Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Portugāle pārspēj Vāciju un atgriežas spēcīgāko sabiedrībā

Juris Miņins
Juris Miņins

Portugāle pārspēj Vāciju un atgriežas spēcīgāko sabiedrībā
Foto: imago images/Scanpix

Portugāles izlase vakardien ar 37:32 pārspēja Vācijas izlasi un tādējādi nodrošināja sev vietu 2020. gada Eiropas čempionātā regbijā, elites komandu grupā.

Lai arī par Eiropas spēcīgāko nacionālo izlašu regbija turnīru pilnīgi pamatoti uzskata Sešu nāciju čempionātu, "Rugby Europe" rīko arī Eiropas čempionātu, kurā piedalās spēcīgākās komandas no tā sauktā "otrā ešelona" un zemākiem līmeņiem. Šis turnīrs tiek rīkots vairākās divīzijās, no kurām spēcīgākā arī tiek dēvēta par Eiropas čempionātu un pēdējos gados tajā spēlē tādas komandas kā Gruzija, Rumānija, Krievija, Spānija, Beļģija un Vācija.

Tiesa, šis turnīrs paredz kā "izkrišanu", tā "pacelšanos" starp līmeņiem. Lai iekļūtu spēcīgāko sabiedrībā otrās divīzijas, jeb Eiropas kausa izcīņas, spēcīgākajai komandai ir jātiekas pārspēlēs ar vājāko Eiropas čempionāta komandu.

Šogad pārspēlēs par tiesībām spēlēt Eiropas čempionātā tikās Vācija, kura jau ierasti ir viena no vājākajām EČ komandām un Portugāle, kas pēdējos gados ir viena no spēcīgākajām savas divīzijas komandām un plāno atgriezties tur, kur tā bija vēl salīdzinoši nesenā pagātnē, proti, starp planētas labākajām komandām. Tāpat šo maču interesantu padarīja apstāklis, ka pirms gada abas šīs komandas bija tikušās 2019. gada PK kvalifikācijas turnīra pārspēlēs un tajās uzvaru izcīnīja vācieši (16:13).

Jāsaka, ka portugāļi aizvadīja pārliecinošu pirmo puslaiku, kurā neļāva saviem oponentiem neko vairāk kā realizēt divus soda sitienus, bet paši divreiz ienesa bumbu ieskaites zonā un divreiz arī realizēja sodus. Otro puslaiku viņi arī iesāka apņēmīgi un vienā brīdī rezultāts bija jau 37:18.

Mača pēdējās 15 minūtēs vācieši vēl metās atspēlēties un guva pat divus realizētus piezemējumus, taču ar to izrādījās par maz – 37:32 Portugāles labā.

Līdz ar to portugāļi ir atgriezušies Eiropas čempionāta elites divīzijā, no kuras viņi bija "izkrituši" līdz ar turnīra reorganizāciju, 2016. gada izskaņā, jo iepriekšējā EČ desmit mačos viņi bija spējuši izcīnīt tikai vienu uzvaru.

Par Portugāles regbija labāko laiku var uzskatīt iepriekšējās desmitgades vidu, kad viņi 2005. gadā Pasaules reitingā sasniedza pat 13. pozīciju un spēja kvalificēties 2007. gada Pasaules kausam. Šobrīd Portugāle Pasaules reitingā ieņem 22. vietu.

Savukārt Vācijas neveiksme, no vienas puses, ir tikai loģiska, jo pēdējos gados komanda ne tikai spēlēja nestabili un vāji, bet arī tika plosīta ar iekšējiem konfliktiem.

Izmantotie resursi:
Home page | Rugby Europe