Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Anglija Pasaules rangā noslīd līdz sestajai vietai

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglija Pasaules rangā noslīd līdz sestajai vietai
Anglijas izlase pirms mača ar DĀR
Foto: AFP/Scanpix

Pēc atkārtotā zaudējuma DĀR valstsvienībai, Anglijas regbija izlase jaunajā Pasaules rangā ir sasniegusi kārtējo pēdējo gadu antirekordu, noslīdot uz sesto pozīciju.

Anglijas izlasei 2018. gads ir nesis ne pārāk patīkamus brīžus, jo maz tā, ka komanda faktiski izgāzās Sešu nāciju kausā, tā arī diezgan vāji aizvada vasaras pārbaudes spēles. Sākumā komanda zaudēja "Barbarians" apvienotajai, kas gan netika ņemts vērā veidojot Pasaules reitingu, taču pēc diviem zaudējumiem Dienvidāfrikas Republikas izlasei, vienība Pasaules ranga kontekstā nu atrodas teju "brīvajā kritienā".

Ja pirms nedēļas angļi ieņēma ceturto vietu, kas bija pēdējo divu gadu sliktākais rādītājs, tad šīsnedēļas reitingā viņi ierindoti nu jau sestajā vietā, jo viņus ir apsteigušas kā DĀR, tā arī Velsas izlases. Jāpiebilst, ka visu laiku sliktākā Pasaules ranga pozīcija, kurā ir atradusies Anglijas izlase ir astotā, kurā komanda atradās sev ārkārtīgi neveiksmīgajā 2015. gadā.

Runājot par Velsas izlasi, tad viņiem brauciens uz Ameriku, kur tika izcīnīta uzvara pār DĀR un divi pārliecinoši panākumi pret Argentīnu, nu ir tikusi līdz trešajai vietai. Savukārt dienvidāfrikāņiem divas uzvaras pār Angliju ir ļāvušas pacelties no septītās uz piekto pozīciju.

Pievēršoties lielākajiem kritumiem Pasaules rangā, bez angļiem vēl pozīciju ir zaudējusi Skotija, kas pēc negaidītā zaudējuma pret ASV, ir noslīdējusi uz septīto vietu. Tāpat pa pozīcijai ir zaudējusi Tonga, Austrālija un Portugāle, kura aizvadītājā nedēļas nogalē Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra izslēgšanas mačā piekāpās Vācijas izlasei un zaudēja iespējas cīnīties par iekļūšanu Pasaules kausā. Viņu pozīciju ieņēma Namībija, kas ar pārliecinošu uzvaru pār Ugandu sāka Āfrikas Zelta kausa izcīņu.

Latvijas izlase jaunākajā reitingā savu vietu ir saglabājusi un vēl aizvien atrodas 60. pozīcijā.

"World Rugby" Pasaules reitings

#Komanda#Komanda#Komanda
1.Jaunzēlande11.Japāna21.Honkonga
2.Īrija12.Gruzija22.Kanāda
3.Velsa13.Itālija23.Namībija
4.Austrālija14.Tonga24.Portugāle
5.DĀR15.ASV25.Beļģija
6.Anglija16.Rumānija26.Brazīlija
7.Skotija17.Samoa27.Nīderlande
8.Francija18.Urugvaja28.Kenija
9.Fidži19.Krievija29.Vācija
10.Argentīna20.Spānija30.Čīle

Izmantotie resursi:
https://www.worldrugby.org/