Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbijs atgriežas "Daugavas" stadionā - Latvijas izlase uzņem Somiju

Ints Megnis
Ints Megnis

Regbijs atgriežas "Daugavas" stadionā - Latvijas izlase uzņem Somiju
Latvijas regbija izlases treniņš pirms spēles ar Somiju. Foto: Zigismunds Zālmanis (LRF)

Latvijas izlase šodien duelī pret Somiju uzsāks Eiropas čempionāta jauno ciklu. Mačs nacionālajā stadionā "Daugava" sāksies plkst. 15:00, regbijam valsts centrālajā sporta bāzē atgriežoties pēc vairāku gadu pārtraukuma. Biļetes būs iespējams iegādāties spēles norises vietā, tās maksās 2 eiro. Savukārt spēli tiešraidē rādīs “Sportacentrs.com TV” kanāls.

Latvijas regbija izlase maijā nespēja noturēties Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijā, tāpēc jauno ciklu sāks otrajā konferencē, sacenšoties pret izlasēm, kuras visas ir pa spēkam uzvarēt. Pirmajā spēlē sestdien Latvijas izlase būs izteikta favorīte pret Somiju. Šobrīd latvieši pasaules regbija rangā ir 59. vietā, kamēr Somija atrodas 97. pozīcijā starp 105 valstīm un teritorijām, kas iekļautas ieskaitē.

Somija un Latvija līdz šim savā starpā nav tikušās. Ja Latvijas izlase sestdien iesāks ciklu, somi to izdarīja jau pirms nedēļas, kad savā laukumā ar 22:18 negaidīti uzvarēja rangā aptuveni 20 vietas augstāk esošo Dāniju. Šis panākums Somijas regbija izlasei pasaules ieskaitē ļāva apsteigt Indonēziju un Klusā okeāna salu valsti Niui. Vēl vienā šīs grupas spēlē Austrija, kas pirms turnīra tika uzskatīta kā Latvijas galvenā konkurente par pirmo vietu, sestdien ar 6:9 pamanījās piekāpties Norvēģijai.

"Somijā ir diezgan labs regbijs, sacensības notiek divos līmeņos, kopa spēlējot ap 12 komandām. Vienā no šīm grupām spēlē arī Igaunijas komanda. Sastāvā ir daudzi angļu un francūžu, kas ieprecējušies Somijā. Līdz ar to viņu regbijs ir anglisks. Stiprāks šajā valstī ir sieviešu regbijs, dāmu izlasei spēlējot augstā līmenī," stāsta pieredzējušais Latvijas speciālists Uldis Bautris, kurš pagājušajā sestdienā bija Somijas - Dānijas spēles komisārs. "Šajā mačā vispirms dāņi panāca 7:0, bet puslaiks beidzās ar 7:5. Otrajā puslaikā dāņi vēlreiz ienesa bumbu un likās, ka viņi ir labāki, bet tad somi pamodās. Somijas izlases spēlētāji varbūt nav tik pieredzējuši, bet visi ir sportiski - fiziski lieli, agresīvi. Spēlē labu regbiju, kaut nevērpj gudras kombinācijas. Somija ir laba vidusmēra komanda un Latvijai nebūs viegli. Izlases tagad ir spēcīgas visos līmeņos. Protams, mūsējie ir pieredzējušāki un ātrāki. Šajā līmenī ātrums izšķir daudz, tomēr somi sestdienas spēlē pierādīja, ka spēles beigas var lauzt arī ar fizisko spēku."

Latvijas izlase iepriekšējā cikla ievadā ar 12:6 pārspēja Ungāriju, bet pēc tam piekāpās Lietuvai (19:33), Ukrainai (14:32) un Zviedrijai (27:50). Tas latviešiem lika palikt grupas pēdējā pozīcijā un izkrist uz Ziemeļu divīzijas vājāko grupu. Sestdien būs jādara viss, lai pārtrauktu trīs zaudējumu sēriju.

Latvijas izlases sastāvā spēlē pret Somiju galvenā trenera Sergeja Lisko vadībā iekļauti: Endrū Marks Šteinbergs, Gatis Purviņš, Kaspars Briedis, Māris Streikišs, Dāvis Pērkons, Dāvids Bērtiņš, Ingus Aivars, Emīls Balodis, Niks Voitečko, Ruslans Kotļevs, Elmārs Šefanovskis, Krists Krūzkops, Dāvis Bajārs, Vigo Valdavs, Roberts Džo Davidsons, Roberts Ameters, Jānis Šveds, Māris Robežnieks, Kārlis Garokalns, Janeks Taškāns, Juris Iesalnieks, Ivars Eglis, Ivo Kapiņš.

Latvijas izlase šobrīd sacenšas turnīrā, kuras pilnais nosaukums ir "Rugby Europe International Championships" jeb Eiropas čempionātā otrā un trešā līmeņa izlasēm. Šī ir trešā sezona jaunajā formātā, kad mači tiek izspēlēti viena gada ciklā, kas aizstāj iepriekšējo divu gadu ciklu. Šajā turnīrā pirmajos divos līmeņos "Championship" un "Trophy" spēlē pa sešām izlasēm, tiem seko desmit izlašu "Conference 1" turnīrs un desmit izlašu "Conference 2" turnīrs, kurā ir arī Latvija, bet pašā lejasgalā ir trīs izlašu attīstības turnīrs.

Otrās konferences Ziemeļu grupas sacensību turpinājumā Latvija 27. oktobrī viesosies pie Austrijas, 2019. gada 4. maijā uzņems Dāniju, bet 25. maijā izbraukumā spēkosies ar Norvēģiju. Latvijas izlase pasaules rangā ir augstāk par visām četrām konkurentēm.

     [+] [-]

, 2018-10-20 11:10, pirms 9 mēnešiem
Interesants pasākums bet nevar apvienot ar DR spēli tv 17.00.

     [+] [-]

, 2018-10-20 13:13, pirms 9 mēnešiem
Skatīšos LV FIN Daugavas stadionā.

     [+] [-]

, 2018-10-20 13:30, pirms 9 mēnešiem
Tomēr Eiropas čemionāts!