Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

No Latvijas sportistiem leģendārajā "Parīze - Rubē" klasikā startēs Smukulis

Toms Markss
Toms Markss

No Latvijas sportistiem leģendārajā "Parīze - Rubē" klasikā startēs Smukulis
Gatis Smukulis
Foto: Romāns Kokšarovs

Svētdien Francijā norisināsies leģendārais viendienas velobrauciens "Parīze – Rubē", kurā no Latvijas sportistiem startēs franču profesionālās kontinentālās komandas "Delko Marseille Provence KTM" velosportists Gatis Smukulis. Vācijas komanda "Bora – hansgrohe" veikusi izmaiņas savā sastāvā, no dalībnieku vidus izņemot Alekseju Saramotinu.

"Parīze – Rubē" viendienas klasika, kas tradicionāli notiek aprīļa otrajā svētdienā, ir trešais no pieciem šosejas riteņbraukšanas monumentiem. Šāds tituls piešķirts senākajām un prestižākajām viendienas sacensībām. "Parīze – Rubē", ko smagās distances dēļ dēvē arī par Ziemeļu elli, šogad risināsies 116. reizi. 257 kilometru garajā distancē iekļautas 29 bruģa sekcijas, tostarp slavenais Ārenbergas mežs. Īpaši smagas sacensības var izvērsties lietus gadījumā.

Dalībnieku vidū būs liela daļa pasaules labāko klasiku speciālistu. Lielisku sezonu aizvada beļģu komanda "Quick – Step Floors", kas, izņemot "Gent – Wevelgem" klasiku, pārliecinoši dominē kā beļģu klasikās, tā arī virknē daudzdienu velobraucienu posmu. Uz starta “Parīze – Rubē” redzēsim Flandrijas klasikas uzvarētāju Nikiju Terpstru, kurš 2014. gadā uzvarēja arī Ziemeļu ellē. "Quick – Step Floors" komandā par uzvaru gatavi cīnīties būs arī Filips Žilbērs, Zdeņeks Stibars un Ivs Lampārts.

Runājot par tiem, kuri ir reālākie pretendenti, lai šīs beļģu vienības dominance tiktu apturēta, jāizceļ Peters Sagans. Trīskārtējais pasaules čempions nebūt nav kļuvis ievērojami vājāks nekā pirms diviem gadiem, kad uzvaras laurus plūca vairāk kā šogad un pērn. Slovāku daudz vairāk pieskata pārējo komandu vadošie braucēji, kas bieži vien apvieno spēkus Sagana neitralizēšanai. Sevi apliecināt centīsies arī olimpiskais čempions Gregs Van Avermāts ("BMC Racing team"), Magnus Korts Nīlsens ("Astana"), Džons Degenkolbs ("Trek – Segafredo"), Seps Vanmarke ("EF Education First – Drapac p/b Cannondale") un citi.

Latviju nozīmīgajās sacensībās pārstāvēs no Smiltenes novada nākušais Gatis Smukulis. Francijas komandas "Delko Marseille Provence KTM" komandas riteņbraucējs ar pārējiem sastāvā iekļautajiem vienības biedriem šajā laikā atrodas sacensību norises vietā, lai labāk sagatavotos sacensībām. 30 gadus vecais sportists “Parīze – Rubē” startējis jau septiņas reizes. Finišs sasniegts 2014. gadā, kad Smukulis finišēja 86. pozīcijā.

Diemžēl, bet Vācijas komanda "Bora – hansgrohe" no sava sastāva izņēmusi Alekseju Saramotinu, kurš atzīstami sevi smagajā bruģa klasikā apliecinājis vairākkārt 2016. gadā Aleksejs izcīnīja astoto vietu, 2015. gadā rīdzinieks bija 13. Tikmēr 2012. gadā gūta 18. pozīcija. Sazinoties ar sportistu, viņš apliecināja, ka fiziskajā ziņā jūtas labi. Lēmumu atstāt mūsu sportistu ārpus pieteikuma pieņēmusi komanda. Jāizceļ, ka 2001. gadā augsto trešo vietu velobraucienā izcīnījis Romāns Vainšteins.

Izmantotie resursi:
lrf.lv

     [+] [-]

, 2018-04-05 01:33, pirms gada
Rudenī pēc Turcijas tūres,kurā Boras sprinteris Sems Benets paņēma 4 etapus,izteicu minejumu ka gan jau viņš savus galvenos palīgus Mulbergeru un Saramotinu vilks līdzi uz Giro de Italia.Viss uz to iet lēnām,jo Sagans ar saviem palīgiem tai laikā pa Kalifornijas tūri rullēs.

     [+] [-]

, 2018-04-05 08:37, pirms gada
Aleksejam individuālie rezultāti šogad pagaidām drausmīgi. Divi HD vien daudz ko izsaka. Ok, strādā uz komandu, bija apslimis, bet vienalga varēja labāk un komanda gaidīja vairāk no viņa. Tādēļ arī zaudēja vietu Paris-Roubaix komandas sastāvā. Domāju, tas ir liels trieciens Motjam. Jo PR viņa mīļāka gonka, kur ir bijuši arī atzīstami rezultāti. Cerams, tas nav karjeras noiets. Kaut gan, tas tomēr ir karjeras noiets gan viņam, gan Gatim. Vienīgi jācer, ka šis noiets nebūs ļoti straujš. Tik un tā ticam, ka abi vēl parādīs labus rezultātus. Veči lai Jums veicās! Tikmēr Amstel Gold Race gatavojās startēt mūsu abi pašlaik labākie profi un nākotnes cerības - Toms un Krists. Tas ir super, jo plānoju redzēt šo gonku savām acīm. Būs jāņem līdz LV karogs!

     [+] [-]

, 2018-04-05 12:27, pirms gada
HD Aleksejam pilnīgi neko neizsaka.viņam distances pirmajā pusē daudz vienmēr jāšancē peletona galvgalī.Un tas ka pēc darba padarīšanas Aleksejs brauc kādā no grupeto līdz galam nenozīmē ka viņš ir švaks.Katrai gonkai savs laika limits,klasikām vispār skarbi nolikumi.

Vakar Šeldeprijā virkne vadošo sprinteru tika diskvalificēti par pārbrauktuves šķersošanu pie sarkanās gaismas

     [+] [-]

, 2018-04-05 13:40, pirms gada
Diemžēl, izsaka. Un vēl kā. Jo īpaši, ja tas HD bija daudzdienās (kā Katalonijā) un pie tām ne pēdējā posmā. Nedomāju, ka komanda bija baigi priecīga par to. Rezultātu mēs redzam - Aleksejs ir ārpus pieteikuma uz PR. Gonka, kuru viņš mīl un speciāli tai gatavojās. Savā labākajā formā viņš būtu ļoti labs palīgs Pēteram. Man, piemēram, nenormāli žēl. Domāju, ka Aleksam arī. Cerams, viņš vēl nav aizvadījis savu pēdējo PR. Go, Aleksejs! Lai sezonas turpinājums ir veiksmīgs!