Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Īrija notur vadību un pieveic Austrāliju, Jaunzēlande sagrauj Franciju

Īrija notur vadību un pieveic Austrāliju, Jaunzēlande sagrauj Franciju
Foto: Reuters/Scanpix

Šodien, agrajās starptautiskā regbija spēlēs, Jaunzēlande, pateicot dominantam sniegumam otrajā puslaikā, ar 49:14 pārspēja Franciju, bet Austrālija, spēlējot savās mājās, neizmantoja lielisku iespēju uzvarēt sērijā, pēdējās mača minūtēs vairākkārt kļūdoties, un piekāpās Īrijai ar 16:20.

Jāsaka, ka Francijas un Jaunzēlandes komandu cīņa bija gaidīta īpaši, jo, lai arī iepriekšējos divos mačos francūži bija zaudējuši mājniekiem, viņi demonstrēja saturīgu spēli un otrajā mačā izskatījās daudz labāk nekā pirmajā tikšanās reizē.

Trešais abu komandu mačs, iespējams, varēja pats kvalitatīvākais, jo abas komandas ne tikai spēlēja gana labi, bet arī rezultāta ziņā notika diezgan sīva cīņa. Baptiste Serins atklāja mača rezultātu, kad, pēc lieliskas māņkustības, guva piezemējumu, taču jaunzēlandieši ātri vien ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā, kad pa reizei veiksmīgi bija Bens Smits un Mets Tods, turklāt, Toda piezemējums tika gūts pēc gana viltīgi izspēlēta auta. Francija gan neapstājās un diezgan droši uzbruka, savukārt Veslijs Fofana bija tas, kurš palīdzēja rezultātu izlīdzināt. Tiesa, pārtraukumā Jaunzēlande gāja ar septiņu punktu pārsvaru, kas viņiem radās pēc Damjena Makenzija piezemējuma.

Kopumā jāsaka, ka spēles iniciatīva pārliecinoši piederēja francūžiem, kuri, turklāt, pārliecinoši kontrolēja kā bumbu, tā arī laukumu, tiesa, Jaunzēlande pierādīja, ka viņi prot spēlēt arī kā "otrais numurs", veiksmīgi realizējot ātrus pretuzbrukumus.

Otrais puslaiks iesākās tieši tāpat kā noslēdzās pirmais, proti, Francija lieliem spēkiem devās uz priekšu, taču viņiem daudzās epizodēs pietrūka pacietības labi iesākto novest līdz galam, tāpēc punktus guva tika Jaunzēlande, kad vispirms Damjens Makenzijs, bet vēlāk, divas reizes, Rieko Ioanī pārrāva viesu aizsardzības līniju un neviena netraucēti nogādāja bumbu ieskaites zonā. Tādā veidā mājnieki īsā laikā, līdz otrā puslaika viducim, no 21:14 panāca 42:14.

Savukārt pēc šāda pavērsiena Francijas komanda gan "nolaida rokas" un tas bija redzams komandas sniegumā, kad viņi atļāva mājniekiem spēlēt atklātu uzbrukuma spēli, kas beigu beigās, ar otro mēģinājumu, noveda pie kārtējā piezemējuma. Pirmajā gadījumā Šona Frizela piezemējumu, pēc ilgas video vērošanas, neieskaitīja, bet otrajā reizē Ioanī guva savu trešo piezemējumu, noformējot "hettriku".

Spēles izskaņā, lai arī Francijai pat parādījās pa kādai iespējai gūt piezemējumu un pirmo reizi kopš 2009. gada mačā pret Jaunzēlandi gūt 21 punktu, tas nenotika un Jaunzēlande tika pie trešās uzvaras trijās spēlēs, pārliecinoši noslēdzot vasaras testu sēriju.

Otrajā spēlē Austrālija tikās ar Īriju un šis mačs bija svarīgs abām komandām, jo pēc divām aizvadītām spēlēm rezultāts triju maču sērijā bija neizšķirts – 1:1. Savukārt trešais mačs tikai pierādīja to, ka abas komandas uz doto brīdi ir diezgan līdzīgas spēkos.

Pirmajā puslaikā, lai arī abas komandas gana bīstami uzbruka un bumba tika pārvietota, kā saka, "uz rokām", piezemējumi netika gūti. Visi punkti tika gūti no soda sitienu pozīcijām, turklāt, ne reizi nevienai no komandām nebija vairāk kā triju punktu pārsvars. Arī soda sankcijās, dzeltenajās kartītēs, abas komandas bija līdzvērtīgas, jo nopelnīja pa vienai kartītei katra.

Otrās 40 minūtes arī tika aizvadītas cīņā, taču šoreiz tā bija izteiktāka spēka cīkstēšanās, kā arī katra komanda guva pa piezemējumam (Sīdžejs Standers un Marika Koroibete). Tiesa, izšķirošie notikumi tika atlikti uz pašām pēdējām mača minūtēm, kad no sākuma Bernards Foulijs, pie rezultāta 16:17 garām vārtiem aizsita soda sitienu, bet jau kompensācijas laikā, austrālieši, kuriem izdevās noorganizēt lielisku pēdējo izrāvienu, kļūdījās piespēlē atrodoties 22 metru zonā, tādējādi zaudējot ļoti labu iespēju izraut laimīgu uzvaru.

Īrijas izlase, kas triju maču sēriju sāka ar zaudējumu, šodien uzvarēja ar 20:16, bet sērijā kopumā viņi bija labāki ar 2-1.

Savukārt trešajā šī rīta spēlē Japāna savā laukumā uzņēma Gruziju un smagā cīņā svinēja uzvaru, turklāt, gruzīni tā arī nespēja gūt punktus – 28:0.

Vasaras testu mači, 23.06.

MājniekiViesiRezultātsSērija
JapānaGruzija28:02-1/2-2
JaunzēlandeFrancija49:143-0
AustrālijaĪrija16:201-2