Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Riteņbraukšanu skāris kārtējais dopinga skandāls

Ints Megnis
Ints Megnis

Riteņbraukšanu skāris kārtējais dopinga skandāls
Alesandro Petaki. Foto: AFP/Scanpix

LETA. Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) par iespējamu dalību vērienīgā dopinga lietošanas shēmā piespriedusi pagaidu diskvalifikācijas četriem riteņbraucējiem.

No šobrīd aktīvajiem riteņbraucējiem diskvalifikācijas saņēmis slovēnis Kristijans Korens un horvāts Kristijans Džurašeks, bet no karjeru beigušajiem sportistiem sankcijas piemērotas kādreizējam sprinta karalim Alesandro Petaki no Itālijas un slovēnim Borutam Božičam.

Tādējādi "Bahrain - Merida" 32 gadus vecais riteņbraucējs Korens vairs neturpina "Giro d'Italia", bet viņa komandas biedram, 31 gadu vecajam sportistam Džurašekam jāpamet Kalifornijas tūre. Šajā pašā komandā strādā arī Božičs. Petaki, Božičs un Korens tiek turēti aizdomās par dalību shēmā 2012. un 2013. gadā, bet Džurašeks esot grēkojis aizpērn.

No šiem vispazīstamākais viennozīmīgi ir 45 gadus vecais Petaki, kurš karjeras laikā uzvarējis sešos "Tour de France", 22 "Giro d'Italia" un 20 "Vuelta a Espana" posmos. Viņš šajās prestižajās tūrēs pa reizei triumfējis sprinteru ieskaitē.

Petaki 2008. gadā par dopinga lietošanu izcieta desmit mēnešu diskvalifikāciju.

Vērienīgajā dopinga lietošanas shēmā, kurā aizliegto vielu lietojušajiem sportistiem tika pārlietas "tīras" asinis, kopumā iesaistīti vairāk nekā 20 sportisti. Galvenais aizdomās turamais ir ārsts Marks Š. no Erfrutes, kurš februārī tika aizturēts. Nedēļas nogalē par savu dalību shēmā paziņoja bijušais vācu riteņbraucējs Danilo Hondo, kurš līdz ar to zaudējis Šveices izlases galvenā trenera amatu.

Izmantotie resursi:
LETA