Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Vācija pārspēj Portugāli un turpina cīņu par iekļūšanu Pasaules kausā

Juris Miņins
Juris Miņins

Vācija pārspēj Portugāli un turpina cīņu par iekļūšanu Pasaules kausā
Foto: AFP/Scanpix

Vācijas regbija valstsvienība šodien savā laukumā ar 16:13 pārspēja Portugāles izlasi, tādējādi tiekot pie iespējas pārstāvēt Eiropas reģionu tālākajā atlases turnīrā.

Eiropas zonas 2019. gada regbija Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrs izvērtās pavisam samocīts un skandalozs, jo trīs no piecām komandām, kā izrādījās, bija pārkāpušas noteikumus, kas skar spēlētāju naturalizācijas procedūru, kā arī pašā turnīra organizācijā tika konstatēti vairāki pārkāpumi. Par to visas trīs vaininieces, Spānija, Rumānija un Beļģija, saņēma bargus sodus, bet Krievijas valstsvienība tika pie automātiskās ceļazīmes uz Pasaules kausu, kas iepriekš pienācās Rumānijai, bet Vācija, kas bija pārliecinoši vājākā komanda šī pavasara mačos, tika pie iespējas spēlēt Eiropas atlases grupas pārspēlē.

Viņu pretinieki bija Portugāles izlase, kas, lai tik tālu tiktu, iepriekš bija pārspējusi Čehijas valstsvienību (45:12).

Abu komandu spēle tika aizvadīta izteikti spēka manierē, kas arī saprotams, jo tāda veida regbijs ir gan drošāks, gan arī abām komandām ērtāks, tā kā abām trūkst augstas meistarības spēlētāju. Lai arī mājnieki, vācieši, ar lieliem spēkiem maču uzsāka, portugāļi noturēja šo ofensīvu un pirmo puslaiku prata noslēgt savā labā (6:3) arī otrā puslaika ievadā dienvidnieki bija labāki un panāca 11:3, tiesa, Vācijas izlase savu, tomēr, paņēma un līdz spēles beigām guva 13 punktus, izraujot ļoti svarīgu panākumu.

Uzvara šajā mačā Vācijas regbija komandai, kas pēdējās sezonās pārdzīvoja ne tos labākos laikus, neko gan vēl negarantē, jo tā dod tikai ceļazīmi uz starpreģionu izslēgšanas spēlēm, kur viņiem būs jātiekas ar Samoa izlasi. Šī pāra uzvarētājs (divu maču summā) gan saņems automātisko kvalifikāciju uz Japānā ieplānoto turnīru, taču arī zaudētājam viss vēl nebūs beidzies, jo šī izlase varēs piedalīties tā sauktajā "pēdējās cerības"turnīrā, kur četras uz to brīdi labākās atlikušās izlases cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz četrgades svarīgāko regbija turnīru.

Vācijas un Samoa mači norisināsies 30. junijā un 14. jūlijā. No sākuma salinieki uzņems pie sevis vāciešus, bet vēlāk paši dosies uz Eiropu.

Izmantotie resursi:
https://www.rugbyeurope.eu/