Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Veilsam divi piezemējumi karjeras pēdējā spēlē, "Saracens" - čempioni

Juris Miņins
Juris Miņins

Veilsam divi piezemējumi karjeras pēdējā spēlē, "Saracens" - čempioni
Kriss Veilss
Foto: Reuters/Scanpix

Ar Londonas "Saracens" uzvaru pār Ekseteras "Chiefs" (27:10) noslēdzās 2017./2018. gada Anglijas regbija Premjerlīgas sezona.

Šī gada Anglijas Premjerlīgas fināls tika gaidīts ar īpašu interesi, jo tajā tikās divas pēdējo gadu spēcīgākās komandas, jo tieši "Saracens" un "Chiefs" bija uzvarējuši iepriekšējās trijās sezonās, aizpagājušajā gadā, turklāt, tiekoties klātienes cīņā. Tāpat ir jāpiebilst, ka pagājušajā sezonā Ekseteras komanda jau pusfinālā izslēdza Londonas klubu no tālākās cīņas par čempionu titulu, kas piedeva šai spēlei vēl lielāku principialitāti.

Spēle, kas, kā ierasts, notika galvenajā regbija stadionā, Tvikenhemā, sākās ar "Chiefs" precīzu soda sitienu, kas atnāca pēc tam kā ekseterieši ar lielu sparu bija sākuši šo maču. Ieskaites zonas tuvumā gan Londonas kluba regbisti viņus nelaida, taču tik svarīgā spēlē arī trīs punkti bija gana derīgs rezultāts.

Džo Simondss, kurš arī bija pirmo trīs punktu guvuma autors no varoņa drīz vien pārvērtās par antivaroni, jo vispirms nerealizēja otro sodu, bet vēl pēc dažām minūtēm nespēja raidīt bumbu ārpus laukuma, kas pavēra iespēju uzbrukt "Saracens" un Alekss Gūds, ar lielisku sitienu pārvirzīja spēli tālu "Chiefs" aizsardzības zonā, ko beigu beigās izmantoja Bilijs Vunipola.

Spēle turpinājās līdzīgā stilā, proti, Eksetera mēģināja uzbrukt, bet Londonas kluba spēlētāju atbildes bija asas un rezultatīvas. Tā mača 19. minūtē brīvu laukuma malā atrada Krisu Veilsu, kuram šī, visdrīzāk, bija pēdējā spēle profesionālajā regbijā un viņš savu iespēju izmantoja un panāca tik līdzīgu komandu fināla mačam diezgan ievērojamu vadību – 12:3.

Otrajā pirmā puslaika daļā "Saracens" jau bija pārņēmuši vadību un vairākas reizes izveidoja bīstamus uzbrukumus, taču pašu kļūdas vai arī "Chiefs" aizsardzības spēlētāju veikums viņiem neļāva palielināt vadību.

Tiesa, kas neizdevās pirmajā puslaikā lieliski izdevās otrajā, jo šo mača daļu Londonas klubs sāka ar piezemējumu, kad, izmantojot skaitlisko vairākumu, Kriss Veilss tika izvirzīts uzbrukuma smailē un bijušais ASV izlases spēlētājs nepievīla, kas, kopā ar Ouvena Farela realizāciju jau deva 16 punktu pārsvaru.

Puslaika vidū, kad brīdi iepriekš jau likās, ka "Chiefs" ir padevušies, Garets Stīnsons atdzīvināja Ekseteras komandas cerības uz uzvaru, jo guva piezemējumu. Šis piecu punktu uzbrukums padevās pateicoties komandas veterānu iniciatīvai. Tiesa, ne uz ko vairāk ekseterieši, kas bija regulārā čempionāta uzvarētāji, nebija spējīgi, bet mača beigās zaudēja vēl vienu piezemējumu un septiņus punktus.

Līdz ar to Londonas "Saracens" tika pie sava ceturtā Anglijas Premjerlīgas čempionu titula, trīs no kuriem ir izcīnīti pēdējo četru sezonu laikā. Savukārt Ekseteras "Chiefs", kuri ir spēlējuši pēdējo trīs sezonu finālos, atkal sezonas galvenajā spēlē, tāpat kā pirms diviem gadiem, piekāpās "Saracens" komandai.