Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

"Piezemējumu mašīna" Savea pamet "All Blacks", lai spēlētu Francijā

Juris Miņins
Juris Miņins

"Piezemējumu mašīna" Savea pamet "All Blacks", lai spēlētu Francijā
Džulians Savea (ar bumbu)
Foto: AFP/Scanpix

Viens no visu laiku veiksmīgākajiem piezemējumu guvējiem Jaunzēlandes regbija valstsvienības sastāvā Džulians Savea ir paziņojis, ka atstāj Jaunzēlandi, lai jau nākošajā sezonā pievienotos Francijas Top 14 čempionāta komandai no Tulonas.

27 gadus vecais Džulians Savea ir otrais visu laiku ražīgākais piezemējumu guvējs Jaunzēlandes izlases sastāvā, jo 54 spēlēs ir guvis 46 piezemējumus, taču pēdējos gados nav saukts uz izlasi, jo 2016. un 2017. gadā viņš nerādīja savu labāko spēli un tāpēc komandas galvenais treneris Stīvs Hansens izvēlējās citus regbistus, kas spēlētu viņa pozīcijā pat situācijās, kad bija jāaizstāj kāds no savainotajiem pamatsastāva spēlētājiem.

Beigu beigās viss nonāca līdz situācijai, kad Savea spēlēja pret Jaunzēlandi, jo bija uzaicināts uz "Barbarians" komandu, kas pagājušā gada novembrī spēlēja pret "All Blacks".

Saprotot, ka Jaunzēlandes izlasē viņš, visdrīzāk, vairs nespēlēs, bet karjera jau iet uz otru pusi, vecākais no brāļiem Savea, nolēma atstāt Jaunzēlandi un doties uz Eiropu, lai rādītu savus talantus daudz naudīgākā vidē, proti, pievienojās Francijas regbija čempionāta komandai no Tulonas, kas ir zināma kā viena no bagātākajām regbija vienībām pasaulē un kura jau gana ilgu laiku savu sastāvu komplektē no ļoti zvaigžņotiem spēlētājiem.

Savas karjeras laikā Savea ir atzīts par 2010. gada pasaules labāko jauno spēlētāju, 2016. gadā triumfēja "Super Rugby" čempionātā, Velingtonas "Hurricanes" sastāvā un ir šī turnīra otrais labākais aktīvais piezemējumu guvējs, jo viņa kontā ir 44 piezemējumi, kas gūti 115 mačos.

Jāatgādina, ka Jaunzēlande ir viena no valstīm, kura savu regbija izlasi komplektē tikai no tiem spēlētājiem, kas pārstāv vietējos klubus. Spēlētāji, kuri spēlē ārpus Jaunzēlandes regbija savienības pakļautībā esošajiem klubiem vai čempionātiem uz izlasi netiek saukti. Tas nozīmē, ka Džulians Savea, visdrīzāk, savu pēdējo maču "All Blacks" kreklā jau ir aizvadījis.

Izmantotie resursi:
https://www.planetrugby.com/