Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

PČ U20: Jaunzēlandei – katastrofa, Francija atkal finālā

Juris Miņins
Juris Miņins

PČ U20: Jaunzēlandei – katastrofa, Francija atkal finālā
Foto: AFP/Scanpix

Šodien Argentīnā tika izspēlēti U20 regbija pasaules čempionāta pusfinālu mači visos turnīra atzaros un pēc šīm spēlēm ir noskaidrojušies ne tikai turnīra finālisti, bet arī tas, ka Jaunzēlandes komanda cīnīsies vien par septīto vietu.

Šodien U20 pasaules čempionātā bija pusfinālu diena, kurā visas 12 komandas cīnījās par saviem mērķiem sākot no iespējas piedalīties finālmačā līdz pat cīņai par neizkrišanu no elites grupas.

Sākot no pēdējiem, jāsaka, ka šoreiz "atpalicēju kvartets" izveidojās gana interesants – Itālija, Gruzija, Skotija un Fidži. Jāsaka, ka Itālijas izlase, lai arī maču pret Skotiju sāka ar ielaistu piezemējumu, pēc tam pārņēma iniciatīvu savās rokās, aizvadīja labu pirmā puslaika izskaņu un arī turpināja to pašu otrajā puslaikā un skoti vien mača beigās, kad spēlēja vairākumā, spēja samazināt rezultāta starpību, taču pie uzvaras netika – 29:19 Itālijas labā.

Gruzija, savukārt, ilgu laiku nespēja atvērt Fidži ieskaites zonu un tikai spēles beigās, kad salinieki saņēma dzelteno kartīti, vispirms guva piezemējumu, kas samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (7:8), bet jau spēles kompensācijas laikā guva arī izšķirošo piezemējumu, svinot uzvaru ar 12:8.

Tādējādi Gruzija un Itālija ir garantējušas sev palikšanu spēcīgāko sabiedrībā, kamēr Skotija ar Fidži cīnīsies par nepalikšanu pēdējā vietā un tiesībām saukties par elites komandu.

Neveiksmīga šī diena bija arī Jaunzēlandei, kuri cīnījās par iespēju spēlēt piektās vietas finālā. Viss sākās ar zaudētu piezemējumu spēlē pret Velsu, taču otrajā puslaikā, ko viņi sāka ar dzeltenās kartītes nopelnīšanu, "Baby Blacks" atspēlējās un pat izvirzījās vadībā ar 7:5. Savu kulmināciju spēle sasniedza pēdējās minūtēs, kad vispirms precīzi soda sitienā bija velsieši, panākot 8:7, bet jau pašā spēles izskaņā Jaunzēlandes U20 regbija izlase savu soda sitienu aizsita garām.

Jāpiebilst, ka pēc šī zaudējuma Jaunzēlande augstāk par septīto pozīciju nevar tikt un, lai arī kā noslēgsies viņu pēdējā spēle, šis būs visu laiku sliktākais turnīrs pasaules spēcīgākās regbija nācijas junioriem.

Pretiniekos, cīņā par piekto vietu, Velsas izlasei būs Anglijas izlase, kurai pusfinālā bija jācīnās pret Īriju. Jāatgādina, ka abas šīs komandas jau bija tikušās, kad apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē īri parūpējās par sensāciju, kas liedza angļiem cīnīties par "lielo" pusfinālu. Šoreiz gan viss bija citādāk un, lai arī diezgan sīvā cīņā, taču Anglija svinēja uzvaru ar 30:23.

Visbeidzot "īstajos" pusfinālos tikās Argentīna un Austrālija, kā arī Dienvidāfrikas Republika un Francija. Pirmie laukumā devās austrālieši un argentīnieši. Pirmo puslaiku komandas aizvadīja līdzīgi, taču otrajam puslaikam mājās spēlējošajai Argentīnas izlasei spēka vairs nepietika un tajā Austrālijas komanda uzvarēja ar 17:0, bet visā spēlē – ar 34:13.

Savukārt Francijas un DĀR mačā tādas lielas intrigas nemaz nebija, jo Francijas izlases jaunā maiņa, kas jau pirms gada triumfēja U20 pasaules čempionātā, jau no pirmajām minūtēm izteica savas pretenzijas uz uzvaru un DĀR vienībai īsti nebija pretargumentu, lai šīs pretenzijas atspēkotu. Mača beigu rezultāts 20:7 par labu Francijai.

Līdz ar to ir kļuvis skaidrs, ka 22. jūnijā, kad arī notiks visas galīgo vietu sadalījumu nosakošās turnīra spēles, par 2019. gada planētas spēcīgākās U20 regbija izlases titulu cīnīsies Austrālija un Francija. Savukārt bronzas finālā tiksies Argentīna un DĀR.