Spēkiem mērosies ielu sporta sacensībās „Street Games”

Spēkiem mērosies ielu sporta sacensībās „Street Games”

Vēl tikai rīt, 11. jūnijā, īsi pirms sacensībām, iespējams reģistrēties Liepājas vasaras ielas basketbola čempionātam “Bruģa bumba” 1. posmam. Jau vēstīts, – sestdien norisināsies pirmās Liepājas ielu sporta sacensības „Street games”, kur dalībniekiem būs iespēja piedalīties “Bruģa bumbas”, futbola, florbola turnīros, kā arī citos individuālos konkursos un atrakcijās.

Reģistrācija futbola un florbola turnīram ir noslēgusies, bet vēl var paspēt pieteikties “Bruģa bumbas” čempionāta posmiem rīt sacensību norises vietā no pulksten 09:30 līdz 10:00.
““Bruģa bumbas” ielu basketbola čempionāts ir lieliska satikšanās vieta Liepājas uzņēmumu un biedrību veidotajām komandām, kuras motivē saliedēts kolektīvs, uzņēmuma vārda pozitīva izskanēšana un vienkārši laba laika pavadīšana sportiskās aktivitātēs. Arī jaunieši nāk kopā ar citiem vienaudžiem demonstrēt un attīstīt savu talantu labi organizētās sacensībās,” atklāj Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes projektu vadītājs Kaspars Rolavs, “noteikti aicinām ikvienu jaunieti piedalīties, jo reiz ikviena no basketbola zvaigznēm ir spēlējusi ielu basketbolu, arī mūsu Kristaps Porziņģis.”
Liepājas ielu sporta sacensības sestdien, 11. jūnijā, koncertzāles „Lielais dzintars” stāvlaukumā sāksies pulksten 11:00, kad uz vairākiem laukumiem startēs komandu spēles strītbolā, futbolā un florbolā.
"Ielu futbola turnīra laukumā izies padsmit komandas, tostarp vairākas no tām spēlē Liepājas pilsētas čempionātā. Pašreiz grūti nosaukt kādu favorītu, jo spēles tiks aizvadītas uz netipiska seguma trīs spēlētāju sastāvā,” norāda futbola “3x3 zibens turnīra” organizators Jānis Prokners. “Līdzīgas sacensības uz šāda seguma norisinājās Kūrmājas prospekta galā aptuveni astoņus gadus atpakaļ, tāpēc sestdien paredzu dinamiskas un interesantas spēles.”
Individuāli savas spējas ikviens varēs demonstrēt sacensībās “Latvijas spēcīgākā pilsēta”, kuru laikā no pulksten 11:00 līdz 14:00 ikviens varēs piedalīties sacensībās un pēc iespējas vairāk reižu uzspiest svaru stieni. Jauniešiem līdz 18 gadiem svaru stienis svērs 20 kg, bet vīriem būs jāuzspiež svaru stienis 50 kg smagumā. Visu dalībnieku kopā paceltais veidos Liepājas pilsētas rezultātu. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās. 2015.gadā starp jauniešiem Liepājas posmā 1. vietu izcīnīja Krists Čiževičs, kurš 20 kg smago svaru stieni uzspieda 115 reizes. Starp Liepājas dāmām godpilno 1. vietu izcīnīja Sandra Bileiše, uzspiežot 20 kg smago svaru stieni 120 reizes. Māris Osis pagājušajā sezonā kļuva par Liepājas spēcīgāko vīru, uzspiežot svaru stieni 105 reizes.
Savukārt laikā no pulksten 12 līdz 15 norisināsies Liepājas sporta kluba “CF Liepāja” un Liepājas ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi un aktivitātes. Tajās savu sportisko garu varēs pārbaudīt arī skatītāji, “CF Liepāja” trenera Gundara Lauvas un viņa kolēģu pavadībā.
Īpašu pārsteigumu klātesošajiem ar nelielu šovu ap pulksten 13 sarūpējis video studijas “Robyworks” veidotās filmas “Ledus drifteris” (“Ice Drifter”) galvenais varonis – lietuviešu motobraucējs Aras Gibieža, kas ir arī vairākkārtējs Eiropas čempions un oficiālais “Red Bull” atlēts, kurš 2013. gadā uzvarēja arī Ātruma festivāla - rallija “Kurzeme” laikā notiekošajā Ziemeļeiropas “Streetbike Freestyle” čempionātā “Kurland Stunt”.
Organizatori aicina arī visus atbalstītājus – aktīvā dzīvesveida entuziastus, radus un draugus nākt turēt īkšķus par savējiem klātienē. Pasākumā par pozitīvu gaisotni rūpēsies viens no Liepājas atraktīvākajiem un pieredzējušākajiem šovmeņiem Raivis Šulcs. Bērni varēs izklaidēties bezmaksas piepūšamajās atrakcijās.
Ielu sporta sacensības „Street Games” tiek organizētas sadarbojoties “Latvijas Pauerliftinga federācijai”, sporta klubiem „FK Kurši”, “KV un LP” un Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldei.
Detalizētāka informācija par sacensībām un pieteikšanos atrodama mājaslapas liepajassports.lv amatieru sporta sadaļā „Street games”.

Tev jābūt autorizētam,