Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

"Rietumu Banka-Rīga" apņēmīga

Andrejs Siliņš

"Rietumu Banka-Rīga" riteņbraukšanas komanda šodien rīkotajā preses konferencē iepazīstināja interesentus ar savu jauno treneri-sporta direktoru Igaunijas leģendāro riteņbraucēju Jānu Kirsipū. Tāpat komandā iesaistīts bijušias Latvijas riteņbraucējs Arvis Piziks.

"Vēlamies pilnveidot komandas taktisko meistarību, piedalīties augstākā līmeņa sacensībās un sasniegt augstus rezultātus. Tikko radās iespēja komandai piesaistīt Jānu Kirsipū, nekavējoties to izmantojām," sacīja menedžeris Igo Japiņš. "Kirsipū pērn pēc 15 gadiem augstākā līmeņa profesionālajās komandās beidza aktīvā sportista gaitas. Jāns pārstāv slavenu riteņbraucēju dinastiju – viņa tēvs Reins Kirsipū bija Igaunijas visu laiku labākais treneris, viņš bijis arī PSRS izlases treneris, sagatavojis vairākkārtējo Olimpisko čempionu Avo Pikusu, Miera brauciena uzvarētāju Riho Ssūnu un daudzus citus čempionus."

38 gadus vecais Kirsipū ir viens no visu laiku izcilākajiem Baltijas riteņbraucējiem. 13 reizes startējis pasaules slavenākajā tūrē "Tour de France" un allaž bijis viens no ievērojamākajiem braucējiem velobrauciena pirmajos posmos. Karjeras laikā uzvarējis četros pasaules prestižākā velobrauciena posmos. Karjeras laikā pārstāvējis četras komandas – "Chazal", "Casino", "Ag2r Prevoyance" un "Credit Agricole". Pēc profesionāļa karjeras beigām Kirsipū vēl pāris reizes startēja amatieru komandā Igaunijā un kļuva arī par mūsu ziemeļu kaimiņu pagājušā gada čempionu braucienā ar atsevišķu startu.

Kopumā karjerā Kirsipū izcīnījis vairāk nekā 100 uzvaras. 2001. gadā uzvaru skaita ziņā profesionāļu sacensībās Kirsipū piekāpās vienīgi pasaules ranga lkīderim Ērikam Cābelam.

Tāpat komandai piesaistīts Latvijas bijušais riteņbraucējs Arvis Piziks, kurš darbosies kā trenera asistents. "Piziku esmu pieaicinājis, jo vēlos nodot viņam savas zināšanas," par jauno treneri stāstīja Japiņš. "Arvis visilgāk no Latvijas riteņbraucējiem braucis augsta līmeņa profesionālās komandās, sasniedzot arī augstus rezultātus. Viņš vairākus gadus trenējās pie manis, tāpēc pazīstu Arvi kā labu komandas cilvēku."


Japiņš ari pastāstīja, ka "Rietumu Banka-Rīga" komandas sastāvā būs nelielas izmaiņas, bet kodols tiks saglabāts. Lai pastiprinātu komandu, tikšot piesaistīti vairāki jauni riteņbraucēji no Skandināvijas un tepat Igaunijas. Arī komandas budžets esot pieaudzis. Komanda ir apņēmības pilna augt un attīstīties, lai kļūtu par konkurētspējīgu Eiropas stiprāko komandu pulkā.

     [+] [-]

, 2007-10-15 13:50, pirms 13 gadiem
Smirnovs atlaists ?

     [+] [-]

, 2007-10-15 14:03, pirms 13 gadiem
Pulks, taa teikt "lūkos kādu amatu viņam un Reisam atrast"..

     [+] [-]

, 2007-10-15 14:40, pirms 13 gadiem
Mani visvairāk apbēdina šis: "Lai pastiprinātu komandu, tikšot piesaistīti vairāki jauni riteņbraucēji no Skandināvijas un tepat Igaunijas".. kāpēc nevar paņemt kādu no LV audzināt...

  +3 [+] [-]

, 2007-10-15 14:46, pirms 13 gadiem
Mandaliina, neviens jau nav teicis, ka neņems un neaudzinās vietējos ... txt skaidri un gaiši teikts, LAI PASTIPRINĀTU KOMANDU, tas nozīmē, ka iegūstot vairāk punktus, komanda tiks pie labākiem sačiem un no tā iegūs arī LV braucēji.

     [+] [-]

, 2007-10-15 15:53, pirms 13 gadiem
Mārtiņš Vaivars sen nav braucis ar divriteni!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2007-10-15 16:33, pirms 13 gadiem
Eu eergli domaa baigais eerglis esi?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2007-10-15 17:10, pirms 13 gadiem
pats Tu esi miris! tagad tieši viss pamazām sāk kapaties augšup! Protams nav tik augstā līmenī, kā citi sporta veidi, bet pagaidi pēc 5 gadi redzēsi! ir jau daži tādi džekiņi 18 gadu vecumā kuri cērt ārā Rietumu banku ar! Piem Jānis Rezins un Ingus Eislers, tādi kabani, ĀRPRĀC!

     [+] [-]

, 2007-10-15 19:10, pirms 13 gadiem
vo vo rizik

     [+] [-]

, 2007-10-16 08:39, pirms 13 gadiem
Tiešām gribētos, lai komanda efektīvāk izmantotu esošos Latvijas labākos un perspektīvākos braucējus. Lai gan situācija Latvijas riteņbraukšanā ir nožēlojama. Īpaši jau runājot par federācijas bezdarbību. Brīžiem šķiet, ka šis sporta veids interesē tikai Igo Japiņu. OK - tas ir arī viņa bizness, bet risinot to, viņš visefektīvāk veicina šī sporta veida attīstību valstī.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2007-10-17 16:59, pirms 13 gadiem
Ārzemniekus vajag ņemt,jo tikai braucot stiprā sastāvā lielas gonkas ir cerības ka mums ik pa laikam izaugs kāds pasaules klases gonis,jo savā barā tusējot tas nebūs viegli!

     [+] [-]

, 2007-11-20 16:39, pirms 13 gadiem
Нас интересуют,не заслуги Кирсипуу,а где будет ехать команда.Давно пора в про тур.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2007-12-03 10:41, pirms 13 gadiem
Visiem, tiem, kas piekasās pie tā, ka RB labprāt pieņem leģionārus...

TAD KUR JŪS ESIET BRAŠIE LARVIJAS RITEŅBRAUCĒJI?
CĪTĪGIE, SPĪTĪGIE, TRENĒTIES UN UZVARĒT GRIBOŠIE?

Cik man zināms RB komanda ir atvērta visiem....
Uz priekšu!!!!