Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Namībija Āfrikā paliek nepārspēta un nodrošina vietu Pasaules kausā

Juris Miņins
Juris Miņins

Namībija Āfrikā paliek nepārspēta un nodrošina vietu Pasaules kausā
Foto: rugbyafrique.com

Šodien Namībijas izlase ar 53:28 pārspēja Keniju un tādējādi ne tikai izcīnīja uzvaru šī gada Āfrikas Zelta kausā, bet arī tika pie automātiskās kvalifikācijas uz 2019. gada Pasaules kausu.

Iepriekš jau rakstījām par notikumiem Āfrikas regbija čempionāta elites divīzijā, jeb Zelta kausā. Proti, tur pēc četrām aizvadītām spēļu kārtām bija izveidojusies kopumā gan visai paredzama situācija, proti, divas komandas, Namībija un Kenija, bija uzvarējušas visos savos mačos un gaidīja savstarpējo spēli, lai klātienes cīņā tad arī noskaidrotu Āfrikas čempionus un paņemtu biļetes uz 2019. gada Pasaules kausu, kas pienākas šī turnīra uzvarētājiem.

Jāpiebilst gan, ka šī spēle, lai arī likmes tajā bija lielas, nebija tā sauktā "do or die" (izdari vai mirsti – ang.), jeb "tagad vai nekad", jo abu šo vienību pārsvars pār pārējām komandām bija tik liels, ka neviena no pārējām četrām dalībniecēm nevarēja aizsniegties līdz otrajai vietai kopvērtējumā, kas nozīmēja, ka arī šī mača zaudētājs saglabā cerības kvalificēties Pasaules kausam, tiesa, viņiem priekš tam ir jāpierāda savs varējums "pēdējās cerības" turnīrā, tiekoties ar citām citu reģionu "labākajām no atlikušajām" komandām.

Lai arī Kenijas un Namībijas komandu cīņa par pirmo vietu bija paredzama un tamdēļ arī turnīra kalendārs tika pielāgots tam, lai šīs komandas tiktos tieši pēdējā kārtā, jāatzīst, ka Namībija gan "uz papīra", gan arī pēc aizvadītajiem četriem mačiem, izskatījās pārliecinoši labāka, tamdēļ kenijiešiem bija jāpaveic brīnums, lai jau šodien tiktu pie biļetēm uz Pasaules kausu.

Brīnumi gan nenotika un Namībijas komanda izcīnīja piekto ļoti pārliecinošo uzvaru – 53:28. No otras puses, jāatzīst, ka kenijieši, pat neskatoties uz to, ka zaudēja ar 25 punktu starpību, parādīja vislielāko pretestību pret namībiešiem, jo neviena cita komanda nespēja maču noslēgt ar mazāk kā 30 punktu starpību, bet, piemēram, Tunisija zaudēja ar 0:118.

Līdz ar to Namībija jau sesto reizi pēc kārtas piedalīsies Pasaules kausā regbijā, kas nākamā gada rudenī norisināsies Japānā. Savukārt Kenijai jau šī gada novembrī būs iespēja tikt pie savas ceļazīmes iepriekš jau pieminētajā "pēdējās cerības" turnīrā, kur viņiem pretiniekos būs Kanāda, Vācija un Honkonga.

Pievēršoties pārējām cīņām jāatzīmē, ka Uganda tikās ar Zimbabvi un, lai arī ugandieši sev priekšlaicīgi bija nodrošinājuši trešo vietu, turnīru ar uzvaru viņiem neizdevās noslēgt, jo Zimbabve viņus pārspēja ar 38:18. Savukārt turnīra pastarīšu duelī tikās Tunisija un Maroka un šī spēle, protams, vairāk bija prestiža jautājums, t.i., komandas cīnījās par nepalikšanu pēdējā vietā un, līdz ar to, vietas saglabāšanu Zelta kausa izcīņā arī nākamajā gadā.

Šajā spēlē labāki un arī veiksmīgāki izrādījās mājnieki, tunisieši, kuri vinnēja ar 36:13. Tas nozīmē, ka Maroka, kura tā arī nespēja izcīnīt nevienu uzvaru, pametīs Zelta kausa grupu un nākamsezon spēlēs Sudraba kausā, kas ir Āfrikas čempionāta otrais līmenis. Savukārt viņu vietu ieņems viena no divām Sudraba kausa šīssezonas apakšgrupu uzvarētājām – Alžīrija vai Zambija. Tas noskaidrosies pēc Sudraba kausa finālmača, kas norisināsies pēc nedēļas.

2018. gada Āfrikas Zelta kauss regbijā

MājniekiViesiRezultāts
NamībijaUganda55:6
ZimbabveMaroka23:23
NamībijaTunisija118:0
MarokaKenija24:28
KenijaZimbabve45:36
MarokaNamībija7:63
KenijaUganda38:22
TunisijaZimbabve18:14
UgandaTunisija67:12
ZimbabveNamībija28:58
UgandaMaroka47:29
KenijaTunisija67:0
TunisijaMaroka36:13
NamībijaKenija53:28
UgandaZimbabve18:38
#KomandaSUNZPAP
1.Namībija5500+27825
2.Kenija5401+7117
3.Uganda5203-129
4.Zimbabve5113-238
5.Tunisija5203-2138
6.Maroka5014-1013

Izmantotie resursi:
https://www.worldrugby.org/
rugbyafrique.com