Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Latvijas elites riteņbraucēji dodas cīņā par augstu vietu Eiropas čempionātā

Toms Markss
Toms Markss

Latvijas elites riteņbraucēji dodas cīņā par augstu vietu Eiropas čempionātā
Emīls Liepiņš
Foto: Huntlycaptures

Svētdien Nīderlandes pilsētā Alkmārā pulksten 12:30 pēc Latvijas laika tiks dots starts Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensībām elites vīriem. Spēcīgajā konkurencē par augstu vietu gatavi cīnīties Latvijas izlases ar kapteini Emīlu Liepiņu priekšgalā.

Laika apstākļi var ieviest korekcijas

Šajās dienās Nīderlandes pilsētu Alkmāru piemeklējušas īpaši spēcīgas vēja brāzmas, kas sestdien pārsniedza pat 25 metrus sekundē. Tieši spēcīgais vējš būs viens galvenajiem faktoriem Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciena sacensībās elites vīriem.

Elites vīriem sacensību ievaddaļā plānots veikt 46 kilometru garu ievadapli, kas galvenokārt vedīs tieši pa klajumu. Ja vēja brāzmas būs pārāk spēcīgas, rīkotāji un sacensību komisārs var pieņemt lēmumu visas sacensības aizvadīt 11,5 kilometru garajā pamataplī, kur par godalgām iepriekšējās dienas sacentās junioru un U23 grupas sportisti, kā arī elites sievietes.

kritērijveidīga trase

Tikmēr, ja sacensības norisināsies pēc sākotnējā plāna, tieši ievadaplis var kļūt par vienu no atslēgas vietām sacensību laikā. Tāda riteņbraukšanas lielvalsts kā Belģija, kurai nav viena izteikti spēcīga sprintera, tieši spēcīgajā vējā centīsies sadalīt grupu, lai no tās atkristu kāds no galvenajiem favorītiem cīņā par uzvaru grupas finiša sprinta gadījumā. Pats pamataplis ir vairāk līdzīgs kritērija aplim, kur lielā grupa sadalīsies vēl mazākās grupiņās.

Noteikti sacensību intensitātes paaugstināšanu veicinās tas, ka trases garums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir krietni īsāks. Šogad tie būs 172,6 kilometri. Skaidrs, ka netiks pieļauts dienas atrāviens ar vairāk kā 10 minūšu pārsvaru. Pamataplis tehniski būs viens no sarežģītākajiem kāds jebkad bijis Eiropas vai pasaules čempionātos. Lai arī tajā nav nopietnu kāpumu, tomēr lielais bruģa posms, ļoti asie līkumi, pagriezieni un šaurie ceļi, veicinās grupas sadalīšanos. Lai cerētu uz labu rezultātu finišā, sportistiem jāturas pēc iespējas tuvāk grupas priekšai.

Lielo sprinteru uznāciens

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vēl spēcīgāks elites vīru grupā kļuvis dalībnieku sastāvu. Itālijas izlases līderis būs nesen kā ar ''Cofidis'' komandu līgumu noslēgušais Elia Viviani. Mājinieku cerības attaisnot centīsies Dilans Grūnevegens, briti cer uz pieredzējušo Marku Kavendišs. To, ka pulveris vēl nav sauss centīsies apliecināt norvēģis Aleksanders Kristofs. Ikvienam būs jārēķinās arī ar Vācijas čempionu Paskālu Akermanu. Tikmēr vēl viena riteņbraukšanas lielvalsts – Francija – grupas finiša sprinta gadījumā visas cerības liks uz Arno Demāru, bet īru godu aizstāvēs vēl viens pasaules slavu ieguvušais sprinteris – Sems Benets. Ļoti spēcīgi solās būt arī beļģi un dāņi, kuru braucēji uz lielās grupas finiša spurtu tik ļoti necer.

Latvija ar savu spēcīgāko sastāvu

Pēc ilgiem gadiem vienkopus spēcīgākajā sastāvā startēs Latvijas izlase. Mūsu komandas kapteinis būs Emīls Liepiņš, kurš nesen atgriezies no augstkalnes nometnes. Dobelnieks jūtas labi un ir gatavs darīt visu iespējamo, lai cerētu uz labu rezultātu finišā. Emīla pluss tik trakā trasē, kāda būs jāveic Alkmārā, ir bezbailīgums un māka iet uz riska robežas. Arī pārējā komanda ir ļoti spēcīga. Grupas finiša sprinta gadījumā Emīlu līdz priekšai izvest būs gatavi – Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins un Māris Bogdanovičs. Vienlaikus, katrs no šiem vīriem pats ir gatavs uzņemties iniciatīvu, ja situācija to prasīs.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2019-08-11 13:31, pirms 4 mēnešiem
Vai gadijuma pēc nesākas 15:00?

     [+] [-]

, 2019-08-11 14:18, pirms 4 mēnešiem
kristiks rakstīja: Vai gadijuma pēc nesākas 15:00?
15:00 eurosport2 pieslēgsies gonkai

     [+] [-]

, 2019-08-11 14:30, pirms 4 mēnešiem
Latvijai nav nekādu cerību,jo ēd prastu, novecojušu dopingu. Tāpēc nevar sacensties ar bagāto valstu braucējiem. Tie lieto visjaunākos, labākos dopinga veidus. Ēd jau protams visi 100%, bet rezultātā uzvar bagātie.

  -2 [+] [-]

, 2019-08-11 14:41, pirms 4 mēnešiem
strops rakstīja: Latvijai nav nekādu cerību,jo ēd prastu, novecojušu dopingu. Tāpēc nevar sacensties ar bagāto valstu braucējiem. Tie lieto visjaunākos, labākos dopinga veidus. Ēd jau protams visi 100%, bet rezultātā uzvar bagātie.
riteņbraukšana nav "rene", bet profesionāls sporta veids, lai ko tādu apgalvotu...riteņbarucēji pārstāv sezonā savus klubus nevis valstis!

     [+] [-]

, 2019-08-11 14:46, pirms 4 mēnešiem
pa eurosport2 jau rāda gonku...

     [+] [-]

, 2019-08-11 15:42, pirms 4 mēnešiem
Kur spēcīgie Letiņi? ka nav galvenajā pelatona? Neesmu redzējis nevienu jau kādu stundu. Tiešām tik vāji uz pārējo fona?