Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Regbija intrigas 6: Līdz rudenim pārcelta tiesa pret federāciju

Ints Megnis
Ints Megnis

Regbija intrigas 6: Līdz rudenim pārcelta tiesa pret federāciju
Aivars Pilenieks (pa labi)
Foto: Ghetto Games

Ceturtdien notika pirmā tiesas sēde pret Latvijas Regbija federāciju (LRF) saistībā ar augustā notikušo organizācijas kongresu. Prasības iesniedzēji lūguši pievienot papildus dokumentus un nākamā sēde notiks vien oktobrī.

LRF jau regulāri ir ļoti līdzvērtīgs balsu sadalījums starp biedriem, kuri ir pozīcijas atbalstītājiem, kā arī opozicionāriem. Pērn augustā tika sasaukts ārkārtas kongress un opozicionāriem pat bijis balss pārsvars, tomēr toreiz diviem biedriem it kā neatbilstošu pilnvaru dēļ neizsniedza mandātu dalībai pasākumā, turklāt pēc tam pašā kongresā jau tika uzņemti jauni federācijas vadošajiem spēkiem lojāli biedri. Par šo notikumu tiesā vērsušies septiņi federācijas biedri, kas ir gandrīz trešdaļa, starp tiem esot arī Latvijas čempioniem klasiskajā regbijā "Miesnieki"un Aivara Pilenieka vadītajai Regbija attīstības aģentūrai (RAA).

"Pirmā tiesas sēde ilga divas ar pusi stundas, bet nākamā notiks rudenī," Sportacentrs.com pastāstīja Pilenieks. "Prasījām, lai viņi pievieno vēl dokumentus. Pretējā puse to nevēlējās, bet tiesa piekrita mūsu prasībai. Līdz ar to 4. oktobrī mums būs nākamais randiņš."

Pilenieks saka, ka viņam vienalga cik ilgi risināsies tiesāšanās, bet viņš vēlas pierādīt, ka iesniedzējiem ir taisnība. Prasības iesniedzēji vēlas, lai tiktu anulēti augusta kongresā pieņemtie lēmumi.

"Prasām, lai federācija uz nākamo tiesas sēdi pievieno arī citos kongresos iesniegtas pilnvaras, ja šīs atzina par neatbilstošām. Mēs tak regbija sabiedrībā viens otru zinām, bet šeit apgalvoja, ka nevar noteikt identitāti. Tad, lai iesniedz visas pilnvaras. Zinām, ka arī mums kādreiz varbūt bijušas nepilnīgas pilnvaras, tam nepievērsām vērību, bet tagad pēkšņi bez brīdinājuma notika šādi," stāsta Pilenieks.

Kā zināms, pagājušajā piektdienā notika LRF biedru sapulce, kurā notika prezidenta vēlēšanas, jo Zumentam beidzies pilnvaru termiņš. Kā kandidāti bija Pilenieks un Juris Silovs, kurš kādreiz jau ieņēmis amatu, tomēr viņi abi vēlēšanās saņēma vienādu balsu skaitu un neviens netika ievēlēts. Nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 6. jūnijā.