Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

"Jūrmalas "Grand Prix"" uzvar brazīlietis Andriatu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

"Jūrmalas "Grand Prix"" uzvar brazīlietis Andriatu
Top 3

Sestdien, 19. maijā, Jūrmala pilnībā bija riteņbraucēju rīcībā, jo šeit norisinājās Jūrmala Grand Prix 2012 un SMScredit.lv Jūrmalas velomaratons. Jūrmala Grand Prix 2012 triumfēja Rafaels Andriatu no "Farnese Vini" komandas, savukārt "SMScredit.lv" Jūrmalas velomaratona 126 km sporta distancē vīriešu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja igaunis Janeks Tombaks no "Janek Tombak Cycling Team". Sieviešu konkurencē nepārspējama bija lietuviete Roberta Pilkauskaite no "Uteno Kūno Kultūros Ir Sporto Centras".

Latvijas vēsturē pirmajās tik augsta līmeņa velosacensībās Jūrmala Grand Prix 2012, kas iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Europe Tour 1.1 klasē, noslēdzās ar lielu grupas finišu, kurā cīņa par uzvaru notika pēdējos metros. Pirmo vietu izcīnīja brazīlietis Rafaels Andriatu, 182 kilometrus garo distanci pievarot četrās stundās un 17 minūtēs un deviņās sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Leonīds Krasnovs no "RusVelo". Savukārt godpilno trešo vietu izcīnīja un uz goda pjedestāla kāpa arī Emīls Liepiņš no "Rietumu Delfin".

Kopumā sacensībās piedalījās 13 UCI kontinentālās komandas un nacionālās izlases no Lielbritānijas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Ukrainas, Slovākijas, Alžīrijas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, kā arī Latvijas.

Sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca igaunis Janeks Tombaks (3:09:24:25). Otrais savukārt finišēja lietuvietis Sims Kondrāts (3:09:24:30), bet trešo vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Ivo Viļumovs no "Xsports Cycling Team" (3:10:13).

Sieviešu konkurencē uzvarējusī Roberta Pilkauskaite konkurenti Austrni Trebaiti apsteidza par 2 sekundēm (3:17:20). Trešais labākais rezultāts sieviešu konkurencē bija Latvijas pārstāvei Lijai Laizānei (3:17:23).

Vīriešu konkurencē par uzvarētāju 60 km garajā Skandi Motors tautas distancē kļuva Kaspars Launerts, kurš finišu sasniedza pēc vienas stundas, 20 minūtēm un 58 sekundēm. Otrais finišēja Krišjānis Jansons-Ratiniks (1:20:59). Savukārt godpilno trešo vietu izcīnīja Edvīns Reinholds (1:21:00).

Sieviešu konkurencē nepārspējama bija Ugne Vasiliauskaite (1:26:35), aiz sevis otrajā vietā atstājot savu komandas biedri Justi Kamarauskaiti (1:26:36). Trešajā vietā ierindojās Anžela Utināne (1:26:38).

Savukārt 14 km Gutta Ģimenes brauciena dalībnieku mērķis nebija finišēt pirmajiem, jo galvenais šajā distancē bija jauki pavadīt laiku ar sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Tāpat Gutta ģimenes distances dalībnieki bija īpaši piedomājuši pie sava noformējuma. Dalībnieki bija saskaņojuši savus tērpus, kā arī izdekorējuši savus riteņus gan ar mīkstajām rotaļlietām, gan citiem atribūtiem, tāpat arī ķiveres bija ieguvušas jaunu netradicionālu izskatu.

„Šogad Jūrmala Grand Prix sacensību rīkošanā esam pakāpušies vēl par vienu pakāpienu augstāk, jo, ja pērn rīkojām UCI Eiropas 1.2 kategorijas riteņbraukšanas sacensības, tad šogad jau esam izcīnījuši tiesības rīkot 1.1 kategorijas sacensības, kas Latvijas velosporta vēsturē tiek rīkotas pirmo reizi. Tā ir jauna un ļoti būtiska pieredze. Tāpat priecājamies, ka ik gadu mūsu rīkotajās velosacensībās palielinās dalībnieku skaits.

Ja pērn Jūrmalas velomaratonā startēja ap 1500 dalībnieku, tad šogad jau vairāk nekā 2500 cilvēki bija izvēlējušies startēt kādā no SMScredit.lv Jūrmalas velomaratona distancēm,” ar gandarījumu saka Alpha Baltic Sport valdes priekšsēdētājs Kaspars Tupiņš.

Pēc šīs nedēļas velopasākumiem 5. augustā sekos Spice skrituļmaratons, 26. augustā Jūrmalas MTB maratons. Visbeidzot 9. septembrī Jūrmalas maratonu sērija noslēgsies ar skriešanas pusmaratonu.

Papildu informācija un pieteikšanās sacensībām mājaslapā SMScredit.lv velomaratons : Unitymarathons

     [+] [-]

, 2012-05-20 07:03, pirms 8 gadiem
Kāpēc organizātori cenšas mākslīgi "uzpūst" patieso dalībnieku skaitu???
Man pēc finiša rezultātiem sanāk tik ap 1600+vēl 100 profesionāļi.
Kurā distancē tad startēja atlikušais tūkstotis?