Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Gada labākais treneris Šmits pametīs Īrijas izlasi

Juris Miņins
Juris Miņins

Gada labākais treneris Šmits pametīs Īrijas izlasi
Džo Šmits
Foto: PA Wire/Scanpix

Vakardien par 2018. gada labāko treneri atzītais Īrijas izlases vadītājs Džo Šmits ir paziņojis, ka pēc 2019. gada Pasaules kausa plāno atstāt savu amatu.

Vakardien Montekarlo notikušajā starptautiskās regbija sezonas noslēguma pasākumā "World Rugby" par gada labāko treneri tika atzīts Īrijas valstsvienības vadītājs Džo Šmits, kura vadībā īri 2018. gadā pārliecinoši triumfēja Sešu nāciju kausā, tiekot pie "Grand Slam" titula (uzvarēti visi mači), kā arī visa gada garumā piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, vasaras testu maču pirmajā cīņā ar 9:18 izbraukumā piekāpjoties Austrālijai. Jāsaka, ka tas arī bija vienīgais Īrijas izlases zaudējums pēdējo 19 maču nogrieznī.

Tiesa, bez iespaidīgās maču bilances viens no trenera Šmita lielākajiem pēdējo gadu sasniegumiem ir Jaunzēlandes izlases uzveikšana, kas notika pirms nepilnām divām nedēļām, kad Dublinā mājnieki bija pārāki ar 16:9.

Pateicoties tik spēcīgam sniegumam, 2018. gadu Īrija noslēdz ar otro vietu Pasaules rangā, no pirmajā vietā esošās Jaunzēlandes atpaliekot salīdzinoši nedaudz.

Jāpiebilst, ka kopumā Jaunzēlandē dzimušāis, bet 2015. gadā Īrijas pilsonību ieguvušais Džo Šmits Īrijas izlasi ir aizvedis līdz trim uzvarām Sešu nāciju kausā, kā arī uz šo brīdi viņi ne pret vienu komandu ar kuru ir spēlējuši nav negatīva uzvaru un zaudējumu bilance.

Pēc tam kā Šmits būs pabeidzis savu darbu pie Īrijas izlases stūres, viņa vietā to pārņems pašreizējais Īrijas izlases aizsardzības treneris, Endijs Farels. Interesanti, ka viņš ir Anglijas izlases spēlētāja Ovena Farela tēvs.

Par 53 gadus vecā Šmita tālākajiem profesionālajiem plāniem pagaidām nav nekas zināms, taču pats treneris ir izteicies, ka vēlas pavadīt vairāk laik ar ģimeni.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/