Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

EPCR nepielaiž "Heidelberger RK" pie eirokausiem

Juris Miņins
Juris Miņins

EPCR nepielaiž "Heidelberger RK" pie eirokausiem
Epizode no Kontinentālā kausa fināla
Foto: imago/Scanpix

Eiropas profesionālā klubu regbija savienība (EPCR), kas ir vadošo eirokausu organizētāja, ir paziņojusi, ka Vācijas komanda "Heidelberger RK" Izaicinājuma kausa 2018./2019. gada sezonā nespēlēs.

Vācijas vienība "Heidelberger RK" aizvadītajā regbija sezonā piedalījās Kontinentālā kausa izcīņā, kur pamatturnīrā viņi kļuva par labāko komandu, izcīnot vietu Izaicinājuma kausā, bet cīņā par pašu kausu gan piekāpās Krievijas čempioniem, Krasnojarskas "Enisey-STM".

Neskatoties uz to, ka vācieši pēc sportiskā principa būtu pelnījuši vietu Izaicinājuma kausā, tā organizatori, Eiropas profesionālā klubu regbija savienība, ir paziņojusi, ka "Heidelberger RK" nevar piedalīties eirokausos. Kā iemesls šim lēmumam kalpo tas, ka vienam no komandas īpašniekiem, Hansam Peteram Vildam, pieder akcijas Parīzes "Stade Francais" komandā un, atbilstoši EPCR nolikumam, divas viena īpašnieka komandas vienā turnīrā piedalīties nedrīkst.

EPCR pašlaik nav arī paziņojusi komandu, kura ieņems Vācijas vienības vietu. Visdrīzāk, tā būs vai nu Krasnojarskas "Krasny Yar", kas spēlēja Izaicinājuma kausā iepriekšējā sezonā, taču pārspēlēs par palikšanu piekāpās saviem kaimiņiem, "Enisey-STM", vai arī Rumānijas komanda Timišoaras "Saracens", kuri kvalifikācijas "play-off" spēlēs divu maču summā piekāpās tieši "Heidelberger RK".

Jāpiebilst, ka EPCR arī nav mainījusi savu nostāju Pro 14 čempionāta DĀR komandu sakarā. Lai arī vēl pirms gada tika baumots, ka šīs komandas varēs spēlēt eirokausos, to organizatori paziņoja, ka kā "Southern Kings", tā arī "Cheetahs" nevarēs spēlēt EPCR rīkotajos turnīros.

Izmantotie resursi:
EPCR Index : European Professional Club Rugby...