Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Pekinas olimpisko spēļu čempions pieķerts dopinga lietošanā

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Pekinas olimpisko spēļu čempions pieķerts dopinga lietošanā
Samuels Sančess (centrā) - Pekinas olimpisko spēļu čempions Foto: Scanpix/Reuters

Spāņu riteņbraucējs Samuels Sančess diskvalificēts uz diviem gadiem par dopinga lietošanu, lai gan 2017. gadā Pekinas olimpisko spēļu čempions karjeru noslēdza.

Sančesa analīzēs dopings tika konstatēts 2017. gada 9. augustā, kas bija iemesls, kāpēc BMC komanda sportistu atlaida. Riteņbraucējs lietoja augšanas hormonus (peptīds GHRP-2). Sančess pozitīvās dopinga analīzes nosauca par negaidītu pārsteigumu. Starptautiskā riteņbraukšanas savienība atklājusi, ka vaininieks, iespējams, augšanas hormonus ir uzņēmis, lietojot nekvalitatīvus produktus. Aizliegums piedalīties sacensībās ilgs līdz 2019. gada 16. augustam, bet riteņbraucējs karjeru noslēdza 2017. gadā.

Starptautiskās riteņbraukšanas savienības novēlotajam paziņojumam iemesls ir tāds, ka bija jāveic neskaitāmas analīzes, lai identificētu avotu pozitīvajam testam. Pēc tam veikta izmeklēšana, lai tiešām pārliecinātos par lēmumu pareizību.

Sančess šobrīd ir 41 gadus vecs, un pastāv maza iespējamība, ka viņš atgriezīsies profesionālajā sportā. 17 gadu garajā karjerā spāņu riteņbraucējs uzvarēja 34 profesionālajās sacensībās. Spožākie panākumi viņa karjerā ir uzvara 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs grupas braucienā, piecas uzvaras "Vuelta a Espana" posmos, otrā vieta kopvērtējumā 2010. gada "Tour de France", piekāpjoties vienīgi Endijam Šlekam no Luksemburgas un vēlāk dopinga lietošanā pieķertajiem Alberto Kontadoram un Denisam Menšovam, kuru tā gada "Tour de France" rezultātus anulēja.

Izmantotie resursi:
https://www.uci.org/inside-uci/pres...

  -1 [+] [-]

, 2019-05-14 09:38, pirms 5 mēnešiem
Protams, ka netīšām..

     [+] [-]

, 2019-05-14 12:19, pirms 5 mēnešiem
Spānijā augšanas hormonus patiešām var uzņemt nejauši. Piemēram, pļaviņā skrien bariņš profesionālu futbolistu vai tenisistu. Viņi svīst, spļaudās, mīž pa kaktiem un piesārņo apkārtni ar hormoniem un steroīdiem. Garām iet govs un apēd piesārņoto zāli. Govi nokauj, gaļu pārdod restorānam, kurš to sagatavo. Un te restorānā ienāk nabaga nevainīgais riteņbraucējs pasūtīt steiku. Pēc dažiem gadiem - dzinn, dzinn, atdod medaļas, atrasts dopings!