Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Spānija un Rumānija pārsūdz "World Rugby" lēmumu

Juris Miņins
Juris Miņins

Spānija un Rumānija pārsūdz "World Rugby" lēmumu
Epizode no Spānijas un Beļģijas mača
Foto: AFP/Scanpix

Spānijas un Rumānijas regbija savienības ir pārsūdzējušas šajā mēnesī Starptautiskās Regbija savienības ("World Rugby") lēmumu par šo komandu sodīšanu 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Kā jau bija gaidāms, Rumānijas un arī Spānijas regbija savienības ir iesniegušas apelāciju sakarā ar 15. maijā "World Rugby" publicēto spriedumu par abu valstu izlašu sodīšanu 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sakarā. Proti, regbija vadošā organizācija piesprieda sodus Spānijai, Rumānijai un arī Beļģijai par to, ka to komandās spēlēja naturalizācijas procesu neizgājuši regbisti. Spānijas un Beļģijas gadījumā tie bija vairāki Francijas spēlētāji, bet Rumāņiem – viens Tongas regbists.

Par katru maču kurā piedalījās vismaz viens "nelegālis" komandas saņēma 10 kopvērtējuma punktu sodu, kas beigu beigās izslēdza kā Rumāniju, tā arī Spāniju no cīņas par iekļūšanu Pasaules kausā, atdodot šīs vietas Krievijai (automātiskā kvalifikācija) un Vācijai (vieta Eiropas "play-off" mačā).

Jāpiebilst, ka Rumānija ir atzinusi savu pārkāpumu, taču vēlas, lai viņiem piemērotais sods tiktu pārskatīts, bet Spānija, paralēli šim naturalizēto spēlētāju pārkāpumam, vēlas, lai tiktu pārskatīts lēmums par skandalozā EČ noslēguma mača, starp viņiem un Beļģiju, nepārspēlēšanu.

Pašlaik ir paziņots, ka speciāli šo apelāciju izskatīšanai tiks sasaukta jauna komisija un gala lēmums tiks paziņots šīs nedēļas pēdējā darba dienā - 1. jūnijā.

Izmantotie resursi:
https://www.worldrugby.org/
https://www.planetrugby.com/