Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Bijušais treneris: "Blūma pievienošanās citai MTB komandai samazina Latvijas izredzes izcīnīt olimpisko ceļazīmi"

Bijušais treneris: "Blūma pievienošanās citai MTB komandai samazina Latvijas izredzes izcīnīt olimpisko ceļazīmi"
Mārtiņš Blūms
Foto: UCI

LETA. Pēc kalnu riteņbraucēja Mārtiņa Blūma pievienošanās vienai no pasaulē spēcīgākajām Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) MTB elites komandām "CST Sandd Americian Eagle" sarūk Latvijas izredzes izcīnīt ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, uzskata sportista bijušais treneris Vilmārs Tomsons.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā pērnās sezonas Pasaules kausa ieguvējs kalnu riteņbraukšanas (MTB) olimpiskajā krosā (XCO) U-23 vecuma grupā Blūms noslēdza divu gadu līgumu ar "CST Sandd Americian Eagle" komandu.

Blūms tika atzīts par 2017.gada labāko riteņbraucēju, bet Tomsons - par labāko treneri. Tiesa, viņu sadarbība pārtrūkusi jau rudenī.

Blūma pievienošanās Nīderlandes vienībai samazina izredzes izcīnīt olimpisko ceļazīmi, jo, ņemot vērā Riodežaneiro olimpisko spēļu atlases kritērijus, ar individuāli augsti vietu kopvērtējumā var nepietikt, lai tiktu uz Tokiju.

"Par olimpiskajām spēlēm var nesapņot, jo kvalifikācijā punktus var savākt tikai komanda, nevis viens sportists. Vienam pašam ir grūti tikt pie šiem punktiem, izņemot, ja viņš startē pa pašām augstākajām vietām un ir pirmais numurs pasaulē. Iepriekšējā sezonā viņš ieguva 625 punktus, bet kvalifikācijai būtu nepieciešami apmēram divreiz vairāk," skaidroja Tomsons.

Blūms līdz šim brauca ZZK komandā un abām pusēm bija vienošanās līdz 2020.gada olimpiskajām spēlēm, tomēr pēc savstarpējas vienošanās tā pārtraukta. Pasaules kausā elites grupā vīriem startē arī ZZK komandas riteņbraucējs Arnis Pētersons.

"Varbūt jaunā vienošanās viņam būs liels tramplīns karjerā. Drīz jau to varēs redzēt, sezona sāksies martā, bet maijā būs posmi Čehijā un Vācijā, kur Blūms jau ir piebraucis trases," teica Tomsons.

Pirms gada Tomsons pauda, ka, ja nemainīsies olimpiskās atlases kritēriji, ceļazīmes izcīnīšanai nepieciešami trīs Latvijas sportisti elites grupā.

"Iepriekš bija izveidota DPA komanda ar mērķi izcīnīt ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet nekas neizdevās. Pa vienam to nevar izdarīt, tas ir komandas darbs. Vai Nīderlandes komanda vēlas sagatavot Latvijas sportistu olimpiskajām spēlēm? Viņiem ir pašiem savs sportists Dāvids Nordemans," stāstīja Tomsons.

Šajā sezonā no Latvijas vīriem elites grupā startēs Pētersons un Blūms, bet U-23 apritē debitēs Kristofers Bindemanis.

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņā MTB olimpiskajā krosā iekļauti kopumā septiņi posmi, no kuriem pirmais notiks jau 10.martā notiks DĀR. Savukārt Eiropas čempionāts 7.augustā notiks Skotijā, bet planētas meistarsacīkstes - 4. septembrī Šveicē.

Aizvadītais gads Latvijai bija panākumiem bagātākais MTB pastāvēšanas vēsturē, jo Blūms izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas olimpiskā krosa kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, kā arī bija ceturtais Eiropas U-23 čempionātā. Tikmēr Pētersons, startējot elites grupā, vienā Pasaules kausa posmā izcīnīja 20.vietu un bija 23.pozīcijā pasaules čempionātā elites grupā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-02-06 15:23, pirms gada
Kādi tad ir atlases kritēriji?

     [+] [-]

, 2018-02-06 17:48, pirms gada
нapoд я нaрыл мeтoд кaк пoдкачaтcя домa, этoт мeтод oпиcан в блoгe одногo чувaкa. C нaчaла нe пoверил, но решил попpобовать ведь цeнa вoпроca копeeчнaя и был в шоке уже через неделю: cтaл уходить пивной живот, пpоявился преcc, подкaчaл pуки и cпину. Тeперь жeнa тожe зaхoтeлa попpoбовать увидeв мой peзультат и уже чeрез неделю убрaлa в тaлии пapу caнтимeтpов и это вce бeз диeт и cпopтa. Вoт тот блог, повepьте тaм вce пpaвдa oпиcанo ---- Блог Дмитрия Якушева: Как легко накачать пресс?