Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Van Avermāts izcīna savu pirmo uzvaru leģendārajā "Parīze – Rubē"

Van Avermāts izcīna savu pirmo uzvaru leģendārajā "Parīze – Rubē"

Gregs Van Avermāts
Foto: Tim De Waele

Svētdien Francijā norisinājās leģendārais viendienas velobrauciens "Parīze – Rubē", kurā uzvaru aizraujošā cīņā izcīnīja olimpiskais čempions Gregs Van Avermāts, pēdējos metros apsteidzot čehu Zdeņeku Štibāru un nīderlandieti Sebastianu Langveldu. Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins finišu nesasniedza.

Saule, putekļi, bruģis

115. "Parīze – Rubē" viendienas velobrauciens dalībniekus un vairākus simtus tūkstošus līdzjutējus sagaidīja ar siltu un saulainu laiku. Arī bruģa sektori nebija slapji. Tā vietā braucējiem bija jācīnās ar sānu vējiem un putekļiem. Uz starta izgāja kopumā 200 dalībnieki no 25 vienībām. Viņu vidū bija arī divi Latvijas riteņbraucēji – Aleksejs Saramotins ("Bora - Hansgrohe") un Gatis Smukulis ("Delko Marseille Provence KTM"). Abiem mūsu sportistiem šis viņu karjerā bija jau septītais “Parīze – Rubē” velobrauciens. Līdz šim labāk veicies Saramotianm, kurš pērn izcīnīja augsto astoto vietu, bet labāko 20 skaitā ierindojies vēl divas reizes.
Sacensību dalībniekiem bija jāveic 257 kilometru gara distance, kurā tika iekļauti 29 dažāda garuma un kategorijas bruģa sektori, kas tika sadalīti vairākās kategorijā pēc to grūtības pakāpēm. Kopējais bruģa sektoru garums sasniegs 55 kilometrus.

Bez izteikta favorīta, Boonens atvadās

Ņemot vērā sacensību neprognozējamību, ko veicināja bruģa sektori, nemitīga cīņa par pozīciju, kritieni un tehniskās neveiksmes, pirms sacensībām bija grūti izvirzīt vienu izteiktu favorītu. To vidū bija jāmin gan Peters Sagans, kurš ne reizi nav iekļuvis TOP3, Gregs Van Avermāts, Džons Degenkolbs, Tom Boonens, Aleksanders Kristoffs un daudzi citi.

Īpašas šīs sacensības bija Boonenam, kurš pēc tām noslēdz savu lielisko karjeru. Beļģis četras reizes triumfējis "Parīze – Rubē" un vēlējās ieiet vēsture kā pieckārtējs čempions. Pērn Toms guva otro vietu, Rubē trekā piekāpjoties vienīgi pieredzējušajam Austrālijas riteņbraucējam Metjū Haimanam.

Cīna par atrāvienu

Distances sākumā, kas tradicionāli veda pa platu ceļu bez nopietniem kāpumiem, notika cīņa par atrāvienu. Izveidojās vairākas grupiņas, tomēr neviena no tām ilgi priekšā peletonam nenoturējās. Aktīvi un pamanāmi sākumā bija Gata Smukuļa komandas biedri. Par pirmo nopietno atrāvienu gan bija jāuzskata Mikāla Delāža ("FDJ") un Jelles Velejsa ("Lotto Soudal") veidotais tandēms, kuram vēlāk pievienojās arī pazīstamais "AG2R La Mondiale" riteņbraucējs Steins Vandenbergs. Līderu trio pārsvars pār grupu, kas sānu vēju, kritienu un citu iemeslu dēļ bija kļuvusi skaitliski mazāka, nepārsniedza 1 minūti. Peletona priekšgalā dominēja "Katusha – Alpecin", "BMC" un "Bora – Hansgrohe" sportisti. Priekšā bija pamanāms arī Aleksejs Saramotins, kura uzdevums bija strādāt Sagana interesēs. Neiztika arī bez lieliem kritieniem. Vienā no tiem cieta arī Van Avermāts, tomēr spēja ātri atgriezties grupā.

Arenbergas mežs un Sagana neveiksmes

Leģendārajā Arenbergas mežā līderi iebrauca 30 sekunžu pārsvarā pār grupu, tomēr šajā bruģa posmā no trio izkrita Delāžs. Pēc meža drīz vien tika panākti arī abi pārējie bēgļi. Velejss gan vēl uz vairākiem kilometriem bija līderu grupā.Viņam pievienojās pazīstamais francūzis Silveins Šavenels. Arī šis duets tika panākts. Sekoja jau daudz nopietnāks atrāviens, kurā iesaistījās arī Peters Sagans, viņa komandas biedrs Macejs Bodnars, Daniels Oss ("BMC") un Jaspers Streivens ("Trek Segafredo"). 75 kilometrus līdz finišam pārsvars pār sekotājiem bija 20 sekundes, bet tad nelielas tehniskas problēmas piemeklēja Saganu, kurš ar komandas biedru bija spiesti atgriezties otrajā grupā.

Noformējas līderu trio

Tikmēr, Osam un Streivenam pievienojās pieci sportisti, tostarp Van Avermāts, Džanni Moskons ("Sky"), Jirgens Rūlants ("Loto Soudal"), Zdeņeks Štibārs ("Quick – Step Floors") un Sebastians Langvelds. Saganam atkārtoti nācās saskarties ar tehnisku defektu. 20 kilometrus pirms finiša viņš atradās nosacītajā peletonā kopā ar Tomu Boonenu un citiem, 40 sekundes aiz Van Avermārta grupas. "Carrefour de I Arbre" bruģa sektorā (16 km līdz finišam) izrāvienu veica Van Avermāts. Beļģim sekot spēja vien Štibārs un Langvelds.

Sākoties pēdējiem 10 kilometriem, līderu trio pārsvars pār sekotājiem bija 50 sekundes. Līderu grupā iniciatīvu uzņēmās olimpiskais čempions Van Avermāts un Toma Skujiņa komandas biedrs Langvelds. Arī priekšpēdējo bruģa sektoru līderu grupa pieveica sekmīgi, pārsvaram saglabājoties. Tuvākie sekotāji bija – Rūlants un Moskons, bet Boonena grupa atpalika jau par vairāk nekā minūti.

Olimpiskais čempions triumfē

Četrus kilometrus pirms finiša izrāvienu veica čehs Štibārs, bet Van Avermāts viņu panāca. Leģendārajā Rubē trekā kā pirmais iebrauca olimpiskais čempions. Treka aplī līderi spēlēja taktiskās spēles, kas ļāva Streivenam un Moskonam abus panākt. Sekoja finiša spurts, kurā par uzvaru cīnījās pieci sportisti. Sprintu iesāka Moskons, bet mirkli vēlāk vadību pārņēma Štibārs.

Pēdējā taisnē tomēr savu vārdu teica Van Avermāts. 31 gadu vecais beļģis parādīja teicamu ātrumu pēdējos metros, apsteidzot Štibāru. Beļģijas sportists tika pie savas pirmās uzvaras “Parīze – Rubē”. Trasē viņš pavadīja 5 stundas 41 minūti un 7 sekundes. Otro vietu ieguva Štibārs, bet trešais bija nīderlandietis Langvelds. Balvā uzvarētājs saņēma leģendāro bruģakmeni, kas ir kā atmiņas relikvija no smagās distances.

Tomam Boonenam atvadu sacīkstē jāsamierinās ar 13. pozīciju. Viņš finišēja sekotāju grupā, 12 sekundes aiz uzvarētāja. Aleksejs Saramotins pilnībā koncentrējās komandas kopējām interesēm, distances otrajā daļā no sacensībām izstājoties. Finišu nesasniedza arī Gatis Smukulis, kurš tikai nesen atgriezās sacensību apritē pēc nopietnu veselību problēmu novēršanas.

Parīze – Rubē – 257 km:

VVārds UzvārdsValstsKomandaLaiks
1.Greg Van AvermaetBeļģijaBMC Racing05:41:07
2.Zdenek StybarČehijaQuick – Step Floors+00:00:00
3.Sebastian LangveldNīderlandeCannondale – Drapac+00:00:00
4.Jasper StuyvenBeļģijaTrek Segafredo+00:00:00
5.Gianni MosconItālijaSky+00:00:00
6.Arnaud DemareFrancijaFDJ+00:00:12
7.Andre GreipelVācijaLotto Soudal+00:00:12
8.Edward TheunsVācijaTrek Segafredo+00:00:12
9.Adrien PeittFrancijaDirect Energie+00:00:12
10.John DegenkolbVācijaTrek Segafredo+00:00:12
DNFAleksejs SaramotinsLatvijaBora - Hansgrohe
DNFGatis SmukulisLatvijaDelko Marseilee Provence KTM

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

  +1 [+] [-]

, 2017-04-09 19:02, pirms gada
Garlaicība...

Pasauciet mani,kad būs atkal lietus un dubļi

  +1 [+] [-]

, 2017-04-09 19:57, pirms gada
Van Avermatam nogrieznis kopš pagājušā gada Tour de France posma uzvaras līdz šim brīdim ir bijis vairāk kā iespaidīgs!

P.S Šī bija visu laiku ātrākā Paris-Roubaix gonka

     [+] [-]

, 2017-04-10 02:19, pirms gada
Kaut ko tādu jau prognozēju,Sagans būtu krietni augstāk,ja ne mīkstais nelaikā. Visu cieņu Avermatam par sprintu 250km distances galā un neskaitāmiem km atrāvienā un ķeršanā. BMC kā komanda ir galvas tiesu virs Bora,pat Saramotinu tie nejēdza izmantot līdzīgi Osam,kaut gan pērnā gada gonka brēca pēc tāda scenārija. Borai ir tikai viens kapteinis,citi ir statisti un sūdīgs syratēģis
Marsielke Delko noreģēja adekvātāk aizsūtot čaki atrāvienā,pro konti. komandai vairāk cerēt naivi,diez ko Piziks perināja sapņos....
PS Graipels 7. būtu Loto normāla kome,varēja trāpīt krietni augstāk,stiprajiem večiem klasikās ir ko rādīt!

     [+] [-]

, 2017-04-10 02:26, pirms gada
PS ja pat latviešu boss nesūta Smukuli atrāvienā,tā jau ir diagnoze. Klasikas viņam ir slapjais sapnis un tikai. Labs gregārs un tikai.
Bonena žēl,varēja cīnīties augstāk,komandas intereses nolika 1. vietā.

     [+] [-]

, 2017-04-10 12:32, pirms gada
Piziks nav boss,bet menedžeris.un ko un kā darīt,taktikas lemj tehn.direktori.Par Bora direktora taktiku piekrītu pilnība.tas jau viņiem visu sezonu viena un tā pati,tieši tādēl arī Saganu neliku top 10.

Paldies dievam klasikas beigušās un Saramotinam ar Saganu nebus īpaši vairs jābrauc vienā sastāvā.Aleksejs visticamāk turpinās ar Pelukki strādāt kopā,kamēr Sagans uz Kaliforniju un tour de France

     [+] [-]

, 2017-04-10 20:34, pirms gada
Ja nemaldos,tad Arvis tur ir tieši gonkas diriģents bet jāsaprot,ka franču komandai franču gonkā vajag franču varoni

     [+] [-]

, 2017-04-13 14:43, pirms gada
Arvim bija šajā pavasarī paredzēta debija diriģēšanā, iepriekš viņš to nav darījis. Runā, ka Gatim šopavasar bijušas veselības problēmas.

Tev jābūt autorizētam,