Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms samierinās ar 76. vietu Pasaules kausa pirmajā posmā

Ints Megnis
Ints Megnis

Blūms samierinās ar 76. vietu Pasaules kausa pirmajā posmā
Mārtiņš Blūms. Foto: Publicitātes

Latvijas kalnu divriteņu braucējs Mārtiņš Blūms svētdien Vācijas pilsētā Albštatē samierinājās ar 76. vietu Pasaules kausa pirmajā posmā olimpiskajā krosā (XCO).

Sacensībās pārliecinošu uzvaru izcīnīja šveicietis Matiass Flikingers, kurš tuvākos sekotājus apsteidza par pusminūti.

Tikmēr Blūms finišēja pēc nedaudz vairāk nekā desmit minūtēm, esot kā viens no pēdējiem, kurš netika apsteigts par apli. Lietainos laika apstākļos Blūmam no Nīderlandes komandas “CST Sandd Bafang” bija 87. starta numurs. Jau ievadaplī šaurajā trasē izveidojās nopietns sastrēgums, kurā iekļuva arī Blūms, nopietni apgrūtinot izredzes turpmākajā distancē pacīnīties par augstu vietu.

Šajā posmā nepiedalījās otrs vadošais Latvijas kalnu divriteņu braucējs Arnis Pētersons.

Sestdien UCI junioru sērijas sacensībās trenera Vilmāra Tomsona vadībā startēja Latvijas braucēji Arvo Godiņš, Mareks Balodis un Rodžers Petaks. Balodim šī ir pirmā pilnā sezona kalnu riteņbraukšanā, kamēr Godiņam - pirmais gads junioru grupā. 134 dalībnieku vidū Godiņš finišēja 69. vietā, 7 minūtes un 4 sekundes aiz uzvarētāja Čārlija Eldridža. Mareks Balodis sacensības noslēdza 97. vietā (+10:13), kamēr Rodžers Petaks bija 99. (+10:43).

Nākamais Pasaules kausa posms pēc nedēļas notiks Nove Mesto pilsētā, kurā pērn Pētersons sensacionāli izcīnīja ļoti augsto, astoto, vietu.

Atlases punktu vākšana Tokijas olimpiskajām spēlēm pērn sākās nākamajā nedēļā pēc Pētersonam veiksmīgā Čehijas posma. Tajā tiks saskaitīta nāciju ieskaites punktu summa starp valsts trīs labākajiem sportistiem pasaules rangā šī gada 28. maijā (vākti no 2018. gada 28.maija) un 2020. gada 28. maijā (vākti no 2019. gada 28. maija). Kopā vīriem tiks sadalītas 37 ceļazīmes un Latvijai, kurai ir vien divi sportisti, nav reāli tikt pie vairāk nekā vienas ceļazīmes. Šobrīd Latvija olimpiskajā rangā atrodas 29. vietā, bet pa vienai ceļazīmei iegūs valstis, kas rangā ir 8.-21. vietā.

Izmantotie resursi:
https://lrf.lv/index.php/mtb/aktual...