Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija intrigas 3: Federācija diskvalificē "Miesniekus"

Regbija intrigas 3: Federācija diskvalificē "Miesniekus"
Epizode no "Miesnieku" 25 gadu jubilejas svinībām februārī - "Miesnieku" diskvalificētājs Lauris Ērenpreiss starp vienības prezidentu Uldi Bautri un Latvijas čempionu balvas.

Latvijas Regbija federācija (LRF) otrdien valdes sēdē aizliegusi regbija kluba "Miesnieki" spēlētājiem piedalīties starptautiskos turnīros, vēl vairāk palielinot konfliktu organizācijas iekšienē, noskaidroja portāls Sportacentrs.com.

Iepriekš jau ziņojām, ka "Miesnieki" boikotēja Latvijas kausa klasiskajā regbijā pusfinālu, protestējot pret to, ka federācija nav sakārtojusi noteikumus saistībā ar ārzemju spēlētājiem. Maija sākumā Latvijas regbija izlasei plānotas divas spēles un izskanēja runas, ka vairāki "Miesnieku" spēlētāji varētu valstsvienībai nepalīdzēt, jo vienība tobrīd plānojusi Sanktpēterburgā piedalīties regbija-7 turnīrā. Tāpat "Miesniekiem" vasarā gaidāms turnīrs Nīderlandē, kas notiks laikā, kamēr Eiropas čempionātā spēlēs Latvijas regbija-7 izlase.

"Viņiem dažu pārkāpumu dēļ tiek liegta iespēja pārstāvēt LRF starptautiskās sacensībās. Galvenais ir nevēlēšanās dot spēlētājus izlasei, izdomājot visādus ieganstus, tāpat bijuši ētikas pārkāpumi, kā arī viņi nepiekrīt kalendāram, ko esam uztaisījuši," atklāja LRF valdes loceklis Lauris Ērenpreiss.

"Miesnieku" viedoklis:

"Formālais iemesls ir izlase. Viņu uzskats ir tāds, ka mēs esam tie, kas negrib spēlēt izlasē, neatļauj spēlēt izlasē, iespaidojam spēlētāju lēmumus, lai gan cik var iespaidot amatieri? Nevienam par to nemaksā, visi paralēli strādā un spēlētājam pašam jāizlemj vai viņš tiek uz izlasi," komentēja regbija kluba "Miesnieki" valdes loceklis Normunds Struža, sakot, ka saistībā ar Sanktpēterburgas turnīru jau veikts liels finansiālais ieguldījums. "Tagad esam aizsūtījuši federācijai vēstuli ar skaidrojumu."

"Tāpat iemesls esot, ka mēs negribot piedalīties Latvijas čempionātā, kaut esam definējuši, ka to gribam darīt. Tomēr mūsu spēles kalendārā ieliktas augustā, kad plānojam dalību Baltijas "Top" līgas turnīrā. Daudzu gadu laikā neesmu piedzīvojis situāciju, ka Latvijas čempionāta sezona sāksies augustā kā šobrīd plānots. Savukārt federācijai bija zināms, ka mums augustā ir "Top" līga. Spēles ieliktas apmēram vienā laikā un tās apvienot fiziski mums nav iespējams," skaidroja Struža.

"Arī par Latvijas kausu federācija nebija apmierināta, bet nepiedalījāmies tikai tāpēc, ka nebija izstrādāts nolikums. Uz mūsu iesniegumu kāpēc netika sagatavoti dokumenti par Latvijas kausu, neviens tā arī neatbildēja, jo uzskata, ka speciāli negribam piedalīties," saka "Miesnieku" valdes loceklis.

Struža pieļauj, ka tik spēcīgi lēmumi tiek pieņemti, jo tuvojas federācijas kongress, kurā amatu atstās organizācijas prezidents Aleksandrs Zuments.

"Turpināsim gatavoties Sanktpēterburgas turnīram. Spēlētājiem ir brīva izvēle. Vakar bija pirmais treniņš izlasei un, cik man zināms, tajā piedalījušies arī spēlētāji, kas pretendē braucienam uz Sanktpēterburgu. Neviens viņiem nav aizliedzis un nav likti šķēršļi," komentēja Struža, sakot, ka šobrīd nav iespējams paredzēt cik daudzi spēlētāji varētu nepalīdzēt izlasei. Divi vadošie "Miesnieku" regbija-7 spēlētāji jau izteikuši gatavību palīdzēt klasiskā regbija izlasei vismaz pirmajā mačā. "Savukārt smagajam galam, kas septītnieku nespēlē, pat piekodinām, ka jāiet uz izlasi. Pēc Ukrainas spēles redzēsim cik daudzi mūsējie tur bija. Savukārt patiešām nezinu, ko spēlētāji izlems par 12. maiju, kad pārklāsies izlase un Sanktpēterburga. Tikpat labi iespējams, ka kāds neaizbrauks nekur, jo ir svarīgi notikumi privātajā dzīvē."

Struža atgādināja, ka Zumenta valdīšanas laikā Latvijas izlasei praktiski nav palīdzējuši vienīgie profesionālie spēlētāji Uldis Saulīte un Jurijs Baranovs, kurus nelaiž Krasojarskas "Enisey-STM" komanda. "Tāpat "Jūrmalas" komanda nākamnedēļ brauc uz Maljorku, piedalīties pludmales regbija turnīrā. Tur arī ir izlases kandidāti. Varbūt pret viņiem arī to vajadzētu piemērot, nevis tikai pret mums, turklāt neuzzinot apstākļus? Spēlētājam izlase ir goda lieta, bet daudz kas atkarīgs no finansējuma un veselības - arī apdrošināšana karājas gaisā. Ja spēlētājs satraumējas klubā, meklējam iespējas kā palīdzēt, bet, ja satraumējas izlasē, viņam pašam jāmeklē līdzekļi. Mēs neesam aizlieguši. Spēlētājam ir brīva izvēle, izvērtējot personīgās intereses."

Federācijas viedoklis

Zīmīgi, ka lielākā daļa no lēmuma pieņēmējiem nāk tieši no "Miesnieku" sistēmas. Tā valdei ziņojumu sagatavoja tehniskais direktors Vilmārs Sokolovs, kurš bijis viens no vienības dibinātājiem un ilggadējs kapteinis, bet valdē kopā ar Zumentu ir bijušie "Miesnieku" spēlētāji Ērenpreiss un Sandis Putniņš. Sokolovs atteicās šodien komentēt situāciju, sakot, ka viedokli sniegs ceturtdien plānotajā preses konferencē, tāpēc vērsāmies pie Ērenpreisa.

"Protams, ka viņi saka par brīvu izvēli spēlētājiem, bet rezultātu redzam citādāku. To nav iespējams nokontrolēt, regbistu noskaņojumu veido tieši komanda," pauda Ērenpreiss, sakot arī, ka Latvijas čempionāta sākšanās augustā esot pilnīgi normāla. "Arī citās valstīs čempionāts sākas tikai augustā un mēs pielāgojamies tendencēm, kādas pasaulē atzītas par labākajām."

Ērenpreiss skaidroja, ka "Miesnieku" komandas vadībā valda liels haoss. "Esam gribējuši vairāk runāt ar klubiem, bet no "Miesniekiem" vienreiz viens atnāk, vienreiz otrs, tad trešais un viņi kaut ko zina, kas runāts, kaut ko nē. Kluba vadītājs Uldis Bautris nenāk uz sēdēm, atrodot dažādus iemeslus. Vakar ieradās Kristaps Andersons un izrādījās, ka lietu, kurā ar visiem klubiem esam vienojušies, viņi sapratuši citādāk. Gribējām "Miesniekiem" piedāvāt, ka viņi uztaisīs savu variantu kalendāram, tomēr viņi mums tikai atsūtīja savu kalendāru. Nezinu, kurā pasaules valstī federācija pielāgojas klubiem, jo vienmēr valstsvienība bijusi pirmajā vietā. Kas notiktu, ja visi klubi tā gribētu?"

"Visu laiku kaut kas no viņiem ir līdz galam neizdarīts. Vienu brīdi tas pat izskatījās pēc sabotāžas. Esmu valdē tikai pusgadu. Man likās, ka būs daudz vienkāršāk, bet esmu sapratis, ka laikam kāds grib atpakaļ zaudētos amatus," pauž Ērenpreiss, sakot, ka lēmumu par diskvalifikāciju kādreizējiem "miesniekiem" pieņemt bijis ļoti grūti. "Mēs ļoti daudzi nākam no "Miesniekiem", bet, skatoties objektīvi, jābūt principiālam, ņemot vērā faktus. Viss ir atrisināms, tikai jāgrib risināt to. Pieļauju, ka arī šo situāciju varēsim atrisināt."

Epilogs

LRF plašāku viedokli sniegs ceturtdien preses konferencē, kas nosaukta kā "iepazīstināšana ar pašreizējo situāciju Latvijas regbija sabiedrībā". Tikmēr "Miesnieki", kaut nav saņēmuši oficiālu lēmumu no federācijas, jau tai nosūtījuši savas vēstules, skaidrojot situāciju.

"Neredzu iemeslu klubu sodīt par to, kas vēl nav noticis. Cik zinu, izlases spēlētājs Emīls Balodis vakar bija izlases treniņā, Elmārs Šefanovskis nebija arī kluba treniņā. Klubs arī nav saņēmis regbija izlases kandidātu sarakstu un es nezinu par kuriem spēlētajiem ir runa," vēstulē komentē "Miesnieku" prezidents Bautris. "Lūdzam pārskatīt šo lēmumu, jo mums ir liels gods pārstāvēt valsti Eiropas regbija-7 klubu turnīrā, un atbalstīt mūsu dalību tajā. Dalība turnīrā bija saskaņota ar LRF amatpersonām."

"Klubs iebilst šim lēmumam, jo vēlamies turnīrā piedalīties. Precīzus valdes lēmuma iemeslus nezinām, bet neko pārkāpuši neesam," teikts vēstulē par iespējamu "Miesnieku" izslēgšanu no Latvijas čempionāta. "Prasību iedot saskaņotas kluba spēles nevaram īstenot, jo nav šo sacensību kalendāra (ir tikai plānotās kārtas), tāpēc
nezinām kādos datumos mums ar ko jāspēlē, un kurās spēlēs mēs esam laukuma saimnieki. Tādēļ iedevām datumus, kuros nevaram spēlēt. Nevar no sacensībām izslēgt komandu, kurām vēl nav nolikuma un
kalendāra. Lūdzam LRF valdi uzaicināt RK "Miesnieki" uz sapulci, lai novērstu šos pārpratumus, un atļaut piedalīties Latvijas čempionātā."

Pērn Latvijas čempionātā klasiskajā regbijā uzvarēja tieši kluba "Miesnieki" komanda "Miesnieki"/"Ķekava".

  -2 [+] [-]

, 2018-04-25 19:10, pirms 9 mēnešiem
Tāds raksts, bet diez vai kāds to izlasīs. Kuram gan interesē amatieru turnīri?!

     [+] [-]

, 2018-04-25 19:38, pirms 9 mēnešiem
Izklausās ka ar gadiem nekas nav mainījies - visur tik tukšas solīšanas. Es domāju ka federācijai ir jāsniedz vairāk tieši spēlētājiem. Kā viens no piemēriem - uzlikt spēlētāja 'nepieciešamās' lietas uz papīra ar parakstīsanas vietu un nevis solīt ka viss tiek gatavots un būs teju teju... Jaunajiem spēlētajiem iedodiet vietu izlasē un labāk vietu uz laukuma, jo viņiem ir vairāk 'dzirkste' spēlēt un spēlējot ar stiprajiem viņi tik progresēs nākotnes vārdā. Veiksmīgu jums jauno sezonu!

     [+] [-]

, 2018-04-25 22:52, pirms 9 mēnešiem
Augustā čempis sākas...
Žēl
RIP regbij!

     [+] [-]

, 2018-04-25 23:36, pirms 9 mēnešiem
Es te esmu pamanījis, ka lietotāji ir komentējuši rakstus tieši par regbija tēmu bet vēlāk tos ir dzēsuši (ātrā tempā). Tas ir pašu lietotāju dabs vai sportacentrs administratora darbs pēc 'trešā spēka' lūguma? :O Jebkurā gadījumā cietumā jau nevienu neliek par vārda brīvību.

     [+] [-]

, 2018-04-26 11:28, pirms 9 mēnešiem
"Nezinu, kurā pasaules valstī federācija pielāgojas klubiem, jo vienmēr valstsvienība bijusi pirmajā vietā."

Es gan nezinu kurā citā komandu sporta veidā federācija nepielāgojas klubu grafikam. Piemēram, gan hokejā, gan basketbolā izlases turnīri parasti tiek organizēti klubu sezonas pauzēs un pirms vai pēc sezonas. Protams, visiem klubiem nepielāgosies - pēc regulārās sezonas kāds vēl playofus spēlē. Bet regbijā laikam viss ir citādāk, ja nepielāgojies federācijai, tad tiec diskvalificēts...

     [+] [-]

, 2018-04-26 11:30, pirms 9 mēnešiem
Dartele rakstīja: "Nezinu, kurā pasaules valstī federācija pielāgojas klubiem, jo vienmēr valstsvienība bijusi pirmajā vietā."

Es gan nezinu kurā citā komandu sporta veidā federācija nepielāgojas klubu grafikam. Piemēram, gan hokejā, gan basketbolā izlases turnīri parasti tiek organizēti klubu sezonas pauzēs un pirms vai pēc sezonas. Protams, visiem klubiem nepielāgosies - pēc regulārās sezonas kāds vēl playofus spēlē. Bet regbijā laikam viss ir citādāk, ja nepielāgojies federācijai, tad tiec diskvalificēts...
Regbijā ir mazliet citādāka situācija, jo ir pilnīgi normāli, ja starptautisko maču laikā paralēli norisinās arī nacionālie čempionāti. Arī TOP valstīs.

     [+] [-]

, 2018-05-10 17:23, pirms 8 mēnešiem
Wingza rakstīja: Es te esmu pamanījis, ka lietotāji ir komentējuši rakstus tieši par regbija tēmu bet vēlāk tos ir dzēsuši (ātrā tempā). Tas ir pašu lietotāju dabs vai sportacentrs administratora darbs pēc 'trešā spēka' lūguma? :O Jebkurā gadījumā cietumā jau nevienu neliek par vārda brīvību.
es pats savus izdzēsu, neredzu tam jēgu. Tas, kas tur notiek ir ļoti skumji..