Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Blūms un "Miandum Cycling team" vīri svētdien uzsāks leģendāro "Cape Epic"

Toms Markss
Toms Markss

Blūms un "Miandum Cycling team" vīri svētdien uzsāks leģendāro "Cape Epic"
Māris Vancevičs (no kreisās) un Atis Vidovskis
Foto: Publicitātes

Svētdien Dienvidāfrikā sāksies pasaulē prestižākās MTB daudzdienu sacensības – "Cape Epic". Pirmo gadu vērienīgajā notikumā startēs uzreiz trīs Latvijas sportisti – Mārtiņš Blūms, kā arī "Miandum Cycling team" pašmāju komandas pārstāvji Atis Vidovskis un Māris Vancevičs. Sacensībās iekļauts prologs, kam sekos septiņi etapi.

"Cape Epic" tā dalībnieku sastāva un sacensību vērienīguma dēļ pelnīti uzskata par pašām prestižākajām MTB daudzdienu sacensībām pasaulē. Sacensības notiek pāru formātā, tādējādi izšķiroša loma cīņā par rezultātu ir sekmīgai sadarbībai. Pirmie latvieši “Cape Epic” bija Mārtiņš Lejiņš un Mārtiņš Flaksis, kuri sekmīgi sasniedza finišu 2017. gada sacensībās. Pērn startēja un sekmīgi finišēja arī Jānis Vanags un Ingus Ozolants.

Šajā gadā Latvijas līdzjutēji aicināti sekot līdzi uzreiz trijiem mūsu valsts riteņbraucējiem. Par visaugstākajām vietām cīnīties gatavs būs Mārtiņš Blūms, kurš startēs vienā pārī ar savu komandas biedru no "CST Bafang" komandas Sebastianu Karstensenu. Abi kopā jau šogad triumfēja Spānijā notiekošajā "Costa Blanca MTB" daudzdienu sacensībās, bet pērnā gada izskaņā guva piekto vietu arī "Brasil Ride" kopvērtējumā. Galveno konkurentu vidū jāizceļ – Jaroslavs Kulhāvijs un Saumels Gazē, Albans Lakata un Karls Plats, Henrike Avančini un Manuels Fumics, Nino Šurters un Larss Forsters, kā arī citi augstākā līmeņa braucēji.

Debiju šajā leģendārajā daudzdienu sacīkstē piedzīvos arī Māris Vancevičs un Atis Vidovskis, kuri pārstāv “Miandum Cycling team” vienību. Abiem vīriem galvenais uzdevums šeit būs sekmīgi sasniegt finišu, kā arī pacīnīties par citiem personīgajiem mērķiem.

"Cape Epic" svētdien sāksies ar 21 kilometru garo prologu. Turpinājumā gaidāmi septiņi posmi. Kopējais garums sasniegs 624 kilometrus. Visvairāk augstuma metru sportistiem būs jāpievar piektajā posmā, kur uz 100 kilometru garo distanci gaidāmi 2850 augstuma metri. Garākais posms būs pirmais. Tajā tiks veikta 112 kilometru gara distance.

Izmantotie resursi:
lrf.lv