Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Miesnieku" regbisti atgriezušies Latvijas regbija-7 izlases treniņos

"Miesnieku" regbisti atgriezušies Latvijas regbija-7 izlases treniņos
Latvijas regbija-7 izlase.

Amatu atstājot Latvijas regbija-7 izlases menedžerim Jānim Zumentam, treniņos atgriezušies spēcīgās "Miesnieki" komandas spēlētāji.

Kā Zuments jau trešdien vēlu informēja Sportacentrs.com, viņš todien, respektējot izlases intereses, bija atteicies no turpmāka darba izlasē, kaut līdz tam strādāja brīvprātīgi, kā arī bija piesaistījis papildus sponsorus.

Jūnija sākumā Latvijas regbija-7 izlase, ar gandrīz tikai “Livonia” spēlētājiem ierindā, zaudēja visos mačos Eiropas čempionāta “Trophy” divīzija pirmajā sabraukumā Zagrebā. Uz sacensībām Zagrebā nedevās tā brīža absolūtās valsts čempiones “Miesnieki” spēlētāji, jo šī vienība tobrīd piedalījās komercturnīrā Amsterdamā. Latvijas Regbija federācija atgādina ka līdzīgā situācijā maijā nonāca Latvijas klasiskā regbija izlase, jo “Miesnieki” regbisti bija ieplānojuši sacensības Krievijā.

Uz "septītnieka" otrā posma sacensībām, kas nākamajā nedēļas nogalē notiks Šauļos, Latvijas izlases galvenais treneris Dens Skarboro sākotnēji izsauca sešus “miesniekus” – Emīlu Balodi, Hārdiju Nunguru, Elmāru Šefanovski, Mairi Grīvu, Jāni Zālmanu un Ivaru Egli. Drīz pēc tam RK “Miesnieki” paziņojuma, ka šie regbisti nevēlas piedalīties valstsvienības treniņos, “kamēr izlasē ieņems amatu vai pieņems lēmumus RFC “Livonia” vadība”. Ultimātu “miesnieki” izvirzīja, aizbildinoties ar pagājušās nedēļas notikumiem Latvijas regbija-7 čempionāta otrajā posmā.

Respektējot viena no valsts spēcīgākajiem klubiem “Miesnieki” pretenzijas un domājot par visa Latvijas regbija attīstību, RFC “Livonia” vadītājs Jānis Zuments pieņēma lēmumu neturpināt darbu kā Latvijas regbija-7 projektu menedžeris, bet drīz pēc šī paziņojuma visi RK "Miesnieki" uzaicinātie spēlētāji apstiprinājuši dalību izlases treniņprocesā.

Tieši Zumenta iniciatīvas rezultātā par Latvijas izlases galveno treneri kļuva Skarboro. Tāpat viņš izlasē uz otro sabraukumu piesaistījis latviešu izcelsmes spēlētājus Robertu Davidsonu (bija arī pirmajā sabraukumā), Tomu Davidsonu un Dāvi Jansonu.

Regbija-7 izlases samazinātajā sastāvā pirms otrā posma iekļauti Dāvids Bērtiņš, Emīls Balodis, Ivars Eglis, Jānis Zālmans, Ainārs Bērziņš, Gatis Purviņš, Elmārs Šefanovskis, Dāvis Jaunalksnis, Vigo Valdavs, Reinis Salenieks, Mairis Grīva, Hārdijs Nungurs, Ivo Kapiņš, Markuss Krallišs.

Kā vēstīts, šajās dienās par Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidentu oficiāli kļuvis Aivars Pilenieks. Kā savu pirmo veicamo uzdevumu viņš nosauca "Miesnieku" spēlētāju atgriešanu izlasē. "Mums ir vajadzīgi abi šie klubi - ja nebūtu "Livonia", arī "Miesnieki" šodien būtu divas galvas vājāki," Sportacents.com Pilenieks komentēja "Livonia" un "Miesnieku" konfliktu.