā. Vīru elites individuālajās sacensībās Latviju pārstāvēs tikai Skujiņš un Krists Neilands. Kaut Latvija pirmoreiz gandrīz 20 gadu laikā bija izcīnījusi pat četras ceļazīmes dalībai sacensībās, ļoti smagās trases dēļ tiks izmantotas tikai puse no tām.

Svētdien notika arī komandu brauciens sievietēm, kurā labākā bija "Canyon-SRAM" vienība, kas 54,7 kilometru distanci veica stundā, vienā minūtē un 47 sekundēs. Šī komanda par 22 sekundēm apsteidza "Boels Dolmans" komandu, kamēr trešajā vietā palika "Sunweb".

"Canyon-SRAM" vienība, kas iepriekš sponsoru dēļ gan bija pazīstama ar citiem nosaukumiem, pasaules čempionāta komandu braucienā triumfēja jau piekto reizi. 2012., 2013. un 2014. gadā šīs komandas riteņbraucējas bija labākās ar nosaukumu "Specialized-Lululemon", bet 2015. gadā kā Velocio-SRAM". Visas piecas reizes komandas sastāvā braukusi vāciete Triksija Voraka.