Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource591 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource591), Fid:2840, Did:0, useCase: 0

V. Ikauniece: "Daudz esmu redzējusi, bet čempiones spējas šķiet pārdabiskas"

Jānis Freimanis

V. Ikauniece: "Daudz esmu redzējusi, bet čempiones spējas šķiet pārdabiskas"
Vineta Ikauniece
Foto: Gatis Ģierts/f64/Sporta Avīze

Septiņcīņieces Lauras Ikaunieces-Admidiņas mamma, Latvijas rekordiste īsajās distancēs Vineta Ikauniece sarunā ar Sportacentrs.com dalījās iespaidos par meitas paveikto daudzcīņas sacensībās un izteica viedokli par zelta medaļas ieguvējas Nafisatū Tiamas sasniegumu.

"Izcīnīt medaļu patraucēja trauma, kuras dēļ ar sāpēm nākas sadzīvot jau pusotru gadu. Par spīti tam, ar 6,30 metrus tālu lēcienu būtu pieticis olimpiskajai godalgai. Runājot par augstlēkšanu, varbūt vēl laicīgāk vajadzēja sākt trenēt lēcienus, atsperoties ar otru kāju," prāto Ikauniece. Kā vispār cilvēks var pēkšņi sākt lēkt ar otru kāju? "Ne katrs to var. Bet Laura bērnībā līdz 3. klasei dejoja, tādēļ viņai ir labi attīstīta koordinācija. Treniņos viņa pat ir metusi šķēpu ar otru roku. Tas tiek darīts, lai slodzes būtu sadalītas simetriski, pretējā gadījumā tiek pārslogota viena ķermeņa puse un tas palielina traumu iespējas. Pati savulaik esmu skrējusi 200 metrus pretējā virzienā, lai līkumā noslogotu arī otru kāju. Tas nav nekas jauns vieglatlētikā."

"Pēdējo mēnesi pirms olimpiādes viņa nevarēja pilnvērtīgi lēkt. Augstlēkšana tika izpildīta, atsperoties ar otru kāju, bet tāllēkšanu "Daugavas" stadionā cietā seguma dēļ nevarēja lēkt vispār. Nācās braukt uz Murjāņiem un Valmieru, pēc tam atpakaļ uz Rīgu, lai veiktu procedūras. Ņemot vērā, ka viņa nebija zem slodzēm, palielinājās ātrums, taču tas sašķobīja tehniku 100 metru barjerskrējienā. 200 metrus Laura noskrēja ļoti labi - pirmoreiz distances otrā puse bija daudz labāka nekā pirmā. Problēmas bija tikai ar tāllēkšanu un augstlēkšanu."

Runājot par 100 metru barjeroto distanci, kurā Ikauniece-Admidiņa nebija iekļauta spēcīgāko grupā, sportistes mamma atzīst, ka kāds no darbiniekiem bija pieļāvis rupju kļūdu - barjersprinta labākais rezultāts acīmredzot bija sajaukts ar labāko rezultātu lodes grūšanā. "It kā tas ļāva skriet brīvāk, taču otrais skrējiens bija švaks, turklāt vēl lija lietus, kas pārgāja līdz ceturtajam skrējienam, kad uz starta devās labākās sprinteres."

"Es jau pēc pirmās sacensību dienas teicu, ka medaļu iespējas aizsniegt būs tikai tad, ja izdosies aizlēkt vismaz 6,30 metrus. Tas arī izdevās, taču par nieka tiesu tika pārkāpts atspēriena dēlītim. Četru milimetru robeža. Reizēm pat šādus lēcienus ieskaita, bet šoreiz neieskaitīja. 800 metros izraut medaļu diez vai varēja. Laura jau tā pēdējos metrus skrēja ar krampjiem un sāpēm kājā. Tik ātri distances pirmo pusi viņa vēl nekad nebija skrējusi. Parasti viņa sāka skriet tikai pēdējos 300 metros, pirms tam bija tikai taustīšanās," skaidro Vineta Ikauniece. "Jeļena Prokopčuka ir teikusi, ka reizēm traumas nāk par labu. Diemžēl šis nebija tas gadījums - dažādu savainojumu bija par daudz. Trīs nedēļas pēc Gecisas (sacensības maija beigās - J.F.) viņa pat nevarēja paiet. Domājām, vai tik nebūs lūzums. Tobrīd Laurai šķita, ka nāksies izlaist olimpiskās spēles..."

Tāpat Ikauniece neslēpa izbrīnu par uzvarētājas, beļģietes Nafisatu Tiamas iespēto šajās sacensībās. "Viņas uzvara man bija negaidīta, kaut kas nelīmējas kopā. Džesika Enisa-Hila un Brianna Teisena-Ītone - ar viņām viss skaidrs. Viņas nostartēja atbilstoši savam varējumam, lai gan nesasniedza labākos rezultātus. Taču Tiamas iespētais... Nezinu, man tas liekas aizdomīgi. Pēc barjersprinta uzlēkt 1,98 metrus. Pēc tik daudz mēģinājumiem un koncentrēšanās katram lēcienam pēc tam vēl aizgrūst lodi. Augstlēcējas pēc tādiem lēcieniem otrajā dienā neko nevar izdarīt. Esmu daudz redzējusi, bet šis rezultāts man šķiet nenormāls, pārdabisks. Cepuri nost, ja viss ir kārtībā, bet..."

"Pirms došanās uz olimpiādi Laura izplūda asarās un runāja par vietu divpadsmitniekā, pēc tam jau par vietu devītniekā. Es domāju, ka būs jāsamierinās ar ceturto vietu, augstāk tikt neizdosies un būs jāsamierinās. Mana prognoze piepildījās. Ņemot vērā, ka pēc pirmās dienas viņai sāpēja visas malas un bija bažas par to, kā izdosies nostartēt otrajā dienā, tad ceturtā vieta ir labs sasniegums," piebilst sportistes mamma.

 +14 [+] [-]

, 2016-08-14 14:09, pirms 4 gadiem
CEPURI NOST!CĪNĀS UN NERAUD NE KA BENZĪNS BEIDZIES NE KĀJAS MĪKSTAS!

  +2 [+] [-]

, 2016-08-14 14:14, pirms 4 gadiem
Jaa jaa...,bet... tipa dopings?

  -4 [+] [-]

, 2016-08-14 14:34, pirms 4 gadiem
Nu jau sākas apvainojumi dopingā, tas gan nav smuki. Zaudēt jāprot.

 +12 [+] [-]

, 2016-08-14 14:36, pirms 4 gadiem
''...bet tāllēkšanu "Daugavas" stadionā cietā seguma dēļ nevarēja lēkt vispār.''

Pilnīgi normāli treniņu apstākļi pasaules top sportistei. Bravo vieglatlētikas savienībai!

  +8 [+] [-]

, 2016-08-14 14:47, pirms 4 gadiem
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Nu jau sākas apvainojumi dopingā, tas gan nav smuki. Zaudēt jāprot.
Labot uzreiz par 300p personīgo rekordu ir kaut kas prātam neaptverams. Pie tam vēl 5 atsevišķās distancēs bija PB. Neviens Tiamu nelika kā pretendenti uz zeltu.

  +2 [+] [-]

, 2016-08-14 15:15, pirms 4 gadiem
Vajadzētu paņemt off, lai var sadziedēt traumu, un nākamajā OS paņems medāli 100%

  -1 [+] [-]

, 2016-08-14 15:40, pirms 4 gadiem
ansiso rakstīja: Labot uzreiz par 300p personīgo rekordu ir kaut kas prātam neaptverams. Pie tam vēl 5 atsevišķās distancēs bija PB. Neviens Tiamu nelika kā pretendenti uz zeltu.
Laura vē nesen pati nelika klāt katru reizi rekordu pa pārsmits punktiem??

  -1 [+] [-]

, 2016-08-14 15:41, pirms 4 gadiem
un nevajadzētu bū ilūzijām ka visas konkurentes pilnībā vesels bez traumām un svaigas finišā ..

  -1 [+] [-]

, 2016-08-14 15:48, pirms 4 gadiem
ansiso rakstīja: Labot uzreiz par 300p personīgo rekordu ir kaut kas prātam neaptverams. Pie tam vēl 5 atsevišķās distancēs bija PB. Neviens Tiamu nelika kā pretendenti uz zeltu.
Bookmakers viņu kotēja TOP4 Heptathlon Betting | 2016 Rio Olympic Games |... , pārejie nostartēja zem sava PB, viņa PB - rekur rezultāts
Slēpts komentārs: Alpaville

  +6 [+] [-]

, 2016-08-14 18:57, pirms 4 gadiem
Šī mamma daudz zina, jo pati ir bijusi izcila sportiste! Vēl tagad viņa spēj daudz vairāk nekā daudzi komentētāji, tā kā nedomāju ka tā ir pārgudrība...

  +1 [+] [-]

, 2016-08-14 19:50, pirms 4 gadiem
Alpaville rakstīja: Nepatīk man šitās mammas augstprātība, pārgudrība.
tieši tā muļķi notirš gudrus cilvēkus

  +1 [+] [-]

, 2016-08-14 20:51, pirms 4 gadiem
Cilvēks Parastais rakstīja: ''...bet tāllēkšanu "Daugavas" stadionā cietā seguma dēļ nevarēja lēkt vispār.''

Pilnīgi normāli treniņu apstākļi pasaules top sportistei. Bravo vieglatlētikas savienībai!
Vainīga nav vieglatlētikas savienība, bet stadiona apsaimniekotāji.

  +2 [+] [-]

, 2016-08-14 21:14, pirms 4 gadiem
Paldies Aivar par meitu!!!
Lielākie punkti barierās !!!

  +1 [+] [-]

, 2016-08-14 21:45, pirms 4 gadiem
Alpaville rakstīja: Nepatīk man šitās mammas augstprātība, pārgudrība.
man gan nepatīk ka prasti muļķi, kā piemēram Alpaville, spriež par lietam, par kuram viņam ir izpratne ,kā cūkai par aviāciju.

  -1 [+] [-]

, 2016-08-14 21:49, pirms 4 gadiem
Mamma patiešām bija laba ( ne izcila) sprintere, bet viņas labākie rezultāti tika sasniegti Austrumbloka valstu dopinga ēras pīķa gados...Un tas nav pārmetums, bet viņa arī bija šīs sistēmas sastāvdaļa.Tādēļ varbūt patiešām tagad būtu labāk paklusēt.
Bekālija rakstīja: Šī mamma daudz zina, jo pati ir bijusi izcila sportiste! Vēl tagad viņa spēj daudz vairāk nekā daudzi komentētāji, tā kā nedomāju ka tā ir pārgudrība...

  +2 [+] [-]

, 2016-08-14 22:00, pirms 4 gadiem
Redzams, no kurienes Laurai jaukais smaids
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2016-08-15 07:23, pirms 4 gadiem
Speciāli Vinetai Ikauniecei.
https://www.iaaf.org/competitions/o...

  -1 [+] [-]

, 2016-08-15 10:45, pirms 4 gadiem
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Nu jau sākas apvainojumi dopingā, tas gan nav smuki. Zaudēt jāprot.
Kur Jūs izlasījāt,ka V.Ikauniece apvaino par dopingu?Viņa raksta : cepuri nost,bet..Jūs pareizajā sadaļā kometus rakstāt?Nemāk zaudēt?
Neviens,te izņemot sevi,nevaino!Lasīt vajag,tad saprast!
Varbūt,kāds nemāk saprast,ko komentē?