Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Bijušais Austrālijas izlases treneris apšauba spēlētāju piesaistes noteikumus

Juris Miņins
Juris Miņins

Bijušais Austrālijas izlases treneris apšauba spēlētāju piesaistes noteikumus
Austrālijas izlases spēlētāji pirms mača pret Angliju
Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Austrālijas nacionālās regbija izlases galvenais treneris Bobs Dvajers ir apšaubījis valsts regbija savienības pieeju spēlētāju piesaistei izlasei, norādot, ka tieši tagad, kad komanda demonstrē ne to labāko spēli, ir jāpadomā par noteikumu maiņu.

Bobs Dvajers, kurš Austrālijas izlasi vadīja no 1982. līdz 1983. gadam, kā arī no 1988. līdz 1995. gadam, ir izteicies, ka Austrālijas regbija savienības prakse ar stingriem ierobežojumiem izlases spēlētāju izvēlē pašlaik, kad komanda pārdzīvo ne tos labākos laikus, ir jāmaina, ļaujot "Valabijus" pārstāvēt arī ārzemēs spēlējošajiem regbistiem.

"Pašlaik mums nav tik daudz rezervju, lai tik viegli atteiktos no potenciāli pamatsastāva spēlētājiem," sacīja Dvajers, kurš Austrāliju 1991. gadā aizveda līdz Pasaules kausam, "mums pašlaik būtu jāskatās, kurus ārzemēs spēlējošos mēs varētu paņemt izlasei, taču mums ir tas 60 spēļu likums. Ja jautā man, tad mēs paši to esam izdomājuši, tāpēc arī mainīt varam jebkurā laikā."

60 spēļu likums paredz, ka izlasē drīkst ņemt ārzemēs spēlējošu regbistu tikai tādā gadījumā, ja viņš jau ir aizvadījis vismaz 60 mačus valstsvienībā vai arī vismaz septiņas sezonas ir pārstāvējis Austrālijas komandas Super Rugby turnīrā.

Jāsaka, ka patiesībā šis likums savulaik tika pieņemts kā atkāpe no daudz stingrākiem noteikumiem, kas "ārzemniekiem" vispār neļāva spēlēt izlasē. Tas tika darīts, lai 2015. gada Pasaules kausā austrāliešiem varētu palīdzēt viens no līderiem Mets Gito, kurš tobrīd pārstāvēja Tulonas komandu Francijas čempionātā.

Pasaules regbijā ir ierasta prakse, kad nacionālās regbija savienības ievieš īpašus noteikumus spēlētājiem, kas vēlas pārstāvēt valsti visaugstākajā līmenī, t.i., starptautiskajos mačos. Pats izplatītākais no nosacījumiem skar to, ka regbistiem ir jāspēlē vietējā čempionātā, vai jāpārstāv konkrētās regbija savienības klubi.

Šādu pieeju izmanto gan Jaunzēlande, gan Anglija, gan arī citas valstis, tajā pašā laikā ir regbija savienības, kas ir mēģinājušas ieviest šādu pieeju, taču pēc tam atgriezušies pie tā, ka arī ārzemēs spēlējošie var pārstāvēt izlasi. Kā viens no svaigākajiem šādas noteikumu maiņas piemēriem ir minama Argentīnas valstsvienība.

Kā arī...

- Pēc tā kā vakardien Īrijas izlases galvenais treneris Džo Šmits paziņoja, ka pametīs savu amatu pēc 2019. gada Pasaules kausa, bet par viņa pēcteci šajā postenī nosauca Endiju Farelu, Īrijas izlases kapteinis Rorijs Bests ir pozitīvi izteicies par šādām pārmaiņām, norādot, ka Farels ir viens no labākajiem kandidātiem.

- Ja par Īrijas izlases nākotnes vadītāju jau ir zināma skaidrība, tad par to kas vadīs Jaunzēlandes komandu pēc 2019. gada Pasaules kausa gan nekādas informācijas nav. Stīvs Hansens vēl nav izpaudis savus plānus. Tiesa, tas nav traucējis Kraistčērčas "Crusaders", kas ir šīssezonas Super Rugby čempioni, galvenajam trenerim Skotam Robertsonam izteikties, ka viņam būtu interesanti pārņemt "All Blacks" vadīšanu.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/