Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

IZM aicina izvērtēt sišanā spēlētājam apvainotā Pilenieka atbilstību amatam

Ints Megnis
Ints Megnis

IZM aicina izvērtēt sišanā spēlētājam apvainotā Pilenieka atbilstību amatam
Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks. Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, aicinājusi sasaukt Latvijas Regbija federācijas ārkārtas kopsapulci un lemt par federācijas prezidenta atbilstību ieņemamam amatam, portālu Sportacentrs.com informēja ministrijā.

Kā otrdien ziņoja portāls Delfi, Pilenieks septembra sākumā Ungārijā Eiropas U18 čempionāta regbijā-7 laikā iesitis vienam no Latvijas komandas spēlētājiem. Tāpat portāls aktualizēja tēmu, ka Pilenieks savā Elejas klubā trenē audzēkņus bez trenera sertifikāta.

"Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, ka Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents Aivars Pilenieks iesitis U18 Latvijas komandas spēlētājam, izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis aicina federāciju izvērtēt A. Pilenieka atbilstību amatam," vēsta IZM.

"Dūru vicināšana, bērnu iekaustīšana un sistemātiski ētikas pārkāpumi, ko demonstrē Latvijas regbija federācijas vadība, nav savienojami ar godīgu un tīru sportu. Šāda Aivara Pilenieka rīcība nav savietojama ar atzītas federācijas prezidenta amatu. Aicinu Latvijas regbija federācijas prezidentu A. Pilenieku, kura darbības neviennozīmīgās metodes dažu mēnešu laikā ir radījušas neslavu regbija attīstībai Latvijā, būt atbildīgam un atkāpties no amata,” citēts Šadurskis, kurš gan nav precizējis, ko domā ar tekstu par sistemātiskiem ētikas pārkāpumiem.

Ministrs aicinājis federācijas biedrus sasaukt Latvijas Regbija federācijas ārkārtas kopsapulci un lemt par federācijas prezidenta atbilstību ieņemamam amatam. Tāpat viņš aicinājis Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) šo jautājumu izskatīt LOK Ētikas komisijā un izvērtēt, vai šādā rīcībā nav saskatāmi LOK Ētikas kodeksa normu pārkāpumi.

Izglītības un zinātnes ministrija arī uzdos Izglītības kvalitātes valsts dienestam atbilstoši kompetencei izvērtēt publiski izskanējušo informāciju par iespējamo sporta speciālista (trenera) darbu regbija klubā „Eleja” bez normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izsniegta sporta speciālista sertifikāta.

Pilenieks amatā tika ievēlēts vien jūnijā, kad federācijas tā brīža vadības opozicionāri uz savu galvu sasauca biedru sapulci, savācot nepieciešamo balsu vairākumu. Toreiz par Pilenieku nobalsoja 14 no klātesošajiem biedriem, bet regbija klubs "Jūrmala" atturējās. Lai būtu vairākums, vajadzēja tieši 14 balsis.

Tiesa, IZM viedoklis sporta sabiedrībā ne vienmēr tiek ņemts vērā - augustā ministrija aicināja Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP) uzņemties mediatora lomu starp biedrību "Es par volejbolu" un Latvijas Volejbola federāciju (LVF), lai atrisinātu pušu konfliktu, tomēr padome nepaklausīja aicinājumam.

Kā vēstīja Delfi, Pilenieks Ungārijā iesitis pa zodu izlases spēlētājam Reinim Saleniekam. "LRF prezidents (Pilenieks) ar kulaku iesita man pa zodu. Tas bija Ungārijā, kur spēlējām U-18 "Trophy" divīzijā. Tas bija sacensību pirmajā dienā. Man bija neveiksmīgi realizācijas sitieni pēc piezemējumiem, jo steidzos, pa tālu aizgāju no bumbas un sitieni bija neprecīzi. Pēc spēles pie manis pienāca LRF prezidents un pateica, ka jāiet tuvāk bumbai. Tad viņš vēl kaut ko teica un divreiz man iesita pa zodu," portālam teica Salenieks. Pēc viņa teiktā, sitieni nav bijuši ļoti sāpīgi, tomēr jūtami un zobi sasitušies, jo mute bijusi atvērta.

Vēlāk citi spēlētāji apgalvojuši, ka līdzīgi incidenti bijuši arī Pilenieka vadītajā regbija klubā "Eleja", bet saistībā ar izlases startu Ungārijā izteikti apgalvojumi, ka Pilenieks lobējis iekļaušanai sastāvā savas vienības spēlētājus,

  +5 [+] [-]

, 2018-09-25 18:49, pirms 7 mēnešiem
man vienīgam liekas,ka virsraksts ir debī*i uzrakstīts?

     [+] [-]

, 2018-09-25 18:55, pirms 7 mēnešiem
mīkstie u18?

     [+] [-]

, 2018-09-25 19:01, pirms 7 mēnešiem
kad iet uz bāru, tā pieauguši, dabū sejā- bērni, durskis viedoklis- formāli

     [+] [-]

, 2018-09-25 19:07, pirms 7 mēnešiem
Ir grūti kaut ko komentēt šajā situācijā, jo patiesību zina tikai tie, kas bija klāt notikuma brīdī, taču te ir vairāki bet:

1. Nav zināms kas tika runāts starp spēlētāju un Pilenieku. "Vēl kaut ko pateica", tas neskaitās. Tāpat kā ļoti šaubos, ka Pilenieks atnāca, "izskaloja smadzenes" un ievilka, spēlētājam klusējot.
2. Jebkuras šādas komandas lietas ir jārisina iekšienē. Nevajag arī domāt, ka citās komandās nekad un nekas tāds nav bijis. Ja tā ir 100% federācijas prezidenta vaina, tad viņam ir jāpieņem vienīgais pareizais lēmums, ja nē - tad jāmeklē citi varianti.
3. Tas, ka šāds iekšējais komandas vai federācijas konflikts tiek ar tādu pompu vilkts ārā parāda, ka prezidenta vēlēšanās zaudējusī puse ļoti grib vicināties ar dūrēm jau pēc zaudētas cīņas.

Neesmu ne vienā, ne otrā pusē, bet ar visiem šiem izgājieniem, kas pēdējā laikā raksturo LRF kā organizāciju, zaudētājos paliks visi. Precīzāk - jau tā mazskaitlīgais regbijs, kas ir pārstāvēts tikai ar Rīgas un pierīgas komandām (vispār pa šiem gandrīz 30 gadiem ir uz palikšanu izveidojusies kāda komanda no Kurzemes, Latgales?) būs vēl nepopulārāks.

     [+] [-]

, 2018-09-25 21:31, pirms 7 mēnešiem
"IZM aicina izvērtēt sišanā spēlētājam apvainotā Pilenieka atbilstību amatam", šis varētu pretendēt uz " Gada virsraksts"

     [+] [-]

, 2018-09-25 22:22, pirms 7 mēnešiem
Lielākajai daļai Latvijas regbija treneru un pat izlašu,nav nekāda trenera sertifikāta.Kā mākam,tā maunam.Tad visi ir jāizskata.A,ko ta pēc mēneša šo lažu liek gaismā,kur ta pārgudrais Kagainis ātrāk bija,tikai šo sestdien Juglas krūmos ar JZ pie kopsaucēja nāca,ka Piliņu vajaga izjodelēt.