Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Bēcis 33 grādu svelmē izcīna 16. vietu Honkongas klasikā

Bēcis 33 grādu svelmē izcīna 16. vietu Honkongas klasikā
Armands Bēcis
Foto: Reinis Hofmanis

Latvijas komandas “Rietumu banka – Rīga” šosejas riteņbraucējs Armands Bēcis svētdien finišēja 16. vietā UCI 1. kategorijas viendienas velobraucienā "Sung Hung Kai Proporties Hong Kong Challange". Uzvaru guva pasaules tūres vienības "UAE Emirates" sportists Matejs Mohorics.

Sezonas noslēgumā Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas komanda "Rietumu banka – Rīga" piecu sportistu sastāvā devās uz Ķīnai piederošo Honkongu, lai startētu pirmajā “Hong Kong Challange” velobraucienā. Sacensības bija prestižas ne tikai vērā ņemamā balvu fonda dēļ, bet arī dalībnieku sastāva.

Dalībnieku vidū bija pasaules tūres komandas "UAE Emirates" un "Orica Scott". Tāpat teju labākajā sastāvā startēja Japāna Nacionālā izlase, virkne profesionālo kontinentālo un kontinentālo vienību. "Rietumu banka – Rīga" velobraucienā, kam tika piešķirta UCI 1. kategorija, pārstāvēja Māris Bogdanovičs, Uldis Ālītis, Andris Vosekalns, Deins Kaņepējs un Armands Bēcis.

Riteņbraucēji mērojās spēkiem 113 kilometru garajā distancē pa Honkongas pilsētas ielās izveidotu apli. Lielu pārbaudījumu sagādāja spēcīgā tveice, gaisa temperatūrai pārsniedzot 33 grādus pēc celsija.
Jau no pirmajiem metriem tika turēts ļoti augsts temps. Atrāvieni netika laisti pārāk tālu, kam par iemeslu bija salīdzinoši īsā distance. Tuvojoties finišam, sacensību galvgalī sportisti bija sadalījušies mazākās grupiņās. Vadībā atradās pazīstamais slovēņu riteņbraucējs Matejs Mohorics ("UAE Emirates") un austrālietis Robijs Hukers ("IsoWhey Sports Swiss Wellnes team").

Beigu daļā savu pārākumu apliecināja Mohorics, kļūstot par sacensību uzvarētāju. Viņa pavadītais laiks trasē bija 2 stundas 35 minūtes un 57 sekundes. Hukers ieguva otro vietu, finišējot piecas sekundes aiz uzvarētāja. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa japānis Jukija Araširo, kurš ikdienā pārstāv "Bahrain Merida" vienību. Viņš slovēnim zaudēja 1 minūti un 14 sekundes.

No "Rietumu banka – Rīga" vīriem visaugstāk finišēja Armands Bēcis, kurš 98 dalībnieku konkurencē ieguva 16. vietu. No uzvarētāja Armands atpalika par 4 minūtēm un 25 sekundēm. Peletons finišēja 8 minūtes un 32 sekundes aiz Mohorica. Grupā bija arī Andris Vosekalns un Uldis Ālītis. Abi latvieši ierindojās 51. un 54. vietā. Tikmēr Deins Kaņepējs un Māris Bogdanovičs finišu nesasniedza.

Sung Hung Kai Proporties Hong Kong Challange velobrauciens – 113 km:

VVārds UzvārdsValstsKomandaLaiks
1.Matej MohoricSlovēnijaUAE Emirates02:35:57
2.Robbie HuckerAustrālijaIsoWhey Sports Swiss Wellnes team+00:00:05
3.Yukija ArashiroJapānaJapānas Nacionālā izlase+00:01:14
4.Mitchell DockerAustrālijaOrica Scott+00:01:14
5.Sam CromeAustrālijaIsoWhey Sports Swiss Wellnes team+00:01:43
6.Harry TanfieldLielbritānijaBike Channel Canyon+00:01:53
16.Armands BēcisLatvijaRietumu banka – Rīga+00:04:25
52.Andris VosekalnsLatvijaRietumu banka – Rīga+00:08:32
54.Uldis ĀlītisLatvijaRietumu banka – Rīga+00:08:32
DNFMāris BogdanovičsLatvijaRietumu banka – Rīga
DNFDeins KaņepējsLatvijaRietumu banka – Rīga

Izmantotie resursi:
lrf.lv

Tev jābūt autorizētam,