Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija izlase otrajā puslaikā noķer ritmu un sagrauj Somiju

Ints Megnis
Ints Megnis

Regbija izlase otrajā puslaikā noķer ritmu un sagrauj Somiju
Roberts Davidsons. Foto: Ģirts Kehris

Latvijas regbija izlase, uzsākot Eiropas čempionāta Ziemeļu konferences otrās divīzijas ciklu, sestdien nacionālajā stadionā "Daugava" aizvadīja ļoti grūtu pirmo puslaiku, tomēr otrajā spēles daļā noķēra ritmu un ar 24:7 (5:0) droši uzvarēja Somiju.

Ja pirmajā puslaikā laukumā izteikts pārsvars bija mača pastarītei Somijai, otrajā spēles daļā cīņas ritējums strauji mainījās un latvieši neatstāja pretiniekiem cerību uz panākumu.

Latvijas izlasē divus piezemējumus veica Elmārs Šefanovskis, kamēr pa vienai reizei bumbu ienesa Vigo Valdavs un Roberts Džo Davidsons. Tāpat Davidsons trāpīja divus realizācijas sitienus.

Jau no pirmajām minūtēm nospiedošs pārsvars piederēja Somijai, tomēr pēc strauja Ingus Aivara izveidota uzbrukuma puslaika vidū bumbu pašā laukuma stūrī piezemēja Valdavs, atklājot rezultātu. Pēc šī notikuma līdz pat puslaika beigām spēle turpināja ritēt Latvijas laukuma pusē, tomēr mājinieki pretiniekus veiksmīgi turēja pie desmit metru līnijas un atstāja savu ieskaites zonu neieņemtu. Pirmajā puslaikā Latvijas izlasē traumu guva Dāvis Bajārs, kurš laukumu varēja pamest vien ar partneru palīdzību.

Puslaika pārtraukumā spēle strauji mainījās, bet Latvijas izlase, dodoties uzbrukumā, jau bija daudz rezultatīvāka. Ātri vien Šefanovskis ienesa bumbu, kam sekoja vēl viens viņa un arī Davidsona piezemējums, mājiniekiem esot priekšā jau ar 24:0. Kaut puslaika vidū somi septiņus punktus atguva, tas bija pretinieku vienīgais precīzais uzbrukums un Latvijas izlase jauno ciklu iesāka ar uzvaru.

Latvijas izlase kopvērtējumā arī tika pie bonusa punkta, jo ieguva trīs piezemējumu pārsvaru. Līdz ar to Latvijas ar pieciem punktiem tagad izvirzījusies grupas vadībā.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs jau pēc nedēļas, Vīnē spēkojoties ar Austriju. Pēc tam 2019. gada 4. maijā tiks uzņemta Dānija, bet 25. maijā latvieši izbraukumā spēkosies ar Norvēģiju. Latvijas izlase pasaules rangā ir augstāk par visām četrām konkurentēm.

Latvijas regbija izlase maijā nespēja noturēties Eiropas čempionāta Ziemeļu konferences pirmajā divīzijā, tāpēc jauno ciklu sākusi otrajā divīzijā, sacenšoties pret izlasēm, kuras visas ir pa spēkam uzvarēt. Šobrīd latvieši pasaules regbija rangā ir 59. vietā, kamēr Somija atrodas 97. pozīcijā starp 105 valstīm un teritorijām, kas iekļautas ieskaitē. Somija un Latvija līdz šim savā starpā nebija tikušās.

Somi ciklu sāka jau pirms nedēļas, kad savā laukumā ar 22:18 negaidīti uzvarēja rangā aptuveni 20 vietas augstāk esošo Dāniju. Šis panākums Somijas regbija izlasei pasaules ieskaitē ļāva apsteigt Indonēziju un Klusā okeāna salu valsti Niui. Vēl vienā šīs grupas spēlē Austrija, kas pirms turnīra tika uzskatīta kā Latvijas galvenā konkurente cīņā par pirmo vietu, pagājušajā sestdienā ar 6:9 pamanījās piekāpties Norvēģijai.

Latvijas izlase iepriekšējā cikla ievadā ar 12:6 pārspēja Ungāriju, bet pēc tam piekāpās Lietuvai (19:33), Ukrainai (14:32) un Zviedrijai (27:50). Tas latviešiem lika palikt grupas pēdējā pozīcijā un izkrist uz Ziemeļu konferences vājāko divīziju.

Latvijas izlase šobrīd sacenšas turnīrā, kuras pilnais nosaukums ir "Rugby Europe International Championships" jeb Eiropas čempionātā otrā un trešā līmeņa izlasēm. Šī ir trešā sezona jaunajā formātā, kad mači tiek izspēlēti viena gada ciklā, kas aizstāj iepriekšējo divu gadu ciklu. Šajā turnīrā pirmajos divos līmeņos "Championship" un "Trophy" spēlē pa sešām izlasēm, tiem seko desmit izlašu "Conference 1" turnīrs un desmit izlašu "Conference 2" turnīrs, kurā cīnās arī Latvija, bet pašā lejasgalā ir trīs izlašu attīstības turnīrs.

Ziemeļu konferences otrās divīzijas kopvērtējums

VietaIzlaseSpēlesAttiecībaPunkti
1.Latvija124:75
2.Norvēģija19:64
3.Somija229:424
4.Austrija16:91
5.Dānija118:221

Latvijas spēles ciklā

DatumsKomandasRezultāts
20. oktobrisLatvija - Somija24:7
27. oktobrisAustrija - Latvija
4. maijsLatvija - Dānija
25. maijsNorvēģija - Latvija