Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

30 posmos uzvarējušais Kavendišs netiek iekļauts dalībai "Tour de France"

Ints Megnis
Ints Megnis

30 posmos uzvarējušais Kavendišs netiek iekļauts dalībai "Tour de France"
Marks Kavendišs 2016. gadā uzvar "Tour de France" posmā. Foto: AFP/Scanpix

Britu riteņbraukšanas sprinteris Marks Kavendišs pirmoreiz kopš 2007. gada nepiedalīsies slavenajā "Tour de France" velobraucienā, jo nav iekļauts savas "Dimension Data" komandas sastāvā.

2011. gada pasaules čempions triumfējis 30 "Tour de France" etapos un tikai par četriem atpaliek no beļģu leģendai Edijam Meksam piederošā rekorda. Tomēr kopš 2017. gada aprīlī britam tika diagnosticēts Epstaina–Bāras vīruss, kas izraisīja dziedzeru drudzi, viņam nav izdevies atgūt agrāko formu.

Kavendišs sacensībās atgriezās divus mēnešus pēc Epstaina–Bāras vīrusa konstatēšanas, tomēr no 2017. gada "Tour de France" velobrauciena izstājās, kad kritienā salauza atslēgas kaulu. Tikmēr pērn viņš no sacensībām tika izslēgts, kad 11. posmā finišu sasniedza ārpus laika limita. Pērn augustā vienība paziņoja, ka Kavendišs paņēmis pauzi no sporta, jo viņa organismā joprojām bija vīruss. Pagājušajā mēnesī viņš brauca Slovēnijas velobraucienā, bet svētdien ieņēma 22. vietu Lielbritānijas čempionāta grupas braucienā.

Kavendiša šīs sezonas labākais rezultāts ir aprīlī izcīnītā trešā vieta Turcijas tūres trešajā posmā. Kavendišu sastāvā aizstās itāļu sprinteris Džakomo Nicolo, kurš uzvarēja vienā Slovēnijas tūres posmā.

"Tour de France" velobrauciens šogad notiks jau 106. reizi, risinoties no 6. līdz 28. jūlijam.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/cycling/4...