Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Uzvaras garšu izjutušais Skujiņš otrdien uzsāk Dubaijas tūri

Uzvaras garšu izjutušais Skujiņš otrdien uzsāk Dubaijas tūri
Toms Skujiņš
Foto: Cyclingnews.com

"Trek – Segafredo" komandas un Latvijas elites izlases riteņbraucējs Toms Skujiņš otrdien uzsāks UCI HC kategorijas daudzdienu velobraucienu "Dubai Tour". Sacensībās iekļauti kopumā pieci posmi, bet par uzvaru kopvērtējumā iespējas cīnīties būs sprinteriem.

"Dubai Tour" daudzdienu velobrauciens Apvienotajos Arābu emirātos notiek kopš 2014. gadā. Sacensības neizceļas ar nozīmīgiem kāpumiem, kas ļauj par uzvaru kopvērtējumā cīnīties arī sprinteriem. 2016. un 2017. gadā uzvaru kopvērtējumā guva Marsels Kitels, bet vēl vienu gadu iepriekš triumfēja Marks Kavendišs.

Šajā gadā sacensībās iekļauti kopumā pieci posmi, no kuriem pirmais, otrais un piektais būs izteiktā līdzenumā, bet trešajā un ceturtajā etapā gaidāmi nelieli kāpumi. Dalībnieku vidū būs desmit pasaules tūres komandu sportisti, kā arī virkne velosportistu no profesionālajām kontinentālajām un kontinentālajām vienībām.

Jāizceļ vairāku pasaules TOP sprinteru dalība. Titulu centīsies aizstāvēt Marsels Kitels ("Katusha – Alpecin"), to atgūt mēģinās Marks Kavendišs ("Dimension – Data"). Abiem spēcīgu konkurenci sagādās lieliski sezonu uzsākušais Toma Skujiņa komandas biedrs Džons Degenkolbs ("Trek – Segafredo"), Eiropas čempions Aleksanders Kristoffs ("UAE – Team Emirates"), holandiešu uzlecošā zvaigzne Dilans Groenvēgens ("LottoNL – Jumbo"), Elia Viviani ("Quick – Step Floors"), Nasers Buanī ("Cofidis") un citi labi zināmi sprinteri.

Tomam Skujiņam šīs būs trešās sacensības 2018. gadā. Sezonu carnikavietis iesācis lieliski. 27. janvārī viņam izdevās gūt skaistu triumfu Maljorkā notiekošajā UCI 1. kategorijas viendienu velobraucienā "Trofeo Lioseta Andratx". Tik agri neviens no Latvijas riteņbraucējiem nebija ticis pie uzvaras kādās no UCI kategorijas sacensībām. Pie tam, Tomam šis bija pirmais triumfs 1. kategorijas viendienu velobraucienos.

Dubaijā Skujiņš būs viens no palīgiem cīņā par uzvaru sprinta finišos Džonam Degenkolbam. Bez tam, riteņbraukšanas līdzjutēji visā pasaulē varēja pārliecināties, ka Toms prot lieliski izmantot radušās situācijas cīņā par uzvaru arī pats.